Aktuálně: 4 932 inzerátů174 207 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Zadržení vejce

Petra (neregistrovaný) 25.05.2009, 13:58:17 xxx.xxx.193.249
Dobrý den, poradí někdo zkušenější co se samičkou, která zadržuje vajíčko. Jedná se o samičku Pyrury perlové, mutace skořicová. Papoušek byl bez síly na bidílku, proto jsem podala Glukopur. Stav se neměnil. Odjela jsem k veterináři. Tam byl proveden rentgen, kde se potvrdil můj názor, že se jedná o zadržené vejce. Napíchl jí dvakrát glukózu a dvakrát vápník. Stav se bohužel za celý den nezměnil. Máte s tímto někdo zkušenosti??? Podařilo se vám samičce pomoct? Děkuji za všechny vzkazy.
ev (neregistrovaný) 25.05.2009, 14:07:35 xxx.xxx.35.177
http://www.ifauna.cz/rubriky/mdiskuse/show.php?tema=518532&r=4&m=4&page=1

je tam hodně dobrý popis
držím palce
Adf (neregistrovaný) 25.05.2009, 14:42:55 xxx.xxx.137.195
Zadržené vajíčko je velmi vážný problém. Na té ifauně někdo píše masírovat.... - já to tedy rozhodně nedoporučuji. Prasknutí vajíčka uvnitř je jistá smrt. Jedině snad použít IR lampu a dát tak postiženému ptáčkovi teplo a necht v klidu aby nabral trochu síly a řešit to neprodleně s veterinářem.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 25.05.2009, 16:28:37 xxx.xxx.151.22
prasknutí vajíčka není jistá smrt, několikrát se mě stalo že jsem kvůli zaměstnání zjistil pozdě zadržené vejce a papoušek byl ve velmi kritickém stavu, v danou hodinu a den byl veterinář nereálný, papouška jsem umístil k tepelnému zdroji, namazal kloaku olejíčkem a když do hodiny nesnesl vajíčko, opatrně jsem ho rozmáčknul, velmi opatrně, za chvíli bylo vajíčko venku a papoušek žil. ale pokud je možnost, jistě hned k veterinářovi
Petra (neregistrovaný) 26.05.2009, 07:59:15 xxx.xxx.193.249
Všem děkuji za poskytnuté informace. Samička včera konečně sama vajíčko snesla. Od poskytnutí pomoci veterináře to bylo celých 24 hodin. Docela dost dlouho že? Podle mého měla málo vápníku a pomohla jí vápníková injekce s injekci na vstahy.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.