Aktuálně: 4 959 inzerátů174 205 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

agresivita - zpěváci

ev (neregistrovaný) 27.05.2009, 17:30:03 xxx.xxx.35.177
Zdravím,
zajímali by mě názory těch co znají povahu tohoto druhu.
Pár mi hnízdí poprvé, po celou dobu sezení na snůšce byl klid, po vylíhnutí všech 4 mladých začal samec navštěvovat budku, ztratilo se nejstarší cca 5 ti denní mládě, pak pár dní klid... po nakroužkování nejstaršího byl dva dny klid, pak sem ho našla mrtvého s podlitinama na těle. Včera jsem zase okroužkovala další mládě a zkontrolovala i druhé /poslední/, bohužel má amputovanou část nohy /veškeré prsty pryč, zůstal jen ten poslední kloub/, zranění už bylo v podstatě zahojené, domnívám se že se to mohlo stát v době úmrtí 2. mláděte.
Všechno přisuzuji samci. Setkali jste se někdo s takovým chovám vůči tak malým mladým?
papy
papy (447 příspěvků) 27.05.2009, 19:26:18 xxx.xxx.64.132
ev:zpěváky mám a setkal jsem se s tím bohužel minulý týden mi samec zabil mladého samce který byl 10 tý den venku z budky,protože chtěli sedět znova tak ho zabil a samičky2 mladé nechal být.možná to byla moje chyba že jsem neodhadl ten správný okamžik pro odchyt mláďat,ale je to škoda.možné to je že vám to dělá samec,ale nemáte u nich něco jiného jako např.anduly?mě anduly vyvraždili 8 korel po vylíhnutí,a od té doby vše samostatně!!!
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2009, 21:38:47 xxx.xxx.35.177
Mám je samostatně ve 2x1x2,5 m.
S tím co píšeš jsem se také setkala, to je u nic bohužel "normální", ale dost mě překvapilo právě vybití a zmrzačení párdenních mladých, kdy samec nemá v podstatě žádný důvod. Nijak vyjímečně agresivně se nechová ani k samici, jen jí semtam zažene do budky když je venku dlouho, ale neklove ji. Nezbívá mi nic jiného než doufat že přežijou, ikdyž ten jeden s pořádným handikepem :-((
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 27.05.2009, 21:53:41 xxx.xxx.48.30
Zpěváci jsou obecně ve většině případů agresivní v době hnízdění. Při kroužkování může dojít i k usmrcení mláďat. Většinou to dělá pár, který sám kroužek na noze nemá. Proto je dobré při kroužkování používat kroužky tmavých barev hnědá, černá a dosypat vrstvu hoblin, aby měla mláďata zakryté nohy.
ev (neregistrovaný) 28.05.2009, 10:35:00 xxx.xxx.35.177
Kroružkování jako důvod jsem tak trochu vyloučila, o 1. mladý jsem přišla před kroužkováním, o druhé dva dny po nakroužkování a kroužek na noze mělo, žádné náznaky poranění na noze, nohu amputovali nejmladšímu mláděti které kroužek nemělo, to je i trochu divné, čekala bych taky spíš že to udělají tomu nakroužkovanému.
jinka pár kroužkovaný je a kroužkovala jsem zrovna matnými černými kroužky, v budce je taky dost velká vrstva hoblin a vytrhaného peří že tam mladé vždycky i sotva najdu.
Spíš asi jen samci ruplo v bedně. Každopádně jsem projistotu kroužek z momentálně nejstaršího mláděte sdělala a kroužkovat nebudu, na hendikepovaného stejně není důvod ho navlékat, budu si ho nechávat jestli se z toho vylíže.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.