Aktuálně: 4 784 inzerátů176 384 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

senegalec si vytrhává peříčka

Lenka (neregistrovaný) 12.07.2007, 12:33:47 xxx.xxx.77.51
Dobrý den, chtěla bych požádat o radu . Mám doma dvanáctiletého senegalce a asi před měsícem si začal vytrhávat nové peří.Některé nechá vyrůst , jiné hlavně na krku a břichu si vytrhuje. Úplně jsme mu změnili stravu ,ale zatím to nepomohlo. Novou směs semen žere v dvojnásobném množství. Mos děkuji za jakoukoliv odpověď.
anonymní (neregistrovaný) 13.07.2007, 11:04:22 xxx.xxx.94.13
Děkuji za odpověď. Se stříkáním hned začneme. Mohla bych Vás ještě požádat o radu zda-li koupit nějaké vitamíny , popřípadě jaké ?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 13.07.2007, 12:28:43 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. No na trhu se objevují různé přípravky proti škubání peří, ale dejte na mě. Osobně si myslím, že tito lidé chtějí jen vytřískat peníze. Pak bych se tedy díval po přípravcích na skvalitnění opeření. Já používám v takových situacích Optimin E od firmy Aquamid. Bohužel ve zverimexech ho asi jen tak neseženete. Většinou se dá obědnat a nebo koupit na burze. S tímto vitamínem mám dobré zkušenosti. Osvědčil se mi ve více případech, ale není to žádný zázrak. Oškubání nezmizí za pár dnů. Oškubaným ptákům peří může dorůstat i celý rok, ale pokud vytrváte, tak se to vyplatí. Jak jsem psal chce ho to zabavit a hlavně ty větvičky na okusování, aby kousal větvičky a ne svoje peří. Vždycky když to udělá tak ho i napomeňte a nebo něco podobného, aby si uvědomil, že to dělá špatně a že to nesmí. Jinak můžete předkládat různé ovoce a zeleninu co jsou doma, jako třeba Jablko a podobně. V takových situacích se vždy musí papoušek umístit do tepla což si myslím, že není váš problém, protože ho máte v domě a zajistit mu trochu slunečního záření, protože to dělá divy.
Lenka (neregistrovaný) 14.07.2007, 16:36:56 xxx.xxx.82.243
Pane Hála, velice Vám děkuji za vyčerpávající odpověď.
Antonín (neregistrovaný) 19.12.2009, 14:18:53 xxx.xxx.203.219
Dobry den chci se optat mam Senegalce staří asi tak rok zjistil jsem že má poškozené peří na ocasu roztřepené a natrhané konce jinde peří má v pořádku jen ten ocas děkuji za pomoc
sunflowersman (neregistrovaný) 19.12.2009, 15:21:25 xxx.xxx.175.196
Dobrý den, to má od šplhání po stěnách klece, nebo pletiva.
Antonín (neregistrovaný) 20.12.2009, 12:27:43 xxx.xxx.203.219
Děkuji da se tim neco delat děkuji za předešlou odpověd

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.