Aktuálně: 4 978 inzerátů173 959 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

prosím o radu ohledně andulek

anonymní (neregistrovaný) 02.06.2009, 19:10:34 xxx.xxx.25.1
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat ,páru andulek se naroodilo 6 mláďat. od té doby co vylétli z budky,tak po 14 dnech začali umírat,do dnešního dne mi umřeli již 3.a boužel začíná mít příznaky 4 andulka. Na jídlo dostávají proso,máčený rohlík,list pampelišky.Andulky chovám už přez 5let a nikdy se mi nic podobného nestalo čím to může být? děkuji za odpověd Petr
ev (neregistrovaný) 02.06.2009, 19:59:06 xxx.xxx.35.177
Příčin může být dost, nemají náhodou průjem?
Krmíte přímo katastrofálně, s tímto jsem se ještě u žádného chovatele nesetkala.
Orina (neregistrovaný) 02.06.2009, 20:23:01 xxx.xxx.106.137
Tak předně to chce vaječnou míchanici, kterou obohacuji drcenými vaječnými skořápkami, roboranem pro ptáky a při větším počtu mláďat i glukopurem. Dále přidávám sekané kopřivy, mrkev a občas celer. Pokud máte takový úhyn je lépe dát alespoň jedno mládě na pitvu a zjistit příčinu profesionálně, než hádat čím to může být. Taky třeba špatnou hygienou chovu, ale příčin je tisíc.
xxxxxx (neregistrovaný) 02.06.2009, 20:52:29 xxx.xxx.221.210
Dobrý den, zajímalo by mne jaké mají příznaky andulky co umírají.Ex.ptactvo chovám již přes 30let, ale krmením i když je chudé to nebude. S tou míchanicí a skořápky souhlasím, ale mylím si , že když chováte andulky 5 let tak jim ji dáváte.
anonymní (neregistrovaný) 02.06.2009, 21:10:54 xxx.xxx.25.1
průjem nemají žádná z nich neměla,prostě jen posedávají na zemi,jsou pomalejší,celkově se jim do ničeho nechce. odpoledne jim nic není a večer už polehávají po zemi .
xxx (neregistrovaný) 02.06.2009, 21:36:22 xxx.xxx.221.210
Mne to přijde na francouzské pelichání, ale nevím jak andulky chováte.Dále by se mohlo jednat o degeneraci, v případě vvzájemného křížení/velmi častý jev/. Andulky chováte v hejnu nebo jeden pár a v jakém prostoru
anonymní (neregistrovaný) 02.06.2009, 22:27:15 xxx.xxx.178.166
Mě se letos stalo úplně to samé, za celou mou dosavadní desetiletou praxi se mi nic takového nestalo.Ptáci jsou v pořád a do pár hodin umírají.Chtěl bych ještě podotknout,že opeření i stav zobáku bylo petfektní a žádné deformace nebo odchylky u ptáků nebyli.Takže si myslím že francouzké pelichání to nebude.Jinak krmím prosem,sem tam oves a průmyslově vyráběnou míchanicí.
Orina (neregistrovaný) 03.06.2009, 05:43:22 xxx.xxx.66.140
Je možné, že se jedná o nějakou virovou infekci, což by vám prokázala opravdu jen pitva. Já jsem měla letos problém u jediného senegalského papouška, kdy dostal virový zánět střev, přesto že ti ostatní nic i partner nemocného byl vpořádku. Protože je to již starší kus přežil to bez nějakých problémů jen se 14 denní léčbou, ale u mláďat může dojít důsledkem napadení viru k úhynu.
ev (neregistrovaný) 03.06.2009, 10:54:53 xxx.xxx.35.177
Lidé kteřé berou svůj koníček vážně a skutečně ho považují za koníček a né jako množení ve snaze zbohatnout by měli svým ptákům dopřát víc než jen proso a rohlíky ...
Možná vám to ještě nikdo neřekl, ale žrádlo je ten největší základ úspěchu, pokud krmím kvalitně, pestře, je předpoklad že budu mít početnější odchovy, pěkná a silná mláďata, ne náchylné chudinky.
Třeba u mě tvoří proso jen 50% všech zrnin, nehledě na to že mají denně přísun vitamínů v podobě míchanic ovoce atd
Přikláním se k názoru Oriny, uhynulý kus na pitvu, poté zahájit léčbu + radikálně změnit stravu

petr (neregistrovaný) 03.06.2009, 18:24:36 xxx.xxx.25.1
mám jen jeden pár andulek ,a v prostoru 1*1*2 d.š.v.
vitamíny přidávám do vody(Acidomid E)i ovoce jsem jim dával ale to mi nejedí ,tak jim je nedávám.andulka která v pondělí vypadala taky že dopadne špatně je dnes dobrá,a snad se z toho dostala.oni jsou po vylétnutí v pořádku to z ničeho nic takhle začnou být špatní.Minulý rok byl odchov úspěšný,to až ted se děje tohle.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.