Aktuálně: 4 977 inzerátů173 982 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

lékárnička

Roman (neregistrovaný) 02.06.2009, 22:16:39 xxx.xxx.15.194
Dobrý den,
prosím zkušené chovatele o radu. Co mám mít doma pro všechny případy ? Zranění, vápenka atd. Mám agáče a anduly. Předem děkuji
Orina (neregistrovaný) 03.06.2009, 06:12:40 xxx.xxx.66.140
Než vůbec přikročíte k výběru léčiv je dobré mít karanténí klec pro nově přinesené ptáky a desinfekční prostředek na uklízení. Já používám virkon S. Pak používám glukopur na posílení při nemoci. Jinak potřebujete nějaký prostředek na odčervení, což by mělo být v souvislosti s vyšetřením, oftalmoseptonex na oči, injekční stříkačky pro podávání léčiv, prostředek na zastavení krvácení, nějaký aerosol proti všenkám. V podstatě každé léčivo má svoji expirační dobu, takže toho doma zase tolik mít nemůžete, protože nevíte jestli to budete někdy potřebovat.Stejně při výskytu nemoci musíte navštívit veterinárního lékaře a ten vám dá vše potřebné. Možná, že mě ještě někdo doplní. Já jsem zatím řešila pouze zásadní problémy,a to s veterinářem, drobnosti se u mě nevyskytly. Ještě co se táká vápenky používám máslo, takže taky bez léků. Ovšem musíte si té vápenky všimnout v prvotním stádiu a ne, když už potřebujete ivomec . K takovým koncům já nemoci nenechám dojít.Nechce to jen prolétnout voliéry ráno při krmení, ale ptáky pozorovat. A na to má člověk pospíchající do práce asi málo času.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.