Aktuálně: 4 977 inzerátů173 980 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Prosím o rady - naléhavé!

Peťula (neregistrovaný) 04.06.2009, 22:03:40 xxx.xxx.6.82
Dobrý večer, prosím o rady, pokud máte někdo podobnou nepříjemnou zkušenost s rozelami pestrými při hnízdění, mám starší pár prvním rokem, jsou celkem plaché, tak jsem ani nekontrolovala budku, podle pískání, které je slyšet víc než 14 dní, samice, která budku opouští jen 2x denně, a starostlivé péče samce, který poctivě nosí míchanici do budky bylo vše v pořádku. Až do dnešního dne. Po návratu z práce jsem našla samici uhoněnou na podlaze, samec ji neustále ostře napadal, až padala z pletiva na zem. Tak jsem musela zasáhnout, nejprve jsem zkontrolovala budku, abych věděla jestli oddělit samce, nebo vzít vyčerpanou samici do tepla. Objevila jsem pěkné silné mládě, již se opeřující dočervena, a dvě vajíčka. Odchytila jsem samce a dala ho do sousední malé volierky. amice tak za dvě hodiny celkem zregenerovala, parkrát vlezla i do budky, ale mládě začalo silně křičet hlady. Samec na to reagoval a snažil se protlačit pletivem k budce. Nechtěla jsem se unáhleně pustit do dokrmování, tak jsem ho ještě zkusila vpustit zpátky, zmizel v budce, opakovaně i s krmením, samice zalezla taky, mládě se postupně utišilo. Teď jsou tam všichni tři. Počkám do rána. Pokud samec bude samici ráno znovu napadat, co byste udělali??? Díky za dobře míněné zkušené rady!
Orina (neregistrovaný) 04.06.2009, 22:21:27 xxx.xxx.76.59
Jestli se to bude opakovat, tak je především důležité jestli jste při chovu papoušků připravená s odchovnou, kde můžete naprogramovat teplotu a máte hned dormovací směs a máte čas dokrmovat. Já rozely nechovám a tak nevím jestli se střídají v krmení nebo v sezení na vejcích. Jestli nikdo neodpoví, tak se pokusím něco poradit, ale myslím že těch co chovají rozely je dost, takže dostanete fundovanou odpověď.
Peťula (neregistrovaný) 04.06.2009, 22:33:32 xxx.xxx.6.82
Díky za odpověď, inkubátor nemám, nikdy jsem nedokrmovala, ale základy znám, dokrmovací směs jsem dnes hned raději koupila, mládě se zdá již velké, odhadem 3 týdny, rozhodně než ho nechat pojít hlady nebo přijít o samici, pokusím se o dokrmení. Ale pokud by někdo poradil, jak se pokusit zachránit přirozený odchov, vyzkouším cokoli, co bude logické.
Orina (neregistrovaný) 04.06.2009, 23:07:17 xxx.xxx.76.59
Dokrmování zvládnete, ale problém je, že máte v hnízdě ještě dvě vejce. Teď záleží jestli když dáte samce pryč jestli samice vejce vysedí sama a pak byste krmila ptáky tři a nebo dát vejce pryč. A nebo jestli samec krmí jen samici a ta krmí mláďata, tak mezi ně dát mříž a nechat samici krmit samcem přes mříž. To zase nevím jak máte uzpůsobenou klec na takové extrémní případy.
Já to někdy řeším tak, že mláďata nechám v hnízdě a přikrmuju je a samice chodí do hnízda jen sedět. Ale nemám rozely.
Peťula (neregistrovaný) 05.06.2009, 07:31:50 xxx.xxx.6.82
Díky za rady, ale myslím, že vejce budou stará nevylíhlá, že samice nesedí znovu s takhle starým mláďětem, žádné páření v průběhu hnízdění jsem nezaregistrovala. Dnes samec samici sice nahání, ale v normě, tedy aspoň u rozel, ona se občas schovává v budce, skontroluji mládě, a volieru nacpu lískovými větvemi, aspoň ji znepřehledním a samce trochu zabavím nebo znejistím, co vy na to?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.