Aktuálně: 4 956 inzerátů174 103 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Třepání křídly žako

anonymní (neregistrovaný) 08.06.2009, 21:19:33 xxx.xxx.237.67
Dobrý den, jak si mám vysvětlit situaci kdy žakouš jako by přidřepne a třepe krídly?Podle jedné teorie vyčtené ze všech možných informacích a žakách prý žadoní....chápala jsem to v určitých situacích,ale ted se mi zdá, že to dělá čím dál častěji a ani mně nenapadá důvod.Vodu má čistou, hladový není a i pamlsek, piškot nebo oříšek nakonec zahodí....
anonymní (neregistrovaný) 08.06.2009, 21:41:19 xxx.xxx.237.67
Taky mně to napadlo, jenže s ním je to složitější.Máme ho doma teprve 14 dnů a není ochočený, chtěli jsme nejprve počkat až si na nás trošku zvyklne,až půjde třeba na ruku,yby o
potom zase nebyl problém s tím jak ho dostat zpátky do klece aby nebyl stresovaný tím...
anonymní (neregistrovaný) 08.06.2009, 21:53:50 xxx.xxx.237.67
ještě upřesním, je mu 9 let a jako mladý byl ochčený, po smrti majitelky byl ve voliře se samicí.Přes klec si vezme pamlsek, na ruku jít nechce ještě se nás bojí.Ale snaží se komunikovat, píská...Rada jak postupovat dál aby mu byl způsoben co nejmenší stres by se mi hodila.Ráda bych ho znovu ochočila a měla jako mazlíka, pokud to nepůjde nebudu to lámat přes koleno.Když ho vypustí, což mně taky napadlo jak jsem psala o příspěvek výš, nestane se že bude kralovat obýváku a na ruku ho už nenalákám když bude v prostoru? A jak ho potom dostat zpět do klece?
anonymní (neregistrovaný) 09.06.2009, 13:20:28 xxx.xxx.88.218
já jsem to na naši žakynu zkoušela s vařečkou :-). vždycky, když se dotkla zobákem varečky, dostala odměnu (semínko slunečnice). ruku na vařečce jsem pořád přibližovala. pak se dotýkala zobákem ruky, a pak na ni nastoupila. chce to hodně trpělivosti. hlavně si vás papoušek musí spojit s něčím příjemným (tj. s pamlsky). hodně na ni mluvte. klidným a důvěryhodným hlasem. a nic neuspěchejte.

z klece bych ji rozhodně nepouštěla, dokud nepůjde bezpečně na ruku. je velká pravděpodnost, že ji pak do klece nedostanete, budete ji nahánět po tmě s utěrkou, vše jenom zhoršíte a její důvěru si nemusíte zpátky získat už nikdy.
anonymní (neregistrovaný) 10.06.2009, 12:37:49 xxx.xxx.237.67
Děkuji za příspěvek, už jsem mluvila s paní Bártlovou a v podstatě mi řekal to stejné co ted vy.Ze nesmím nic uspěchat je mi naprosto jasné.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.