Aktuálně: 4 951 inzerátů174 083 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

žako, co to znamená

Nick (neregistrovaný) 10.06.2009, 18:32:43 xxx.xxx.145.2
Dobrý den chovatelé, mám 6 měsičního žaka a dneska mi začal dělat tohle viz video, není třeba popisovat prosím poradte co stím co to znamená děkuji.

http://www.youtube.com/watch?v=xtzfKoScI30

anonymní (neregistrovaný) 10.06.2009, 18:34:09 xxx.xxx.16.33
co to znmena: chce nakrmit.
co s tim delat: nestrkat mu mokry prst do zobaku
anonymní (neregistrovaný) 10.06.2009, 20:17:09 xxx.xxx.145.2
nakrmit,ale když před 2 minutama jedl??
anonymní (neregistrovaný) 10.06.2009, 20:25:01 xxx.xxx.145.2
dávám mu 2 x deně jak píšou v knize a to 2 polevkové lžice, + ovoce a sem tam piškot,nebo zeleň
cone
cone (1412 příspěvků) 10.06.2009, 20:45:14 xxx.xxx.85.196
Dobrý večer, váš žako vypadá dobře, je v odpovídající kondici. Mám stejný případ u 5TI měs. ručně dokrmeného pap. konžského. Ten můj to dělá i když mu podávám rukou k ukousnutí nějaké měkké ovoce - jablko, banán. Nesouvisí to dle mého pohledu s pocitem nenasycení, ale spíše se sociální vazbou na partnera, v našem případě na člověka. Předpokládám, že váš žako je ručně dokrmen a že bezproblémově přijímá sám předloženou potravu.
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 10.06.2009, 21:13:47 xxx.xxx.55.18
Myslim si ,že je to očividné. Pokud si namočíte prst a strkáte mu ho do zobáku, tak se u něj asi projeví ,,krmící reflex,, vypadá to stejně, jako když se krmí mladí.
Mikeš (neregistrovaný) 10.06.2009, 21:23:48 xxx.xxx.70.88
Jestlipak ho vyndáte z klece a povídáte si s ním. Asi chce na vás kromě jídla více času. S třepotavýma křídlama dokáže žebrat o vyndání z klece i dospělý papoušek. Tady máte nejlepší příležitost, aby se papoušek naučil něco nového co ho zabaví a nebude se cítit sám. Když je pak vrácený do klece, má plnou hlavičku nových podnětů a těmi se pak zase chvíli dokáže zabavit.
anonymní (neregistrovaný) 10.06.2009, 22:16:36 xxx.xxx.145.2
p.Oldřich Šiška přesně tak dělá to i když mu dávám třeba banán, stím prstem sjem chtěl pouze ukázat co mi dělá nedělám mu to furt, první sjem si myslel že je špatně ručně dokrmený a že chce furt jíst z lžičky,tak sjem koupil dokrmovací směs a dal na lžičku a nechtěl to ani vidět,teď mu zrní které jsem koupil od vitacraftu namáčím přes noc a ráno mu to přecedím a podávám k jídlu, a ano je ručnědokrmován a příjmá jí v poho.

p.Ladislav V- přesně to mi taky přišlo jak když se krmí mladí to je viz níže můj pocit že byl špatně dokrmen, dokrmovali mi ho v Brně prej.

p.Mikeš- myslím si že je to i jedna z varinta že chce semnou víc času je pravda že ho beru až na večer k sobě a dělám snim blbosti ale chce to i přes den aspoň tu 1 hodku,a večer tak 2hodky, každé ráno mu zapínám rádio, a nejvíc mě vždy dokáže naladit když mi řekne Ahoj suprově to naladí po ránu a hned je ten den veselý ˇžako je prostě frajer, ještě reaguje až tak až na 7 poj'd aby doletěl ale už to začíná chápat, a učím ho vylučovat trus na 1 místo a to ptačí strom což hned jak ho pustím provede činnost na stromě ale pak už je mu to fuk :-) takže musím to nějak vylepšit

moc si vážím Vašich rad

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.