Aktuálně: 4 700 inzerátů177 145 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Samice od Korel

Máleček
Máleček (5 příspěvků) 18.07.2007, 21:30:40 xxx.xxx.0.50
Zdravím potřeboval bych poradit mám pár Korel.Korely jsou v poho vychovávají mladé vysedí samy vejce vykrmý samy mladé bez problémů jsou bezvadní rodiče,ale jakmile vyletí mladé ven tak samice jim začně okamžitě vytrhávat peří na zádech,ocase,křídlech.Zkoušel jsem ji různě zabavovat pampelišky má každej druhý den nebo salát dávám jim také písek kupuji minerální kameny,sépiové kosti.Dávám jim suchý rohlík.bylo mi i doporučeno Magi,ale nic. Pořád to dělá,už jsem z to docela zoufalej,protože musím mladé ponechat celý rok odstavené než zpátky obrostou za takové oškubance mi nikdo nic nedá. Prosím o radu jsem ještě hodně nezkušený je mi teprve 15 let,ale kromě toho vyškubávání peří jsem s tímhle párem Korel spokojen na max. Děkuji za radu rád se poučím je mi těch mladých líto.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 19.07.2007, 10:13:35 xxx.xxx.182.2
Zapisuj si kdy se vylíhli a tak a jak budou mět mladé vylítat, tak samici od chyt.i když bude sedět na vejicíh...A nevšiml sis třeba že to dělá jen mladým samičkám nebo samečkům?Nebo to děá ůplně všem mladým?
Máleček
Máleček (5 příspěvků) 19.07.2007, 12:56:11 xxx.xxx.0.50
No já nevím myslíš,že to samec zvládne?On jako sedává normálně někdy na vejcích,když samice je venku,ale mám obavu nevím zkusím to.Dělá to úplně všem.Ale včera jsem ji dal to Magi a chvíli se díval napila se toho a dneska jsem ji ještě neviděl je šťípat. Díky moc za radu!!!!! A myslíš,že by to mohlo být malou klecí??
Máleček
Máleček (5 příspěvků) 19.07.2007, 13:01:15 xxx.xxx.0.50
No,ikdyž možná to samec zfoukne sám on je krmívá taky za zkoušku nic nedám no,když to nebude zvládat tak ji dám zpátky.Ale mě to nejde nějak do hlavy že vajíčka nevyhazují nikdy na ostatní andule nebyli agresivní,když jsem je měl pohromadě teď už je nemám.Normálně mladé krmí,ale jak prostě vyletí tak se samice změní no.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 19.07.2007, 14:04:11 xxx.xxx.182.2
Myslím že kelcí by to nemělo být, protože kolega(ktarý jich měl přes 70 chovných) to měl v ůplně malých klecích a stačilo jim to.a co sem se divil rosely pestré(lutino) choval kleci dlouhé ani né metr a byli velmi spokojené...Korely jsou chováním co se týče hnízdění jako kakaduové.Samice sedí na vejicích v noci a samec na nich sedí přees den někdy samice přes den de do budky a je tam dlouho ale samec ji nenechá přes den sedět.zkus jí dát do nějaké klece vedle voliéry.Nebo do druhé voliéry ůplně těsně vedle chovné voliéry.třeba je samice bude krmit a nebude je přes pletivo škubat...Zkus a uvidíš...
Máleček
Máleček (5 příspěvků) 19.07.2007, 14:44:22 xxx.xxx.0.50
Dobře já to zkusím nic jinýho mi nezbyde,kdyžtak ji dám zpátky.No já je mám taky v kleci na délku 100cm široké 50cm a vysoké taky 50cm a mají i 13 mladých ročně.A to jsem četl,že se musí prvně proletět a pak hnízdí blbost,teda aspoň u mě to tak není. Teď mají zase 5 mladých a 2 právě vyletěly a 3 jsou v budce a budku mám tak 25x25x25 a měli už v ní i 7 mladých a vychovali všechny.Tak moc děkuju za radu fakt díky já to zkusím a pak zas napíšu co a jak zatím čus.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.