Aktuálně: 4 968 inzerátů174 064 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Čím krmit hubeného papouška??

Eva (neregistrovaný) 13.06.2009, 10:29:41 xxx.xxx.201.110
Dobrý den všem! Nedávno jsem si ve zverimexu koupila samečka Neofémy tyrkysové, tři roky starého. Byl v malé tmavé kleci, ale na první pohled se nejevil nijak nemocný. Doma jsme si ale všimli, že je načepýřený a měl i průjem. Přesto je ale dost aktivní, pořád je v krmítku a něco pozobává. Ke krmení dostává směs netučných semen,strouhanou mrkev s vařenou rýží,do které kapu vitamínové kapky,nějaké ovoce, piškoty, samozř. grit a k pití vodu s česnekem. Průjem je na ústupu a načepýřený už taky nebývá. Teď je na něm ale vidět, jak je hubený. Poradí mi někdo, čím ho krmit aby co nejdříve nabral zpět sílu, ale abych mu zase příliš nezatížila zažívání a nevrátil se průjem?!
Mikeš (neregistrovaný) 13.06.2009, 12:07:45 xxx.xxx.76.217
Nejdříve dát trus na laboratorní vyšetření. Pak vaječnou míchanici s glukopurem a roboranem + naklíčené zrní (na lžičičku, ne kýbl). Potom koupit mix pro neofemy-21566
www.zoo-exjezdik.com
Eva (neregistrovaný) 13.06.2009, 15:04:13 xxx.xxx.201.110
Díky, vyzkouším to. Naklíčené zrna jsem si myslela, ale co se týče té vaječné mícanice, tak jsem váhala. A je něco, čeho bych se měla vyvarovat? Co třeba slunečnice? Není příliš tučná vzhledem k tomu průjmu?
Mikeš (neregistrovaný) 13.06.2009, 18:32:52 xxx.xxx.86.77
Pro neofemy se nehodí všeobecně

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.