Aktuálně: 4 955 inzerátů174 111 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Nestor Kea v ZOO Lešná

sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 14.06.2009, 19:30:37 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Dneska jsem skoro po roce navštívil Zoo Lešná. První co mě potěšilo, byl fakt, že vedle hejna papoušků kapských přibyl pár papoušků konžských. Docela pěkně je vyřešena i pěkná průchozí voliéra se supy. Ovšem největším překvapením bylo pro mě, že ZOO nyní vlastní dva kusy Nestor Kea. Bylo velmi zajímavé pozorovat tyto vychytralé ptáky. Hodina nestačila :) Doporučuji.
mah
mah (188 příspěvků) 14.06.2009, 21:25:56 xxx.xxx.156.5
cože =-O ??? Já byl v lešné loni v létě a pokud vím, nebyli tam... Tak letos si návštěvu asi určitě zopakuji, na Nestor Kea jsem hodně zvědavý. Hodina nestačila? Tak to rozhodně, já tam strávil příjemný celý den. Není kam spěchat, zoo je úžasně vytvářena. Vřele všem doporučuji
cone
cone (1412 příspěvků) 14.06.2009, 21:50:08 xxx.xxx.85.196
Ahoj Mirku, tak to budu muset do Lešné zavítat na návštěvu, jsou to moji oblíbenci a i to množství kapských / šedohlavých _ podle nové nomenklatury / stojí za shlédnutí. Jinak jsem obohatil svůj chov o nový druh - papoušky hnědohlavé - samice 3r. a samec 1 a půl. zdravím
cone
cone (1412 příspěvků) 14.06.2009, 21:52:57 xxx.xxx.85.196
Jinak jsou to papoušci / ti keové / ještě v pořiditelné relaci, viděl jsem největší cenu nabízených odchovů v Holandsku 2500 Eur za samici.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 14.06.2009, 22:15:03 xxx.xxx.175.196
Ahoj Adame. Ja v tom zoo nebyl jen hodinu. Hodinu jsem strávil jen u Nestorů :). Jsou to naprostí hyperaktivisti. Pořád něco v zobáku a hlavně nic nenechat na pokoji. Ještě jsem si říkal,jak jsem procházel mezi supy, že je škoda, že tu nejsou Nestorové. Až jsem došel k tvarově zvláštní voliéře, kde dříve byli Ledňáci a uviděl tabulku s názvem, tak mě málem trefil šlak.

Pane Šiška gratuluji k novým svěřencům. U mě je to zatím ve hvězdách, zda po létu budou finance, ovšem neříkám nereálné. Předpokládám, že cena šla nyní hodně nahoru, nebo se mýlím?
Marty
Marty (521 příspěvků) 15.06.2009, 12:59:00 xxx.xxx.249.60
Tak to je dobrá zpráva. Už tak dost atraktivní Zoo a ještě k tomu další trhák. To bude super podívaná. Už se na ně těším. V září tam pojedeme s chovateli ze spolku (nejen tam), tak doufám, že mezi tím nikde neodcestují. Snad nám bude to dopoledne na prohlídku stačit.
Ale teď opravdu nevím, kde byli dříve ledňáci, tolikrát jsem tam byl, ale na ně si opravdu nevzpomínám. Už se na ně těším.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 15.06.2009, 14:01:36 xxx.xxx.175.196
Ahoj Martine. PAmatuješ si tu louku,jak se tam dříve volně pásli mufloni a podobně, tak jak jdeš směrem k té písčité minipláži, kde se jezdí na velbloudech, tak hned z kraje té plážě, je taková zvláštní mnohostěnná voliéra. Kde je takové malé jezírko betonové. Tak tam jsou. Hned poblíž jsou ti kakaduové,jestli víš.
pepek
pepek (140 příspěvků) 15.06.2009, 14:58:26 xxx.xxx.248.43
V Lešné jsem byl po 5 letech asi před 14 dny. Nestorů jsem si všiml jen náhodou, ale docela sranda je pozorovat. Jeden z nich stál v jezírku a hrál si s kusem kůry, pořád s ní cloumal ze strany na stranu až cákala voda.
Mirku ta voliéra se supy je už zpřístupněna? Když jsem šel kolem supy v ní byli, ale ještě dodělávali tu dřevěnou lávku.
Martin (neregistrovaný) 15.06.2009, 15:09:41 xxx.xxx.59.35
Dobrý den , do zoo Lešné se taky chystáme. je to tam hezký zpravené a vše pěkné. Jinak , jak sou tam ti nestoři , to bude stát za podívanou. oni dokonce zvažovali , jestli návštěvníky k tomu supu budou pouštět. napadal totiž ošetřovatele. JInak smím se zeptat , jaké papoušky hnědohlavé má pan cone?
cone (neregistrovaný) 15.06.2009, 15:48:04 xxx.xxx.85.196
Poicephalus c. cryptoxanthus,PAPOUŠEK HNĚDOHLAVÝ, nominátní formu, jsou to totiž odchovy po importech které provedl ZOO Import Plzeň ve dvou dovozech asi 60ks, žalostně málo samic - asi jen něco přes deset. K tvrzení některých , že mají sestavené páry podruhu tanganyikae nebo zanzibaricus jsem velmi skeptický, jednak byla dovezena jen forma nominátní, velikostně se poddruhy dle literatur neliší a myslím, že je rozeznat nebude tak zcela snadné. cone

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.