Aktuálně: 5 135 inzerátů172 301 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Ochočování Alexandra malého

Milča (neregistrovaný) 20.07.2007, 03:12:30 xxx.xxx.148.1
Ahojki, chtěla bych poprosit o radu. Nedávno jsem si koupila ve zverexu ručně dokrmeného Alexandra malého, modrá mutace. Je asi 9 měsíců starý. Nevím, jak ho mám dostat do klece, když se jde proletět. Dobrovolně nechce a na pamlsky se nechce nalákat. Každou fintu prokoukne! Dále bych se chtěla zeptat, za jak dlouho se naučí mluvit a za jak dlouho se odnaučí klovat nebo jestli ho lze odnaučit klování. JInak je to domácí mazlíček, lítá nám na ruku a jí s námi u stolu. Prosila bych o rady, jak s ním zachazet. Předem děkuji.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 20.07.2007, 09:48:42 xxx.xxx.182.2
Tak aby se vrátil do klece: Nechte ho(a předem ho naučte že jídlo dostne převážne v kleci) at vyhladoví a když bude vědět že v kleci má jídlo tak se tam naučí chodit a pak už ho tam budete moct dávat jak budete chtít.za jak dlouho senaučí mluvit: To záleží na vás....POdle toho jak ho budete učit...Klování ho odnaučité tak že vždy když klovne budete mu říkat ee nebo ne nebo něco takového a odejděte od něho aby poznal že to nesmí a že vám se to nelíbí...
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 20.07.2007, 10:07:10 xxx.xxx.29.233
Alexandr malý nemá takové vlohy k mluvení jako andulka. Naučí se spíše jenom pár slov a to hodě záleží na tom jestli ho to budete dostaečně učit. Každý den na něj mluvte tak 2-3 hodinky. Proč jste si nesehnala nějakou knížku o ochočování papoušků?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 20.07.2007, 11:51:55 xxx.xxx.183.35
Papoušek ze zverimexu to je vražedná kombinace. Ještě k tomu 9 měsíců starého. Udělala jste chybu a za tu se bohužel musí platit. Papoušek je už dost starý, takže je možné, že ho už nic jiného nenaučíte a taky neodnaučíte.

Doporučuji mluvit na něj ráno a večer po dobu 5 minut jedno slovíčko to aby jste ho zbytečně neunavila.
Ke klování asi tolik: Když od papouška odejdete, jak tady popisuje jeden z pisatelů, tak to spíše váš papoušek uvitá, protože není dostatečně krotký. Takže, když vás klovne jednou, tak mu foukněte do nozder, tak aby zatřepal hlavou (toto nemají rádi), když klovne podruhé, tak mu řekněte, že nesmí a odneste ho na 15 minut do klece, aby si časem uvědomil, že udělal chybu. Při kousnutí mu nedávejte nijak najevo, že vás to bolelo.
mili
mili (1 příspěvků) 21.07.2007, 15:34:40 xxx.xxx.148.1
Děkuji za odpovědi, problémem je, že jídlo mu dávám zásadně do klece, ale on radši celý den nejí, jak je spokojený venku. Poprvé se mi ho podařilo nalákat na vodu, protože měl žízeň, ale podruhé už nešel, věděl, že bych klec zase zavřela, je to malý chytrák.Takže teď ho radši nepouštím, nerada bych ho dávala do klece násilně v noci, nechci ho stresovat, navíc potřebuji aby mi věřil. Literatury jsem prostudovala o ochočování papoušků už kvanta, myslela jsem, že znáte nějaké nové fígle. Měla jsem postupně andulky a korelku, ale ti asi nebyli tak chytří jako alexandři, nebo neměli potřebu být tak dlouho venku, protože se nechali vzít a sami do klece šli. Nemyslím si že by se nic nenaučil a že je na to dost starý, jelikož dělá pokroky den ze dne. Dokonce ani nekřičí tolik jak ze začátku a to stačí malé napomenutí. Jo a k tomu odejití od klece pane Hálo, není rád když odejdu, takže to rozhodně neuvítá, jelikož je dostatečně krotký, má jen malé zlozvyky, které ho potřebuji odnaučit. Takže tímto děkuji pane Řího. Chtěla jsem se ještě zeptat, je jedno v jakou hodinu se na papuška mluví nebo je to nejlepší v podvečer jak se všude píše? Je nutné ze začátku opakovat jen jedno slovo ? Andulku jsem totiž neučila a začala sama, v repertoáru má sedm slov. Děkuji za odpověď a za trpělivost.
Aky
Aky (12 příspěvků) 21.07.2007, 15:59:33 xxx.xxx.30.36
Ahojky Milčo..Já jsem si také koupila alexandra maleho,,modrý..ve zveráku,,bylo mu pět měsíců..ted mu je osm,,na záčátku hrůza,,bál se mně i klovl,,ale já jsem nedala znát že to bolí.Nechtěl na prst,,utekl,když jsem šla ke kleci.Do klece jsem ho netula,,začal tam chodit sám.A začal mi mluvit,,,říkaám na něj ahoj Kubíčko a co je už říká kubíčku ahoj ...co je je nezřetelné.Začal si brát jídlo z ust,,,sedne si na rameno.Musíš se mu vnucovat,,ono se to nemá,,ale ja celou dobu čekala a on sám zájem neměl,,tímto jsem si ho naučila,,Kdybych čekala až on,,tak by byl plašan.Až Ti začne křičet nebo si něco breptat.tak opakuj slova,,prostě mu na jeho breptání odpovídej..Jinam mám ještě korelu a on jí dokonala napodobuje :o) je pravda,,že každej papoušek je jinak nadanej,,to same je u nás,na mého toto platí a na Tvého nemusí..Hodně štěstí...
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 22.07.2007, 13:52:40 xxx.xxx.183.35
Pani Štefanová rozhodně odejití od papouška nepovažuji za ten správný podnět k tomu, aby se papoušek odnaučil klovat. Papouška bych přenesl do klece, ale ten váš se nenechá asi jen tak chytit, takže to máte velice těžký. Každý píše že nastudovala spoustu literatury ochočených ptácích. Pokud já vím, tak jsou pouze dvě odborně popsané knihy k ochočeným papouškům. To je ten samý případ, jak nejmenovaný pisatel v jiném tématu začal tvrdit, že přečetl přes 30 knih o papoušcích a já můžu s klidem říci, že 20 z těch knih četl naprosto zbytečně, protože na trhu je opravdu velice málo odborně napsaných knih a rozhodně jich není tolik kolik pisatel psal. Proč to vlastně píši? Protože v těch 20 knihách, které bych rozhodně nečetl jsou staré a někdy i hodně scestné informace a pak kvůli tomu neustále čteme opravdové bláboli v některých tématech, takže když jste přečetla KVANTA knih o ochočených papoušcích, tak mi prosím napište názvy těch knih, abych vám popřípadě mohl doporučit kvalitnější literaturu.
Eva konečná (neregistrovaný) 22.10.2013, 11:29:14 xxx.xxx.33.179
Ahoj mam alexandra malého ze zverimexu brali jsme si ho jak měl měl 7měsíců mame ho už půl roku neochocil se vůbec a poslední dobou je agresivní útočí klove a strašně řve nevíme co sním můžete mi poradit ve zverimexu mi uz ho nevezmou
Pavel (neregistrovaný) 22.10.2013, 15:51:48 xxx.xxx.127.239
Ahoj, před týdnem jsem si koupil 3 měsíčního amazonana oranz.,ktery byl odchovan svymi rodiči. Četl jsem, ze takhle se papousek mnohem hůře ochocuje, ale chovatel od kterého amazonana mám mi rekl, ze před rokem měl taky jedno mlade a rodina, ktera si vzala, ma po ted uz roce papouška témeř ochoceneho i kdyz nebyl ručně dokrmovany. Moje otázka je spis v tom, jak se mám ted v těch prvních dnech k papousekovi chovat a co mám dělat, aby jsem někde neudělal nějakou zásadní chybu. Je mi jasne ze po tydnu, po měsíci mi nebude klovat z ruky, ale aspon přibližný postup, jak zaručeně neudělám nic zle a papousek nebude tak divocit, kdyz mu napr. budu měnit vodu apod. Dekuji
Pevanek (neregistrovaný) 14.03.2015, 13:13:23 xxx.xxx.191.96
Odpověď na příspěvek uživatele Hicks z 22.07.2007, 13:52:40

Dobrý den, už půl roku sháním nějakou knihu přímo zaměřenou na alexandra malého, ale nikde jsem žádnou neviděla. Můžete mi prosím nějakou vhodou knihu doporučit? Máme doma dva alexandry malé, bratr a sestra (4 a 5 let). Máme je už přes půl roku a stále jsou plaší. Ráda bych věděla co dělat proto, abych je třeba v budoucnu mohla v klidu pouštět z klece, v klidu klec vyčistit - teď jim nemohu pomalu ani vyndat znečištěná bidýlka, aby splašeně nelítali po kleci. Také jsem se chtěla zeptat, zda je normální, že se začali pářit, i když je to bratr se sestrou? Budku na zahnízdění v kleci žádnou nemají. Děkuji

Adam (neregistrovaný) 29.07.2017, 08:13:26 xxx.xxx.151.35
Jak odnaučit alexandra malého sicet a klovat nebo poradit proč to dela dekuji
Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 31.07.2017, 12:50:51 xxx.xxx.235.105

Dobrý den, vlastním teď už čtyři Alexandry, tři ochočené a ten čtvrtý je 2 měsíční, tak probíhá ochočování.

Naučit Alexandra do klece je na dlouhou trpělivost, není to hned. Při honbě do klece, opakujte zřetelně "KLEC", když sedne na klec, pochvalte ho. Pak se snažte opět ho dostat do té klece, nesmíte zapomenout opakovat"KLEC". On časem pochopí co po něm chcete. Ale musím také podotknout, že záleží jak je papoušek chápavý, některý je takový, že kam ho dáte tam je a nepochopí co chcete. Tím pádem musíte začít jinak a naučit ho na ruku, nebo aspoň na hřbet ruky, aby Vám přelezl pak do klece z ruky. Pokud bylo v minulosti s ním špatně zacházeno, nebo měl špatnou zkušenost s rukou, tak to časem poznáte, že pokud uvidí ruku, dostane záchvat agrese, tím pádem doporučuji, omezit kontak s rukou. Naučit ho na ruku je nejlépe začít tím, že budete držet v ruce jeho oblíbené jídlo, ať je to jablko nebo piškot, on Vám za nějakou dobu na té ruce přistane. Pokud ho ze začátku nemůžete dostat do klece, poslední možnost zhasnout, hodit přes něj utěrku a dát ho do klece, ale nic tím nevyřešíte.

Co se týče klování, záleží na Vás. Pokud dovolíte aby Vás kloval, bude to dělat pořád.

Kdy se naučí mluvit je individuální, záleží na tom jak je šikovný, já mám zkušenost 1 rok a se starším 2 měsíce, ale ten vyrůstal s lidmi. Ten Váš si pravděpodobně přivlastnil ptačí řeč, tak u něj bych to očekávala ještě déle. Není pravda to, že když se neochočí, tak mluvit nebude.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 31.07.2017, 13:14:04 xxx.xxx.235.105
Adam: Jak odnaučit alexandra malého sicet a klovat nebo poradit proč to dela dekuji

Dobrý den, syčení a klování, má vždy důvod, ruka a nebo vy jako osoba. Nenapsal jste kdy to dělá. Každý papoušek nemá něco rád, můj jeden je velký mazel, ale měl špatnou zkušenost s rukou, tak mě občas poklove, bohužel jsem ho to nikdy neodnaučila, ale jinak ho mohu drbat po celém tělíčku, ale občas když mu něco nabízím z ruky, tak dostane záchvat agrese. Dále, když je blízko mě přítel a nebo nějaký papoušek, tak dostanu klovanec klidně i do tváře. Ten druhý napadá, když někdo zvedne ruce, dělá pak nálety a klove do hlavy, nic takového, už nesmíme opakovat. A ten třetí, toho fascinují moje brýle a náušnice, když je nedostane, tak klovne. Syčení a klování, nesmí dělat, jinak to bude dělat pořád a nikdo ho to neodnaučí, je to pak pro něj samozřejmost

dobrman (neregistrovaný) 28.08.2018, 22:02:41 xxx.xxx.229.92

Dobry den ,potreboval bych poradit mam 3 mesicniho,ale doma 14 dni rucne dokrmenyho Alexandra maleho,od prvniho dne  ma amok jak dam ruku do klece,kdybych mu nabizel mimo klec i v kleci cokoliv mam smulu proste se boji ruky muvim na nej ,ale nema vubec zajem,dekuji za kazdou radu

Renata (neregistrovaný) 28.08.2018, 22:36:36 xxx.xxx.228.79
Dodrej mam alexsandra maleho jsou mu 4mesice mam ho od chovatele zmame ho doma 3tydny a zvyka si hesky na me sice gdys dam ruku do klece tak trochu vyvadi ale gdys de ke kleci manzel nebo syn a zvedne ruku pred klec tak sici a zacne klovat chtela bych poradit jak ho naucit aby chodil sam s klece a spatky do klece klec jsem mela kolikrat otevrenou a s klece nejde e
drzhubu (neregistrovaný) 23.03.2021, 09:28:17 xxx.xxx.171.105
Odpověď na příspěvek uživatele Milča z 20.07.2007, 03:12:30

caje otevri klecpak krabici otevri z jedni strani dej to do klece a on si tam vleti sam 😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.