Aktuálně: 4 958 inzerátů174 159 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Problém s andulkami

Orina (neregistrovaný) 20.06.2009, 18:26:31 xxx.xxx.92.125
Chci se s vámi podělit o problém, který letos mám. Koupila jsem (bohužel na inzerát) budky a přišly bez hnízdního důlku. Vyřešila jsem to vystláním budek hoblinami. Vše bylo v pořádku až na jeden pár, kterému se hobliny nelíbí a ustavičně je vynáší z budky. Malé andulky mají pod sebou pěkně nahnojeno a mokro, takže se s rodičema přetahujou o to, kdo vydrží pořádek v budce a jestli budou mít malé andulky ulepené nožičky a teď i zobáčky. Už se těším až budou velké a z toho hnoje vylítnou. Píši to jen pro ukázku jak se který pár při hnízdění může chovat.
jarda (neregistrovaný) 20.06.2009, 18:41:15 xxx.xxx.3.4
Já mám v budkach dulky všude,ale slišel jsem že někdo dulek v budce dodělává ze sádry a prý to funguje.Každopádně dulek je lepší.
ev (neregistrovaný) 20.06.2009, 19:11:20 xxx.xxx.35.177
Důlky v budce ale neřeší problém zahnojené budky. Důlky mám ve všech budkách protože andule mi hobliny vyhazujou a problém trusu na nohách a kroužcích řeším následovně - během doby než mladé vyletí je několikrát od trusu čistím, když se to podchytne včas a nánosy trusu jsou malé, tak stačí zlehka nehtem oddělat z drápků nebo kloubů na nožkách, jde to opravdu velmi dobře, ono se to nezdá, ale není to tam až tak napevno. V případě obalených kroužků nebo větších nánosů trusu používám kleštičky na nehty a zlehka odštipuji, většinou stačí kousek rozmáčknout a zbytek se sloupne sám. Čistím je tak asi 3x než vyletí. Nikdy se mi nestalo že bych mládě jakkoli poranila, musí se opravdu s citem.
Orina (neregistrovaný) 20.06.2009, 22:34:35 xxx.xxx.92.125
Jen je zajímavé, že to dělá pouze jeden pár a u ostatních je to v pohodě. Já je vždycky opláchnu pod tekoucí vodou a taky v pohodě, ale s těmi pilinami je to bez problému. Je zajímavé jakým tempem sameček nové piliny vyhází. Já to tam dám rukou a on takovým malým zobáčkem to má vynešené jedna dvě. A to ještě ty piliny udusám rukou aby byly v budce pěkně přimáčknuté.
Orina (neregistrovaný) 21.06.2009, 14:16:51 xxx.xxx.103.16
Tak jsem si na ně posvítila. Pořád mě vrtalo hlavou proč zrovna tenhle pár má tak zadělanou boudu a mrňata stojí ve hnoji. Začala jsem je stále sledovat i s podezřením jestli se nejedná o průjem. Staří když dostanou čerstvou vodu, což je hned po ránu a já obíhám s vodou a úklidem další klece, vlezou do misky s vodou, pořádně se vycáchají a ještě mokří táhnou tu vodu na brkách do hnízda, jen to z nich teče. V hnízdě to pak vypadá jako v akváriu než voda odkape budkou ven. Nevím jestli má někdo podobné zkušenosti, ale mně to dělá pouze jeden pár. Jediné co mohu udělat je dát jim pouze pítko a koupelnu dát až mladí vylétnou z hnízda.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.