Aktuálně: 4 983 inzerátů174 038 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Papoušek snegalský pomoc

Jiří (neregistrovaný) 20.06.2009, 21:25:35 xxx.xxx.73.18
Hezky den, prosim o radu zkusene chovatele pap. senegalskych. prosim vas. koupil jsem pap. senegalskeho a chovatel rikal ze je to 100% samice ze to pozna. ja vim ze to 100% nejde ze potrebuju na jistotu dna. kdyz jsem si ho doma prohlidl mel vyvinutou duhovku byla seda.chovatel rikal ze je 4 mesicni .je bez krouzku. je ten vek prosim mozny?KDyz si udelam u ptaka dna test zjistim i jeho vek? dekuji za odpoved.
anonymní (neregistrovaný) 20.06.2009, 21:31:19 xxx.xxx.79.175
ked je oko po obvode tmavé tak ide skutočne o mláďa, dospelý jedinci majú oko vybarvené do žlta,príp.žltooranžova. a z DNA zistíte iba pohlavie, vek nie.
Jiří (neregistrovaný) 20.06.2009, 21:35:11 xxx.xxx.73.18
dekuju moc.,tak sjem si hned jistejsi
Orina (neregistrovaný) 20.06.2009, 22:05:22 xxx.xxx.92.125
Já zásadně radím novým majitelům pokud chtějí pořizovat v budoucnu pro svého mazlíčka kamaráda ať kupují papouška hned s DNA a s testy na PBFD, alespoň vědí co si nesou domů. Těch pár ušetřených korun pak nestojí za to dohadování, že si přinesli papouška třeba s cirkovirozou. Ono pokud se nic neděje tak je dobře, Ale když se děje tak je pozdě. O tom jsme už tady taky četli, třeba u žaků.
Jiří (neregistrovaný) 20.06.2009, 23:25:43 xxx.xxx.73.18
Ja jsem ptaka koupil levneji ale za ty usetreny penize mu stejne ty testy necham udelat.koupil jsem ho hlavne z toho duvodu ze v okruhu meho bydliste nikdo neni.tak jsem byl rad ze jsem narazil na toho chovatele.
cone
cone (1412 příspěvků) 21.06.2009, 10:17:36 xxx.xxx.85.196
Nemůžu s vámi Orino do puntíku souhlasit. Jednak je papoušek s těmito testy podstatně dražší a v dnešní době, kdy je daleko více jednání jiného než čestného bych byl i tak opatrný. Test totiž musí být aktuální, ne nějakých pár týdnů starý. A s tím pohlavím? Ani tady to DNA neberu jako zaručené - pokud jsem jej nenechal dělat já. A stále tvrdím, že u senegalců s tím rozeznáváním pohlaví není zas až takový problém.
Můj postup nevěřícího Tomáše tedy je koupit si napohled OK jedince , karanténa, vlastní odběr krve na DNA / pokud je to nutné / a asistované odběry na testy které se rozhodnu nechat vyhodnotit. Případně tento test / PBFD/ zopakovat po třech měsících znovu a teprve pak po negativním posouzení jedince zapojit do chovu.
Vlastně jsem tímto celým příspěvkem chtěl jen říct, že záměny ještě nejsou na denním pořádku, ale jsou časté.
/pro Orinu - jen u toho, co se MI narodí na dvorku jsem si stoprocentně jistý původem /.
Orina (neregistrovaný) 21.06.2009, 14:02:12 xxx.xxx.103.16
To jefakt. Ale je pár lidí, kterým se dá věřit i když se to narodí na jejich dvorku. Zatím jsem se nezklamala. Jediný problém je, když člověk shání něco co známí nechovají.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.