Aktuálně: 4 983 inzerátů174 040 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

aymary

ev (neregistrovaný) 20.06.2009, 22:47:27 xxx.xxx.35.177
Dobrý den,
prosím o názory jak moc je reálné podložit vajíčko aymary k andulce s tím že mládě dokrmí sama? Mám se o to pokusit nebo to rovnou vzdát? Samozřejmě beru v potaz rozdílnost stravy a krmila bych v prvních dnech máčeným. Andulce bych po vylíhnutí jejích mladých část odebrala a podložila jinému páru.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 21.06.2009, 21:27:36 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Pokud nemáte jinou možnost, tak nezbývá nic jiného než to zkusit. Jednou jsem četl zajímavý článek o aymarách. Údajně nelze podložit do hnízda aymary citronového, nebo šedoprsého mladé aymary pruhovaného, jelikož jsou velmi baculaté a utlačily by štíhlejší druhy. Spolu s mláďaty andulek by to mohlo dopadnout podobně. Na vašem místě bych andulčí vejce podložil jinam a zkusil je jako chůvy. Rozdíly budou jak už jste zmiňovala ve stravě a ve vlhkosti při líhnutí.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 21.06.2009, 21:49:22 xxx.xxx.182.2
Ahoj Miro.Musím ti oponovat, nýbrž s tímto případem mám zkušenosti.
Zrovna minulý rok jsem jedno oplozené vejce podložil andulkám. Mladá aymara se vylíhla asi o 4-5 dní dříve než první andule. Aymara růstl pomalu a bohužel mi uhynul. Uhynul tak po 25 dnech jak mu začalo růst peří. Andulky byli sotva poloviční a přezili.
sunflowersman (neregistrovaný) 21.06.2009, 22:09:40 xxx.xxx.175.196
Ahoj Lukáši. Co aymary? Daří se? Ja jen chtěl říct, že pokud není na výběr nezbývá než to zkusit, nebo to nechat být. Osobně jem neslyšel o žádné chůvě co by vyvedla aymaru pruhovaného.Ale nemožné je vše jen do doby, než se to uskuteční.
anonymní (neregistrovaný) 22.06.2009, 12:35:12 xxx.xxx.35.177
Díky za názory. U mě by to asi bylo i o štěstí, protože mi hnízdí jen dva páry které by měli mladé přibližně stejně co vyklubaná aymara. Zapomněla jsem i na fakt pomalého růstu u aymar tak nevím jestli by to nebyl problém, andulky se mají líhnout dřív než aymara. Jeden pár andulek má pouze jedno oplozené vajíčko a zrovna jsou to dost špatní rodiče, takže u mě hrozí i to že nebudu moct kam pak mladé andulky od spolehlivějšího páru přemístit. Uvidím, risknu to, buď to vyjde nebo ne, u mě by muselo dost zapracovat i štěstí.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 22.06.2009, 14:37:51 xxx.xxx.182.2
No daří i nedaří.Aymarové chtěli zahnízdit ale samice měla málo vápníku(i když sem podával combinal) . Naštěstí jsem to zpozoroval zavčasu a samici dal pod lampu, domů. Vejce nakonec snesla. Poté jsem ji přemíšstil zpět a další vejce už nebylo sneseno(???) což nechápu.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.