Aktuálně: 4 923 inzerátů174 509 diskuzních příspěvků17 753 uživatelů

Teplota v zimě

Orina (neregistrovaný) 28.06.2009, 16:06:18 xxx.xxx.70.68
Zajímá mě jakou považujete normální teplotu pro andulky a korely v zimě, aby žily a ne jenom přežívaly.
kajik (neregistrovaný) 28.06.2009, 17:45:24 xxx.xxx.93.251
nevim jakou teplotu , ale moje andulky i v lonske zime zily jak v lete. az jsem byl prekvapen. Dle meho zalezi na strave a zda li maji ve voliere hracky ( napr. houpacku a pod )
Orina (neregistrovaný) 28.06.2009, 17:53:30 xxx.xxx.77.45
S tou houpačkou, jako že by se při -20° vesele houpali? Moje známá mi říkala, že loňskou zimu toho měli papoušci "plný kecky". Sněhu plno a mrazy taky pěkný, tak nevím. Zajímám se o to proto, že v knize Andulky, chovatel Michalis vůbec nedoporučuje chovat andulky v mrazech venku. Protože vím, že většina chovatelů andulky a korely venku chová, zajímám se o to co u koho papoušci v zimě vydrželi.
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 28.06.2009, 18:46:31 xxx.xxx.48.29
Zdravím, andulky i korely pocházejí z Austrálie a tak jsou za tu dobu, co jsou drženi v chovech značně otužilý. Myslím si, že není až tak podstatné kolik je v zimě mínus pod nulou ale hlavně aby měl papoušek možnost ve voliéře být na chráněném místě před větrem, sněhem a deštěm. Nejlepší alternativou je zimoviště ale né každý může takto své voliéry postavit. Proto je v zimním období určitě na místě umístit před voliéry např. stará okna.
Orina (neregistrovaný) 28.06.2009, 18:49:21 xxx.xxx.77.45
To znamená, že kolem nuly nebo mírně pod nulou jsou papoušci v pohodě. (Píši pouze o andulkách a korelách).
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 28.06.2009, 22:03:37 xxx.xxx.151.22
andulky a korely dobře snášejí naše podmebí v zimních měsících, pokud se dostatečně zakryje voliéra třeba igelitem tak ani 15 pod nulou jim nevadí, tak je spíš nebezpečný vítr, a ten může papoušky poškodit i třeba při mínus 2 stupňů, proto je důležitý vše dobře zabezpečit a pak je při správném krmení vše bez problemu, když už uhyne nějaký kus, může to být tím že byl třeba slabší a takové jedince příroda netoleruje
anonymní (neregistrovaný) 28.06.2009, 23:11:52 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer. Choval jsem dříve oba druhy. Přezimoval jsem je při 18 stupníchpřesto věřím, že jsou velmi otužilí. Velice se mě líbil názor chovatele na ifauně, který popisoval určitou teplotní toleranci každého druhu,vskutku velmi dobře promyšlená teorie. Nedávno jsem vedl rozhovor s chovatelem dravců, který tvrdil, že peří je tak dokonalý materiál, že ptákovi je docela jedno jestli je mu horko, nebo zima. Podle jeho názoru je vše zloženo na mechanismu, jehož vysvětlení by bylo zralé na článek. Nejsem zastánce přezimovaní afrických a jihoamerických druhů venku, přesto bych chtěl vyzkoušet chovat venku nějaký velmi otužiý druh, abych si upevnil názor na tuto problematiku.
sunflowersman (neregistrovaný) 28.06.2009, 23:13:42 xxx.xxx.175.196
zase nepodepsán. omlouvám se
Orina (neregistrovaný) 28.06.2009, 23:24:20 xxx.xxx.77.45
Tato problematika mě velmi zajímá, proto jsem zadala téma. Jestli vám vyjde čas, napište alespoň krátkou stať třeba do diskuse. Pravdou je, že pokud ptáky chrání peří, nemají přikryté nohy a třeba u amazoňanů dochází často k omrzlinám až ke ztrátě prstů nebo nutné amputaci celé končetiny. Já osobně přezimuji všechny papoušky při teplotě kolem 20° a to hlavně proto, abych měla neustálý přehled o jejich zdravotním stavu. Při nízkých teplotách sedí schoulení na bidýlkách a člověk na nich 100% nepozná jestli jsou schoulení zimou nebo špatným zdravotním stavem. Takto se mi vlastně podařila zjistit v karanténě cirkoviroza, kterou bych v chladném prostředí považovala za úhyn ptáků ze zimy. Což mnozí chovatelé tvrdí, že pták nepřežil pro zesláblý organismus, ale už nezkoumají příčinu úhynu.
hubas.lukas
hubas.lukas (196 příspěvků) 29.06.2009, 12:29:16 xxx.xxx.30.250
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám doma voliéru ze tří stran chráněnou deskami a nevím jestli na zimu bude stačít tu jednu stěnu přikrýt třeba igelitem nebo jak to mám udělat???mám v ní andulky a korely

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.