Aktuálně: 4 933 inzerátů174 207 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

chov křepelek ve volieře

Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 29.06.2009, 09:03:13 xxx.xxx.226.3
Zdravím, chtěla bych se zeptat, máte někdo zkušenost s chovem křepelek ve voliéře s papoušky,nikoliv pro chov, ale pro radost a doplnění spodního patra? pročítám články a všude samé klece a klece.Potřebovala bych zjistit, co dát na zem, kolik jich mohu mít na určitém prostoru,vydrží-li zimu, jaký úkryt vybudovat a které jsou ideálnější, zda čínské nebo japonské.
Poraďte, prosím.Psala jsem již třem chovatelům a zatím žádná odezva:-((
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 29.06.2009, 09:16:30 xxx.xxx.151.22
řekl bych že čínské jsou vhodnější, u mě se jim daří líp, vždy je nejvhodnější ptákovy vytvořit podmínky co nejvíce se poodabající těm které má ve volné přírodě, nejvhodnější bude když na zem navrstvíte hlínu, dáte pařezy, kořeny, nějaký ten větší kámen a mezi to nasejete vyšší trávu zhruba na jednu polovinu, kvůli dešti bych udělal hlavní úkryt na streše voliery a na dně už jen takové malé úkryty já je mám udělané z oloupanékůry která má rozměry cca 20x30cm a položil jsem jí na dva kameny aby tam vznikla komůrka, v takovém prostředí i bez jaké koli snahy hnízdí. ideální je větší voliéra, já mám dvo 100x300cm, ideální je jeden pár tam mít maximálně jednoho kohoutka a dvě slepičky, více kohoutků vede k souboji až se smrtelnými následky. spíš je nutné volit mírnější osazenstvo mezi papoušky, třeba takové rozely špatně strpí křepelky na zemi.. buď je vodné umístit exotické pěvce nebo když už papoušky a nějaké mírné, korely, neofemy atd..
Marty
Marty (521 příspěvků) 29.06.2009, 12:07:50 xxx.xxx.249.60
Už jsem tady nějaké příspěvky o jejich chovu psal, ale raději napíšu pár slov. Pro křepelky jsou nutné úkryty, to už bylo zmíněno. Stačí i kousek dřeva opřený o stranu voliéry a dokola obložený chrastím a různými větvičkami. Dovnitř dáte kousek sena a křepelčí úkryt je hotov. Pak můžete doplnit ještě o různě pokroucené kousky kůry atd. Ty pařezy a kameny je dobrá volba, ale řekl bych, že je na to potřeba větší voliéra. I když nebudete očekávat odchov, křepelky se vám jistě odvděčí za dobrou péči a zahnízdí. Své křepelky chovám po páru, ale četl jsem, že na jednoho samečka může být více samiček. Více samečku nikoli, jak už bylo zmíněno. Nyní mám jeden páreček pod alexandry malými a jeden pod barnardy jižními. Oba páry teď zahřívají vajíčka a papoušci je vůbec neobtěžují. Dříve jsem je měl dvě sezony pod roselami a také bylo vše v pořádku. Občas byli sice papoušci zvědaví a šli se podívat na zem, ale nějakou agresivitu jsem nezaznamenal. Jednou byl však případ, kdy jsem našel během pár dní dva uklované samečky, které jsem měl pospolu (dva samotní samečci si nic nedělají, ale ze začátku je musíte sledovat).
Na krmení nejsou náročné a berou menší zrniny. Občas také dostanou kousek jablka, to jim moc chutná, stejně jako natrhané kousky trávy. Nedávno jsem jim dokonce ukrál kousek pomeranče a během chvíle do něj začaly zobat.Vodu jim dávám do napaječek.
Který druh si zvolíte, záleží na vás. Chovám jen čínské a proto bych je i doporučil.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 29.06.2009, 14:50:14 xxx.xxx.151.22
já chovám oba druhy křepelek, čínské se o potomstvo postarají sami /samozřejmě i některé páry nejsou dokonalé) u japonských potřebujete líheň a odchovnu, ale to je jen kdyby vás natchnulo vidět ty minikuřátka velikosti čmeláka (čínské), zimu snášejí řekll bych dobře ale neposoudím to mám je ve vytápěných prostorech, myslím však že důležité je mít v zimních měsících zajištěný přístřešek proiti vlhku od spodu, a aby tam nesněžilo a nefoukal vítr
Marty
Marty (521 příspěvků) 29.06.2009, 18:30:12 xxx.xxx.249.60
Řekl bych, že zimu nemají moc v lásce. Myslím tím teplotu pod bodem mrazu. Jednou jsem jim zkoušel dát dřevěnou bedničku a celou jsem ji vystlal senem a na spodek ještě piliny. Vrch jsem z části překryl destičkami. Křepelky chřadly a téměř nevylézaly z tohoto úkrytu. Měl jsem tam asi 5 křepelek, ještě s mladými co jsem neprodal. Byli všichni pospolu a zahřívali se. Ani si moc neumím přestavit, jak se bude křepelka pokoušet napít ze zmrzlé vody-ledu. Papoušci si naškrábou led anebo olížou, ale ti mají jinak stavěný zobák.
Ale je pravda, že polovina chovatelů, od kterých jsem kupoval, je mají přes zimu venku na hrubé vrstvě sena a slámy.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.