Aktuálně: 4 943 inzerátů174 374 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

ANDULKY

libuše (neregistrovaný) 01.07.2009, 19:50:49 xxx.xxx.123.134
Dodry den prosím chtěla jsem se zeptat proč to asi udělali .Mam par andulek,ktere měli 4mlade a to poslední bohužel uklovali ,našla jsem je cele od krve.Par už mlade měl a v pohodě až ted,prosím mate stím zkušenosti a co se da proti tomu dělat .Děkuji
LIBA
Obrázek
Adf (neregistrovaný) 01.07.2009, 20:13:12 xxx.xxx.52.217
Ahoj Libuško, těžko říci proč, ale stává se to. Většinou jsou problémy pokud není pár ve své vlastní kleci pro hnízdění, ale je aplikováno tzv. "colony breeding", tzn. více andulek v hnízdícím prostoru, ale to asi není tvůj případ. To je vždycky velké riziko jak ze strany cizích samic nebo různých stresových faktorů. Já myslím, že právě spouštěčem agresivity je stres a to z různých důvodů. Nebo již samička hodlá zase snášet apod. Proč se to stalo to ti asi nikdo neřekne. To vědí jen rodiče.
libuše (neregistrovaný) 01.07.2009, 20:55:40 xxx.xxx.123.134
Děkuji vam za odpověd a myslite že to mohou udělat znova?LIBA
Adf (neregistrovaný) 01.07.2009, 21:08:11 xxx.xxx.52.217
Stát se to může vždy, ale pokud samička nevykazuje zvýšenou agresivitu, pak když budou mít klid na hnízdění tak vše dobře dopadne. Teď jim dopřejte půl roku oddych od hnízdění a kvalitní pestrou stravu a vše bude v pořádku. Vštšinou se podobná věc stane u nejmladšího holátka pokud je velký rozdíl ve věku (je-li hodně vajíček (např. 6 a více)). Tady musel být skutečně nějaký specifický impulz (při čtyřech). To je optimální počet z hlediska rodičů a vše pak obyčejně dobře zvládají. Hlavně nikdy nezkoušejte skupinové hnízdění (colony breeding). Ať se daří :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.