Aktuálně: 4 945 inzerátů174 371 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Jak se vám líbí?

Orina (neregistrovaný) 02.07.2009, 15:16:41 xxx.xxx.78.110
Jak se vám líbí název pro papoušky chovný materiál.Dost jsem o tom slovu přemýšlela. Připadá mi to jako že papoušci snad nejsou ani ptáci, ale jen nějaký materiál na výrobu mláďat pro další kšefty. Živá bytost by neměla být pro chovatele pouze materiálem za účelem množení. Pokud se o chovu mluví můžeme pro papoušky použít jiná slova než jaká se používají při výrobě například aut.
cone
cone (1412 příspěvků) 02.07.2009, 17:32:17 xxx.xxx.85.196
Asi v chovu mutací by to mělo opodstatnění, snad v chovu psů také, pokud usilujete o něco náročnějšího tak "výchozí chovný materiál" je snad na místě.
A z právního hlediska je zvíře posuzováno jako věc, takže ten problém může pramenit od tohoto označení.
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 02.07.2009, 17:40:45 xxx.xxx.48.29
S označením chovný materiál se často setkávám ve spolku u drůbežářů a králíkářů.
Jestli se to hodí i na papoušky nevím, ale jistě v nějakých velkých chovech to opodstatnění mít může.
sunflowersman (neregistrovaný) 02.07.2009, 22:53:34 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer. "Chovný materiál" ,s předponou !dobrý! není žádné hanění nebo přirovnávání, ale vzdání pocty k výsledku tvrdé práce chovatele.Tedy pochvala kvalitním jedincům. Chovatelé mutací, nebo tvořitelé neobyčejných linií běžně používají tento výraz.Každý mnohdy řekne "to je ale materiálek" ať už si dává své oblíbené jídlo, či pivečko. V tomto dobrém duchu beru toto sousloví já.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.