Aktuálně: 4 933 inzerátů174 207 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Barnadr límcový

Stickers
Stickers (556 příspěvků) 06.07.2009, 00:21:19 xxx.xxx.48.29
Tyto papoušky jsem si pořídil včera na burze v Kladně. Původně sem tam jel pro alexandry rudohlavé. Nakonec jsem sehnal pouze jednoho, ale mě a tátovi do oka padli barnardi. Chtěl jsem si je časem pořídit, ale rozhodně jsem netušil, že je budu mít doma již nyní. Ptáci jsou letošní a měl by to být pár, jsou od dvou nezávislých chovatelů, takže jsou určitě nepříbuzní.
Vlevo samice vpravo samec
Obrázek
sunflowersman (neregistrovaný) 06.07.2009, 09:58:50 xxx.xxx.175.196
Krása. Tento druh obdivuji.Samec je na poslední fotce vpravo?
Marty (neregistrovaný) 08.07.2009, 00:22:24 xxx.xxx.222.9
Ahoj Vojto, udělal jsi dobře, že sis je pořídil. Jsou to nádherní ptáci a co se týká těch mých, tak jsou docela živí a pořád něco vymýšlejí a poskakují po zemi nebo po větvích. Nyní se mi přepeřiil sameček a je radost se na něj koukat. Peří má pěkně uhlazené a od oka má tak 40 cm. Fakt macek. Příští rok, kdy bude samičce druhý rok, jim zkusím zavěsit budku. Ve kterém roce jim ji hodláš zavěsit? Jinak máš je pěkné a na fotce není patrný ani náznak červeného čela, i když je možné, že se ještě objeví. Ještě co se týče mých, tak nejsou vybíraví v jídle a sezobou vše, co jim předložím. Ať se ti s nima daří.
Maťo (neregistrovaný) 08.07.2009, 10:37:46 xxx.xxx.112.26
Chelc by som sa spytať či sa daju na burze zohnať bežne kralovaky?
anonymní (neregistrovaný) 08.07.2009, 16:22:58 xxx.xxx.76.42
kolik se pohibuje cena tohoto nádherného barnarda ?
Vojtěch Jelínek - stickers (neregistrovaný) 08.07.2009, 17:42:09 xxx.xxx.48.29
Zdravím, Maťo: na burze jsem králováky párkrát zahlédl.
Barnardy jsem koupil za 2000Kč/ks
Marty: Prosím tě, až budeš mít čas vlož sem nějaké fotky tvých barnardů. O hnízdění se také pokusím až ve dvou letech stáří. Také mě barnardi uchvátily. Hned jak sem je přivezl si našli misku se zrním a sezobou opravdu všechno i proso, které ros. žlutobřiché moc nemusí. Ovoce zmizelo během chvilky. Ani se mě nebojí. Když jdu do voliéry sedí na větvi cca. 50cm ode mě a odletí, až když měním zrní a vodu.
Marty (neregistrovaný) 08.07.2009, 23:25:09 xxx.xxx.222.9
Ahoj, dávej pozor ať ti neuletí. Toto je asi jen můj případ, ale hned ten den, co jsem je přivezl z burzy mi vychytralá samička uletěla, naštěstí jsem ji druhý den odchytil. Ale teď už si dávám pozor, když otevírám dvířka. Oba dva jsou docela krotcí a mohu je krmit přes pletivo. Samičku i přímo z ruky. Nedávno jsem nafotil docela pěkné fotky, ale hned je sem nedám. / Protože se nám pokazil monitor a počítač je nefunkční, píši z bratrova laptopu. Možná, že mi ještě nějaké fotky zbyly v mobilu, pokusím se je co nevidět dát sem./

Ale co jsem si všiml, tak ti tví mají docela pěkně zbarvení na břiše, moji mají žlutou trochu slabší a sameček i něco málo zelených pírek. Nejspíš to je pozůstatek křížení dvou poddruhů.
Marty (neregistrovaný) 08.07.2009, 23:31:37 xxx.xxx.222.9
Zde jsou nějaké starší fotky. Hned na první je sameček, po přepeření se mu oranžový nádech na žlutých partiích těla vytratil. Hlava mu také zčernala a objevil se červený proužek na čele - dřív ho měl do oranžovohněda. / Standart dnes nevylučuje červené zbarvení na čele./

http://chovatele.chovzvirat.com/fotogalerie-1348/album-238/
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 13.07.2009, 21:45:50 xxx.xxx.48.29
Marty barnard límcový jižní (Barnardius zonarius zonarius) nemá červenou skvrnu nad zobákem. Tu má Barnard límcový větší (Barnardius zonarius semitorquatus). V tvém případě se u jednoho barnarda zřejmě jedná o křížence. Nejlepší zobrazení obou poddruhů je v knize Australští papoušci od Milana Vašíčka.
Marty
Marty (521 příspěvků) 14.07.2009, 18:46:53 xxx.xxx.249.60
Ano vím, že červenou skvrnu má mít jen poddruh větší, ale i v přírodě se najde spousta jižních s červeným čelem. A co se týče toho mého samečka, tak ten má nějaké znaky křížení, ale bylo mi doporučeno, abych počkal až odchovají nějaké mladé. Bylo mi řečeno, že barnardi s červeným čelem mohou odchovat mladé bez červeného a naopak, že čistě sestavený pár může odchovat mladé s červenám znakem na čele. Pak bych se rozhodl co dál.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.