Aktuálně: 4 870 inzerátů174 736 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Morčata vs. myši

Ladan
Ladan (123 příspěvků) 16.07.2009, 20:43:28 xxx.xxx.55.18
Možná zajímavý tip. Spousta chovatelů se potýká s návštěvami myší a jiné ,,škodné,,. Seznámil jsem se s jedním pánem, který měl neustále problémy s myšmi a ostatní havětí. Před pěti lety si pořídil pár morčat, která má i přez zimu na zahradě (v zimě mají krytý úkryt), dokonce se i pohybují volně po zahradě a vubec nemají tendenci utíkat. Od té doby má problém s myšmi vyřešen. Morčata prý vydávají určité zvuky (tóny), které jsou pro myši nesnesitelné. Zároveň mají specifický ,,zápach,, který asi také odrazuje. Máte někdo podobné zkušenosti?
ema
ema (84 příspěvků) 17.07.2009, 09:30:18 xxx.xxx.39.201
Tak to, že morčata odpuzují myši je holý nesmysl. Mě to také nějaký "dobrák" poradil. Měla jsem přes zimu ve voliéře malé myšky a nebyla jsem schopná se jich nějak zbavit. Dala jsem tam teda párek morčat. Mám je již na zemi několikátý rok a můžu říct, že myším vůbec nevadí. Klidně si mezi nima pobíhají a nějak nechápou, že by je měly morčata odpuzovat. Je to pověra. Na myši je nejúčinější past. Na podzim a v zimě jich mám kolem voliéry rozmístěných deset a nezbývá než chytat a chytat. To je zaručené.
anonymní (neregistrovaný) 17.07.2009, 12:07:05 xxx.xxx.28.61
Neni lepsi zabezpecit voliery tak aby se tam mysi nedostali? Na zahrade se prohani mysi spousty, v lete jsou videt i potkani a krysy,kteri se nam i stahli jednou do uhelny do domu na zimu, ale volieru mam obytou do vysky 40cm drevem a nebyla tam nikdy ani jedna mys.
anonymní (neregistrovaný) 17.07.2009, 12:12:14 xxx.xxx.35.177
Tak já mám voliéru do metru vyzděnou a letos se mi za budky nastěhovala celá myší rodinka, ještěže jsou ty pastičky na myši :-))
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 17.07.2009, 18:36:08 xxx.xxx.151.22
zabezpečit voliéru proti myším je prakticky nemožné, dospělá myš se protáhne pletivem s oky 19x19mm ty měnší ale také skoro dospělé myši prolezou 16x16mm pletivem, jedine by voliera musela být ze železné konstrukce, podlaha betonová pokdytá pletivem 10x10mm stěny rovněž z pletiva 10x10mm a to ještě kolem do kola nikde žádné dřevo, holý beton nebo skulinka myš jí najde a je tam, ale zase přes takhle jemné pletivo se pořádně nedají prohlížet papoušci a pěvci, myši jsou sice nepříjemná záležitost na kterou rovněž nadávám, ale jsou relativně neškodné, větší problém je s potkanama, ty dokáží pěkně zmrzačit a zabit osazenstvo, dostanou se i přes pletivo se slabším drátem, cihlovou zeď a podobně, také mě bylo řečeno kde jsou myši nejsou potkani a obráceně, ale je to nesmysl bohužel mám v klecích oboje. co mě jistý čas zabíralo a to velice slušně je voňavý pšeničný šrot pro kuřata smíchaný se sádrou 1:1 a vedle dát mističku s vodou, myš nebo potkat sní šrot i s trochou sádry, po ní dostane žízeň napije se a za cca několik dní pojde na to že mu sádra zatvrdla v žaludku a také samozřejmě hlady, je to drastické ale účiné a někdy nejde jinak, já si vždycky říkám, papoušek by také trpěl až by ho potkan mordoval.
mimo (neregistrovaný) 17.07.2009, 21:44:30 xxx.xxx.207.193
když už se tady spomínají morčata, kdybych do voliéry kde jsou andulky a korely dal i morčata, nemohli by ublížit papouškúm nebo si jej nevšímají?
kasssy (neregistrovaný) 17.07.2009, 21:54:52 xxx.xxx.52.72
Myslím,že pobití voliéry dřevem je k ničemu,to je pro myšky vlastně dálnice,to je při cestě vzhůru pro ně opora. Pastička je jistota,jed není špatný,ale stalo se mě,že si ho myši tahaly do voliéry jako zásoby,což je malér..
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 18.07.2009, 08:11:50 xxx.xxx.226.3
Morčata by neměla papouškům ublížit, jsou to býložravci.také jsem to tak chtěla mít, ale pak jsem si to rozmyslela, kvůli parazitům od ptáků.Nevím co by to udělalo s krmením, co by posbírala morčata na zemi (tedy myslím potřísněné seno atd.)Tak jsem tam dala křepelky a morčata budou mít vlastní volieru.Ale jsou lidé co to tak mají a v pohodě.
ema
ema (84 příspěvků) 18.07.2009, 15:21:39 xxx.xxx.39.201
Morčata papouškům určitě neublíží. Já mám ve voliéře 3 morčata a ptáků (papoušci a křepelky) si ani nevšimnou. To spíše andulky jsou zvědavé a klidně vlezou i do domečku k morčatům. Když dávám morčatům trávu, seno nebo zeleninu, všichni ptáci slétnou na zem a spolu v klidu hodují:-)
anonymní (neregistrovaný) 18.07.2009, 16:44:17 xxx.xxx.6.158
Zkuste dát do voliéry bažanty. Mám tam pár stříbrných a myši jsou pryč, bažanti je dokážou chytit a uklovat. A naštěstí je jen zabijí a víc si jich nevšímají.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 18.07.2009, 20:29:01 xxx.xxx.226.3
Paní Emo Tambo, mohu se zeptat jak to řešíte, když křepelky zasednou?Co paraziti? Jak máte velkou volieru? Ev. nemáte nějaké fotečky toho společenství? celkem mě to stále zajímá, toto soužití.
ema
ema (84 příspěvků) 19.07.2009, 08:32:28 xxx.xxx.39.201
Křepelky mají své místečko na opačném konci voliéry než morčata. Samozřejmě, že všichni chodí všude, ale morčata se hlavně zdržují u sebe, kde mají krmení. Myslím, že se navzájem neruší. Papoušky i morčata pravidelně odčervuji. Hnůj od morčat vybírám každý týden. Zatím mi tohle společenství funguje a spíše než s parazity, mám problém se slimáky. Ti vlezou všude.Voliéra je velká 2.5 * 4m. Fotky určitě nějaké později vložím.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 19.07.2009, 13:29:24 xxx.xxx.226.3
Hm, tak to by u mě asi nefungovalo .Mám půdorys 1,7 * 2m, to by bylo asi málo místa pro všechny aby to fungovalo v pohodě.Jinak máte japonské nebo čínské?
bambam (neregistrovaný) 19.07.2009, 20:08:29 xxx.xxx.231.249
A myslíte že můžu do voliéry 3 m dlouhé dát morčata s roselama?
bambam (neregistrovaný) 20.07.2009, 09:34:25 xxx.xxx.231.249
A ještě jak snáší morčata naši zimu?
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 20.07.2009, 13:18:12 xxx.xxx.226.3
Po tom co jsem si hodně zjišťovala o morčatech,tak by zimu měla přestát v pohodě, budou -li dobře aklimatizována a budou-li mít větší množství sena a slámy, krytý přístřešek, bez průvanu a hlavně pozor na vlhko.Prý když je vlhko mohou mít plíseň přenosnou na člověka a nebo svrab.Není to z mé hlavy, dvě chovatelky co mají chovnou stanici morčat mi to potvrdili.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.