Aktuálně: 5 053 inzerátů173 445 diskuzních příspěvků17 743 uživatelů

Vypadávání peří

anonymní (neregistrovaný) 19.07.2009, 17:49:12 xxx.xxx.79.90
Dobrý den,
chci se zeptat zda je normální že mámu papouškovi najednou začaly vypadávat ocasní pírka dlouhá asi 20cm.?Předtím mu vypadávala pírka také,ale to mi přišlo normální,že mu najednou během dvou dnů vypadla tahle dlouhá ocasní péra mě vyděsilo.Je to necelý rok staré mládě Alexandra velkého.Děkuji.
Orina (neregistrovaný) 19.07.2009, 18:56:45 xxx.xxx.75.4
Asi přepeřuje, to je normální. Pokud nápadně nezměnil chování, tak se nic neděje.
ksanda (neregistrovaný) 29.06.2010, 20:32:58 xxx.xxx.219.156
Chtěl bych se zeptat,zda-li je normální vypadávání ocasních per u měsíčního dokrmenného mláděte(pap. nádherný)během 4 dnu mu vypadla 4. pera,jinak nikde jinde nepadají a vypadá čile,žere,začíná létat Také jednou za čas pšíkne nebo spíš smrkne vodu.Ještě ho dokrmuji 2 krát denně kaší a dělám mu salátky,podávám směs pro pap. a sen.proso . Jeho trus je složen z vody, zeleného tužšího výkalu a bílé řidší části trusu.Není to nějaká nemoc ?
Alenka F. (neregistrovaný) 03.07.2010, 13:27:18 xxx.xxx.199.227
Taky mám jeden dotaz ohledně peříček. Je možné, aby při přepéření vypadlo mé korelce pírko přesně tam, co má ouško? Chování je stále stejné, je mlsná, veselá, létá, zpívá nám, mluví nám a mazlí se :o) - no krasavice. Jenom ta dírka jí je vidět. Dírka je čistá, jenom je odkrytá, protože jí tam chybí ty peříčka. Peříčka jsme našli na zemi, bez stop krve. díky za brzkou radu
sunflowersman (neregistrovaný) 03.07.2010, 23:48:25 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer. Vypadávání ocasních per u alexandrů je zcela běžná věc, při přepeřování. Stejná věc se děje u prvního přepeřování Arů. Mirek
anonymní (neregistrovaný) 02.02.2011, 11:43:05 xxx.xxx.31.2
Dobrý den, prosím o radu. máme doma asi tři měsíce mníška šedého-ručně dokrmeného. a asi týden se drbe na hlavičce a vzadu na krku, začlo mu tam taky vypadávat peří (to svrchní) a jde mu už vidět to světle šedé prachové peří. Má tam taky takové tyčinky-brka, jakoby konce peří. Také mu vypadly asi dvě ocasní péra. Chová se normálně, hraje si, jí i ovoce zeleninu, pije a dokonce i už mluví a pořad si brblá. Jedná se o přepeřování, nebo ho tam něco svědí?nějací paraziti?mám mu koupit nějaký sprej?děkuji předem za odpověď
Lenka (neregistrovaný) 02.02.2011, 11:59:56 xxx.xxx.174.89
Podle popisu myslím, že jde o přepeřování. Ty tyčinky-brka :-D budou nejspíš dorůstající peří. Pokud by se to zhoršovalo, odrbal by se třeba až na kůži, zvažovala bych parazity.
salamounek (neregistrovaný) 03.02.2011, 23:25:35 xxx.xxx.81.125
pro ksandu a Alenku: je to přepeřování, pokud nezačne mít lysinky nebo nezmění chování (nechuť k jídlu, velká podrážděnost, stálé pospávání apod.), je vše v pořádku. U korelek, když mi přepeřovaly byl vždycky vidět ušní otvor, protože mají v těchto místech řidší opeření a jelikož si tam nedosáhnou zobáčkem, trvá chvíli déle, než se proklube peří z pouzder. Občas jsem jim na hlavičce pomáhala jemným mnutím špiček dorůstajících per, aby se obaly rozpadly.
Eliška (neregistrovaný) 07.04.2013, 08:12:29 xxx.xxx.60.226
Dobrý den, doma máme asi 5 let starého Papouška Senegalského. Před pár dny mu na hlavě u ozobí vypadalo pár peříček, které mu už nedorostly. Myslím si že má vitaminů dost, kromě míchaného zrní má velký přísun ovoce a zeleniny a občas i vyklíčené luštěniny. Prosím o radu o co by to mohlo být. Děkuji.
Sylvie (neregistrovaný) 10.03.2021, 15:58:22 xxx.xxx.164.225

Hezký den, máme doma nejspíš samičku starou cca 3 roky. Všimli jsme si zarudlého místa o velikosti nechtového lůžka na ukazováčku,  na zádech nad částí odkud jde dlouhé peří, snažila jsem se to vyfotit ale moc se nechce nechat :-) jinak nejeví žádné známky, že by ji něco chybělo. Děkuji moc za radu.

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.