Aktuálně: 4 870 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Amazoňan žlutohlavý - škubání

Leona (neregistrovaný) 20.07.2009, 09:32:52 xxx.xxx.236.30
Dobrý den,
máme jeden velký problém a nevím zda-li se ho podaří nějak vyřešit. Kupovali jsme 11 letého Amazoňana žlutohlavého panamského od lidí, kteří se vůbec o něj nestarali. Byl ve špatném stavu, oškubaný, ve stresu, prostě hrůza. Brali jsme si ho i s kleci , na kterou byl byl zvyklí. Po půl roce byl k nepoznání, peří dorostlo a celkově byl papoušek ve výborném stavu. Ale jednoho krásného dne se nám zase oškubal a doteď v tom pokračuje. Už nevíme co s tím máme dělat. Stravu má pestrou, větve mu do klece také dáváme, společníka mu dělá korela, žako kongo a amazoňan oranžovokřídlí. Bývá volně puštění, chodíme s ním na zahradu, věnujeme se mu opravdu po celý den. Myslím si, že je to psychického rázu, protože stačí odejít na 1hod. na návštěvu a on se okamžitě vyškube. Vypadá to, že to děla naschvál. Z jeho strany je to klasické vydírání a vyžadování 24hod. pozornosti. Téměř denně provádi pro nás neznámé projevy. Nahrál jsem to http://www.youtube.com/watch?v=DxUN7v7KVTE Může nám někdo prosím poradit? Děkuji za případné odpovědi
anonymní (neregistrovaný) 20.07.2009, 09:52:13 xxx.xxx.62.209
to, ze v novem prostredi zarostl, je celkem logicke. ze se po pul roce oskubal taktez, uz se udomacnil.

korela jako spolecnik je pro amazonana celkem na nic.

jak ma velkou klec? jestli tu, co je na videu, tak vyhodit a poridit neco 4x vetsiho.

jak vychazi s druhym amazonanem? pokud dobre, stalo by za zkousku dat je do spolecne klece nebo zlutohlavemu poridit partnerku (primerene starsi, ne mlade)

jake nezname projevy (krome sezeni na kleci) mate na mysli?
anonymní (neregistrovaný) 20.07.2009, 10:19:54 xxx.xxx.236.30
Mám tím na mysli, že odfrkuje, vystrkuje jakoby zadek, zvedá ocasní pera a pohupuje se na nohách, jako by si odíral břicho.
Ano je to ta klec jako na videu, s druhým Amazoňanem se toleruj,í ale moc se k sobě nemají. Zapomněl jsem uvést, že druhý Amazoňan má 2,5roku.
anonymní (neregistrovaný) 20.07.2009, 13:11:41 xxx.xxx.62.209
nechat urcit pohlavi a poridit partnera/ku
cone
cone (1412 příspěvků) 20.07.2009, 13:24:51 xxx.xxx.85.196
Zkuste se zaměřit na sestavování krmné dávky, koukněte do knih R. Lowové Amazoňané a Proč můj papoušek....?
Dále zkuste přidat do krmné dávky - pokud ji máte dobře sestavenou - ještě něco navíc / třeba na nakrájené ovoce přípravek Tropic Speciál /. Peří je tvořeno téměř výhradně bílkovinou, tak zkuste hledat problém i tam.
anonymní (neregistrovaný) 20.07.2009, 14:16:28 xxx.xxx.236.30
Děkuji za reakce, stravu má pestrou a z přípravků užívá PAGANOL. Literaturu zkusíme někde sehnat.
anonymní (neregistrovaný) 20.07.2009, 14:37:57 xxx.xxx.230.164
Zkuste zavěsit do klece kus špeku.U mého kamaráda to pomohlo a je po škubání.Petr

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.