Aktuálně: 4 870 inzerátů174 737 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

mníšek nebo senegalec

H. (neregistrovaný) 22.07.2009, 11:11:48 xxx.xxx.33.122
Dobrý den,prosím o radu.Chci si pořídit domácího mazlíka,samozřejmě ručně dokrmeného a mám nabídku na mníška a na senegalce a já nevím,kterému dát přednost.Senegalec se mi líbí více,ale zase prý má tvrdohlavější povahu.Taky bych chtěla se pokusit ho naučit pár slůvek a jelikož bydlím v paneláku,tak i na hlučnost musím brát na zřetel.
Kterého volit,jak to rozhodnout!Děkuji H.
marsoun (neregistrovaný) 22.07.2009, 11:37:13 xxx.xxx.30.34
mníšek je divoch s velkým temperamentem ,ale pokud je o nej dobře postaráno a má dost zábavy a prostoru tak nekřičí
mazel je velkej a mluvit se naučí dobře a mluvení je pro něj zabava obzvlášt pokud na nej reagujete.aspon teda u toho co mám doma ,taky v paneláku a sousedi si zatím nestěžují.mám dojem že už se tady něco takového na foru probíralo.Nebudu Vám říkat který je lepší ta volba je na Vás pokud kterému koliv papouchovi poskytnete dobré podmínky a péči tak vám ji vrátí. Napsal sem jen moje zkušenosti s mníškem a ty sou zatím jen dobré.
anonymní (neregistrovaný) 22.07.2009, 11:51:31 xxx.xxx.1.130
Děkuji za Váš názor a zkušenosti-H
Orina (neregistrovaný) 22.07.2009, 12:16:52 xxx.xxx.91.234
Pokud se nemůžeze rozhodnou je nejlepší navštívit nějakého chovatele a udělat si vlastní názor. Pak nebude zklamaná, že jste na fotce, neviděla tu pravou velikost a samozřejmě neslyšela hlasové projevy papoušků. Rozhodnutí není na chvíli a proto je dobré vše uvážit než nějakého papouška koupíte.
marsoun (neregistrovaný) 22.07.2009, 12:24:16 xxx.xxx.30.34
souhlas s orinou ale ten hlasový projev je těžko posoudit protože pokud přijde k chovateli mníšků někdo cizí tak na něj papouši spusti obzvláště pokud jsou v hejnu. Já se při první návštěvě u mníšků zhrozil jejich projevu ale pokud je jako domácí mazel a má śe dobře tak nekřičí spíš kecá. jnak pěkné mnichy mají v praze ZOO tam je o nich taky dost vědět :- )))
H. (neregistrovaný) 22.07.2009, 15:13:58 xxx.xxx.1.130
Marsoune,to je fajn,že máte takového mazla.Já jsem četla,že právě senegalci mají zákeřnější povahu,než mnišci a proto jsem se chtěla zeptat na rady.
A ještě jeden dotaz,co umí mluvit,četla jsem, že jsou na mluvení moc šikovní!H
marsoun (neregistrovaný) 22.07.2009, 16:25:14 xxx.xxx.30.34
samozrejme svoje jmeno ve vsech podobách pojmenovává členy rodiny jménem když jde o mazleni tak posílá pusinky a nebo volá miláčku, z dalších dej mi jablíčko, ty blbečku ,smích ,běž pryč a brouká si pisničky umí pozdravit ahoj ,čau , dobrou a spoustu dalšího. na to že je mu tedka rok tak je to asi dost protože ho to nikdo nějak neučí jen co odposlouchá.
strašně rád se mazlí. potřebu dělá na svém stromě takže není zaneřáděný celý byt. občas to sice nevijde ale těch případů ubývá. Co se týká rad jsem k dispozici ptejte se.
Orina (neregistrovaný) 22.07.2009, 16:27:12 xxx.xxx.81.233
Já těch senegalců mám víc a nemohu říct, že by byli zlí a zákeřní. To , proč kousnou nebo štípnou vždycky souvisí s něčím čeho se leknou nebo co jim není příjemné. Jestliže ho budu hladit po hlavičce a on kousne je to určitě proto, že se mu špatně hnulo s vyrůstajícím perem, papouška to zabolí a on na to upozorní svým způsobem. Jestliže vás kousne proto, že zazvoní mobil je to proto, že ví, že se s ním potom nebudete bavit a celý čas strávíte s tím protivným NIC na uchu. Všechno si musíte vysvětlit po papouščí řeči. Papoušek nikdy nekousne bez příčiny, je to milý společník.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 22.07.2009, 16:41:07 xxx.xxx.30.34
ano souhlas každej se obcas ožene nebo zakřičí to se me osobně na papouchovi líbí že je svuj a má nějakou povahu kterou musím respektovat a ne se ho snažit nějak lámat a předělávat. on papoušek nebude nikdy jako třeba pes když si postaví hlavu tak ho neukecáte ani za nic a může být jinak sebemilejší a poslusnější. Ale jinak společník je to super a plusů je víc.
H. (neregistrovaný) 22.07.2009, 17:52:04 xxx.xxx.1.130
Děkuji moc za rady,papoušek senegalský je opravdu nádherný!
A tolik slov,co mluví mnišek-to nemá chybu!
Jak máte velkou klec?Je cena 2800kč za mniška přijatelná!Senegalec 4000kč.Oba stejný chovatel,ručně dokrmené mladatka.
anonymní (neregistrovaný) 22.07.2009, 18:02:43 xxx.xxx.30.34
za mnicha jsem dal 800,- ale pokud už bude dokrmený tak je 2800,- OK a ten senegalec taky. klec podle papouška na senegalka nevím ale bude to co do velikosti podobné je to od prostoru co máte ale platí čím větší mu dopřejete tím líp
anonymní (neregistrovaný) 22.07.2009, 21:37:04 xxx.xxx.74.95
Myslím, že za 4.000 dokrmeného senegalce neseženete, leda, že by někdo pospíchal s prodejem. Jen DNA pokud ho budete chtít tak stojí okolo pětiset, takže by pak chovatel dával senegalce přímo zadarmo.
H. (neregistrovaný) 22.07.2009, 22:59:49 xxx.xxx.33.122
Ten senegalek má 5.měsíců a je nejvyšší čas se mu začit věnovat,mníšek je narozený v květnu.
agan
agan (88 příspěvků) 22.07.2009, 23:31:53 xxx.xxx.73.18
ja jsem koupil asi před mesicem 4 mesicni mlade senegalce ručne dokrmene za 3500kczalezi na tom jaka je poptavka.pokud nelze prodat tak prodejce vetsinou slevi
anonymní (neregistrovaný) 23.07.2009, 10:25:58 xxx.xxx.33.122
Jiří,chci se zeptat odkud jste a jestli měl chovatel mládatek více?Děkuji H.
anonymní (neregistrovaný) 24.07.2009, 14:58:56 xxx.xxx.154.90
Já si koupila mníšky za 700 a 500kč na dokrmen.Chtěla jsem vědět,zda budou tak ukřičení jak se všude píše ,když se jim budu věnovat od malička. Dnes mají 3 měsíce jsou ve venkovní volieře s aratingama(taky ručně dokrmené a ve stejném stáří). Jak vlezu do voliery-hned se všichni slétnou na moji hlavu a žádají pomazlení. Pokud se jim věnuji,pomazlím se a mají dostatek žrádla jsou klidní a nekřičí. Je ,ale fakt,že jsou ještě mladí-co bude- až budou starší ukaže čas. Přeji štastnou ruku při výběru papouška - mazla. Dáša
Obrázek
agan
agan (88 příspěvků) 24.07.2009, 16:41:15 xxx.xxx.73.18
hezky den,senegalce jsem koupil od jednoho pana z havl. brodu.mladat mel vice,me prodal posledni samici.jinak prodal mi opravdu krasny robustni kus,jsem sni velice spokojen.jinak bydlimn v Koroužnem což je u Bystřice nad Perštejnem,pokud budete chtit poslat třeba foto senegalce tak dejte urcite evdet.mohu vam dat na toho pana i kontakt,měl velice solidní jednání.agan

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.