Aktuálně: 4 887 inzerátů174 970 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

safari , slunecnice z pole

anonymní (neregistrovaný) 26.07.2009, 22:06:39 xxx.xxx.28.61
Ahoj, dneska jsem vyrazila na vylet prez celou republiku z jihu cech do safari, zejmena proto , ze zde maji aru hyacinoveho , cekala jsem,ze jejich expozice papousku bude tedy velice siroka,ale byla jsem vice nez sklamana, dve voliery- v jedne hyacinti , v druhe loriove, i kdyz jsou to krasni papouci, u kterych sem stravila peknych par minut, tak nechapu,proc jich zde nechovaji vice:-( Maji jeste hyacinta v jine zoo krome Ostravy a Dvora Kralove? Ostravu jsem navsivila loni a zdala se mi na papousky zatim nejlepsi,meli nejvice druhu. Ale otazka, cestou jsem pozorovala pole slunecnic,coz se u nas na jihu nevidi (jen u nekoho na zahradce),chtela jsem se zeptat,jestli si dojdete take pro nejake slunecnice na pole nebo jestli jsou strikanea tudiz by ptakum ublizili . Sama mam slunecnice na zahrade,tak jsem radeji kvuli postrikum zadne neprivezla a ptaci budou muset pockat na ty nase .... Diky za odpoved!!!!
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 26.07.2009, 22:14:16 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Mám rád rostlinu slunečnici, ale to je snad jasné z mého nicku. Pěstoval jsem ji několit let. U menších papoušků ve směsi slunečnici prakticky vylučuji. Dáváj ji každé dva týdny hrst jako pamlsek. Nyní ji míchám jen ve směsi pyrurám a alexandrům rudohlavým( v přiměřeném množství). Mirek
anonymní (neregistrovaný) 26.07.2009, 22:35:54 xxx.xxx.28.61
Dekuji za odpoved,ale ja se neptam na pouziti slunecnice v krmivu,ale mela jsem na mysli, jestli seberete par slunecnic z pole, jiste je tu spousta lidi v jejichz okoli se slunecnice na poli pestuji. U nas davam z pole ptakum jen kukurici , protoze ji strikaji naposledy kdyz je rostlina vysoka jen par cm , chtela jsem mym papouchum par slunecnic privest,ale mela jsem strach,kdyz neznam podminky za kterych je zemedelci strikaji .... Prilozim jeste fotku loriu :-)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 27.07.2009, 07:24:26 xxx.xxx.230.164
Zdar.Já sbírám slunečnice ne poli již několik let a dávám je papouchům v celých úborech.Postřiky nevadí nebot učinost postřiku je jen krátkodobá cca 10 dní.Pak již učinek vyprchá.To vím 100% od jednoho agronoma.Velmi pěknou expozici papoušků maji v pražské ZOO.Petr
jan k (neregistrovaný) 27.07.2009, 08:24:42 xxx.xxx.221.166
Tak přesně taková zklamání jsem teď v sobotu taky prožíval. Myslel jsem, že Dvůr Králové bude na papouchy bohatý, a ono prd :-(
anonymní (neregistrovaný) 27.07.2009, 10:27:06 xxx.xxx.82.124
neregistrovaný 27.07.2009 (7:24)
Takže pokud utrchnu slunečnici z pole a nechám ji 10dní bez povčimnutí tak se jim pak ptákům nic nestane
anonymní (neregistrovaný) 27.07.2009, 10:32:30 xxx.xxx.28.61
Dekuji za odpovedi. Tak ten postrik bude nejspise stejny jako u te kukurice,ze kdyz je uz velika, nema zadny vliv, skoda,mohla jsem jim privezt neco ze zoo :-)) . JJ, souhlasím Pražská zoo ma nejspis vsechny zvirata , co jsou v jinych k videni , ale zase ja mam radeji ty zoo jeste moc neprestavene, aby nebylo vse zasklem ;-)
anonymní (neregistrovaný) 27.07.2009, 10:59:23 xxx.xxx.230.164
Pro 62,209Slunečnici i kukuřici na poli nekradu,ale po sklizni tzv.paběrkuji.Máte vidět,kolik se dá nasbírat.Petr
bambam (neregistrovaný) 27.07.2009, 12:21:56 xxx.xxx.231.249
Já musím podotknout, že bydlím nedaleko Dvora Králové a celá tato oblast ( s nadsázkou řeknou celý Královéhradec kraj) je pokryta slunečnicí. Svým svěřencům dám 1 za rok celou "hlavu" slunečnice. Ale jen z domácí pěstírny, takže nevím jak to je s postřikama. Jinak k ZOO ve Dvoře Králové. Byl jsem tam naposledy minulý rok a také jsem viděl jenom tyto papouchy. Ale mám takový pocit, že se tam předělává pro ně pavilón, nebo se mýlím?
Arnny (neregistrovaný) 27.07.2009, 15:44:43 xxx.xxx.35.205
to ja si beru co hrdlo raci na poli:D kdyz si utrhnu ze 5 hlav tak si nic nestane a po sklizni taky chodim nazbiram plny pytel pak to dam do mlynku a mam usetrenych par stokorun na pamlsky:-)
zbynek
zbynek (918 příspěvků) autor webu
27.07.2009, 20:12:26 xxx.xxx.25.1
Pár arů hycintových mají také v ZOO Jihlava, už asi 2 roky. Majitelem je nějaký soukromý chovatel, co je nemá kam umístit, tak je nechal v ZOO. Ve středu se tam chystám podívat.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.