Aktuálně: 4 905 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

dokrmení andulky před výletem

kasssy (neregistrovaný) 28.07.2009, 20:22:04 xxx.xxx.52.72
Já,vím,obdobné téma asi po miliontý:-))
Z druhého hnízdění andulek je výsledek jedno mladé. chceme si ji vzít domů na ochočení. Chci ji z budky odebrat těsně před vylétnutím. Samec andulky dokrmuje ještě dva týdny po vylétnutí,čím ji mám dokrmit já?? Rozhodně kvůli tomu nebudu kupovat dokrmovací směs.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 28.07.2009, 21:11:54 xxx.xxx.151.22
pokud nechcete kupovat dokrmovací směs tak je hloupé se do toho pouštět, protože ji ničím jiným nenahradíte důležité složky, které ona potřebuje a mohli by nastat různé potíže, nebo by papoušek nebyl zrovna v nejlepší kondici, navíc dokrmovat andulku nebo jakého koliv papouška před vylétnutím je bezvýznamné, buďto krmení započít v 10-20dnu maximálně nebo potom už vůbec nemá to smysl, andulka je však tvor takový, že se ochočí i nedokrmená, ale jak říkám dokrmovat mládě v tomto věku nemá smysl, spíše ji akorát hlavně z počátku způsobíte velký stres.
Adf (neregistrovaný) 28.07.2009, 22:42:56 xxx.xxx.26.189
Mládě ochočíte snadno. Obzvláště osamocené bez sourozenců. Jak řekl Luboš, dokrmování v tomto případě skutečně nemá smysl.
kasssy (neregistrovaný) 29.07.2009, 19:19:47 xxx.xxx.52.72
Takže já raději počkám tak ty dva týdny po vylétnutí a pak si ji vezmu. To by mohlo stačit,co myslíte? Říkal jsem si,že ji teda zkusím průběžně brat do ruky ještě v budce aby pro ni přítomnost člověka nebyla cizí...
mah
mah (188 příspěvků) 29.07.2009, 23:50:49 xxx.xxx.156.5
souhlasím s tím, že v tak pozdním věku to není důležité. do budky pro kontakt s mládětem klidně každý den. Opravdu se dobře uvykne. Dokrmování je možné i bez speciálních směsí. Pochopitelně směs je strojová a dělají na ní odborníci, takže je pravděpodobné, že Vámi vytvořená by neobsahovala vše potřebné, ale neříkám že to nejde.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.