Aktuálně: 4 796 inzerátů175 479 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Zazimování voliery bez záletu

Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 30.07.2009, 22:27:50 xxx.xxx.226.3
Je to ještě daleko,ale...přece blízko.Jak zazimováváte voliery, které nemají zděné (přítápěné) zálety, ale pouze
krytý kout proti dešti a průvanu.Igelitem? Sklem? Polykarbonátem? Podělte se ,prosím, o zkušenosti a máte-li, prosím vložte fotky pro inspiraci.
anonymní (neregistrovaný) 30.07.2009, 22:51:19 xxx.xxx.93.251
polykarbonat by byl asi nejlepsi, ale je celkem drahy. Ja mam zalety (nevytapene) a na venkovni cast jsem jednou daval folii. Problem byl, ze v zime casto fouka a folie spis rusila, nez aby pomohla. Ale mate li mensi volieru, urcite by mohla stacit.
Arnny (neregistrovaný) 31.07.2009, 13:56:28 xxx.xxx.35.205
To ja jsem dycky zadelal korelam a andulkam klec, bud polistirenem do kola strecha je s polikarbonatu zadny problem,nebo rozrezu krabice treba od TV nbo lednicky kdyz nebude staci se zeptat v nejakem kramku a mate to zadarmo:-) je to i dobry izolant:-)
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2009, 10:00:03 xxx.xxx.156.142
Mám venku ve volieře 2 korely a chtěla bych se zeptat co jim na zimu do voliery přidat. Stále si říkám,že jim musí být hrozně při větších mrazech, ale domu si je vzít nemůžu. Naučily by se třeba na nějakou polici - krabici na podestýlku nebo seno (jako při hnízdění)? Možná je to hloupost, ale když si je představím jen na tom bidélku ...
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2009, 10:23:49 xxx.xxx.79.18
Dvě korely dáte třeba do klece do koupekny, horší to mají ti co mají ptáků víc, velkou klec si do bytu dát nemohou. Jen nemohu pochopit jaká radost může být z hejna papoušků v mrazech, když sedím raději doma v teple u kafe a ptáky stejně nevidím jedině až na jaře. A jestli řeknete, že máte kameru, tak to musí být opravdu skvělé pokoukání na ptáky choulící se v hloučku na bidýlku. Vezměte si to tak veškeré domácí zvířectvo má nějakou boudu nebo stáj ať je to kůň, kráva, prase, slepice nebo pes. Jen papoušci mají mít voliéry bez záletu. Trochu divné právě proto, že jsou to ptáci teplomilných krajin a nebo tam teplota pod nulu jde jen v noci, ale ve dne je slunce. A říkat , že už si na naše podnebí zvykli? Co mají dělat, přežijí, ale mají kratší věk úměrný prostředí ve kterém žijí.
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2009, 11:48:57 xxx.xxx.38.103
Ahoj, naprosto souhlasím s posledním příspěvkem. Co se Vám vybaví při vyslovení slov exot, exotika? Mě teda vedro, ráj a v něm vedromilná :-) zvířata. Tak proč je pořád necháváme mrznout, sakra. Já bych každého takového chovatele do takové voliery zavřela, aspoň na 5 promrzlých dnů a nocí :-(. Když nemáte místo, tak nekupujte zvířata, ale věci. Petra
cone (neregistrovaný) 20.10.2009, 14:20:49 xxx.xxx.67.3
Je to tendence posledních let, investovat do ptačích chovanců a nedát korunu do rozumného chovatelského zařízení, kde by mohli ptáci přijatelně přežít zimu. Tvrzení, že tu minulou přežili a jsou v poho je dost zvláštní.
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2009, 20:49:59 xxx.xxx.230.164
Nebudme zas takoví pesimisti.Kdo viděl "Australie země papoušků"viděl tam,jak na zasněžených stromech oapoušci louskají plody stromu.Nadmořská výška byla přes 1000m nad mořem.A žádný zálet nebo vytápěná koupelna.Petr
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2009, 22:00:23 xxx.xxx.84.251
A kdepak se tam ty plody vzaly? Asi proto, že právě nasněžilo asi jako u nás tenhle týden. Taky máme ještě jablka na stromě. Jak vidno sníh roztál a možná už další ani nenapadne. V Austrálii může v noci taky mrznout, ale není to na dlouhou dobu a není tam inverze, vlhko - mlha a zima jako u nás.
anonymní (neregistrovaný) 21.10.2009, 11:33:24 xxx.xxx.230.164
Pro 84251.Prominte,nevěděl jsem,že jste v Austrálii bydlel a proto vše tak dobře znáte,ještě jednou se Vám omlouvám.Petr
anonymní (neregistrovaný) 21.10.2009, 11:41:16 xxx.xxx.119.136
Nebydlel jen byl půl roku na návštěvě.
pasnau
pasnau (45 příspěvků) 21.10.2009, 11:56:50 xxx.xxx.174.103
to je zas diskuze :-(
Myslím si, že i venkovní voliéra bez záletu se dá dobře na zimu připravit. Ale chce to jistou investici. Než začne dlouhodobě mrznout, tak jistě postačí zmiňovaná obyč. folie. Na mrazy je podle mého názoru nejlepší dutinkový polykarbonát, kterým se zakryje celá voliéra a za těchto podmínek ptáci zimu zvládnou bez jakéhokoliv problému. Karbon je totiž velmi slušný tepelný izolant.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.