Australská kelpie

neregistrovaný Martina neregistrovaný
Chtěla jsem se zeptat jestli by se kelpie netrápila v bytě při pohybu cca 5hod. deně, kdy by se opravdu dost vyběhala. Díky za radu
Ahoj, myslím, že by se netrápila, ale problém je v tom, že kelpie je velice aktivní, neúnavný pes. Zkus s ní dělat nějaký sport - dogfresbee, agility, flyball nebo tak něco... Člověku to přijde, že pes opravdu dost vyběhá, ale těmto aktivním psům je to mnohdy málo. Znám kelpii, která dělá agility a je výborná. Není to složitý sport ani pro psovody. A navíc, pejsek se vyblbne i se psíi kamarády... Prostě se jí musíš věnovat a něco s ní dělat... :-)
neregistrovaný sasa neregistrovaný
pes prospi velkou cast dne. takze se nauci, ze v tuto dobu byva sam doma a bude spat. jinak kelpie jsou pomerne tvrdi psi, nechces radsi borderku?
neregistrovaný Martina neregistrovaný
Nejdřív díky za Vaše reakce. Myslíš, že mezi kelpíí a borderkou je velký povahový rozdíl? Já jsem myslela, že jsou si poměrně blízké. V jakém smyslu myslíš tvrdí? Pokud vím tak agresivita se u nich vyskytuje jen velmi ojediněle...?
neregistrovaný sasa neregistrovaný
***V jakém smyslu myslíš tvrdí?***
vic samostatna (ve smyslu, ze ma svou hlavu), min fixovana na cloveka, min citliva, vic ostra (vuci jinym psum nebo zviratum)...

zalezi, co s ni chces delat. pokud ti ma byt partakem ve chvilich volna, na vyletech, vychazkach apod. je to jedno, pokud se hodlas venovat nekteremu z psich sportu, napr. agility nebo dogdancingu, pak bych vybrala borderku.
borderka ma lepsi pomer "vlozene usili : vysledek".
neregistrovaný kuklicka neregistrovaný
Mám doma kelpii a znám jich dost,a nikdy jsem neviděla,že by kelpie byla ostrá,míň citlivá atd.Naopak kelpie je citlivá,mazlivá.Má ráda psy.lidi,děti.A není min fixovaná na lidi.A co se týče sportu,tak jsou neunavný a pro svého páníčka by se rozdala.V agility jsou vidět více borderky,ale jsou vidět i kelpie.A nedosahují žádných špatných výsledků.Dokonce dnes již 9 letá první kelpie v ČR běhá dost rychle a má výborné výsledky.A co se týče agresivity vůči jiným psům,tak je to jak u jiných plemen a u lidí.Někdo nám voní a někdo né.Ale vyloženě ostrá není.
Ve dnech 28.9. - 30.9.07 proběhne MR v ovládání ovcí pomocí pracovního psa + MR Trial
Koclířov u Svitav ( GPS 49.45.40,48“ N ,16.33.43,45“E )
Rozhodčí: delegován ISDS,William T. Goligher
Pořádá KPOP ve spolupráci s BCCCZ
28.9. 8:00 - 10:00 přejímka psů (nutno mít očkovací průkaz s platným očkováním!!)
10:15 Slavnostní zahájení
10:30 Start MR Trial
Po ukončení MR Trialu začne Trial mladých psů , pokud nestihnou všichni mladí psi odsoutěžit do večera ,bude se pokračovat v neděli 30.9.

29.9. 8:00 - 9:00 přejímka psů (nutno mít očkovací průkaz s platným očkováním!!)
9:00 start MR "Farmářská trať"
Po ukončení MR "Farmy" začne soutěž mladých psů , pokud nestihnou všichni mladí psi odsoutěžit do večera ,bude se pokračovat v neděli 30.9.

30.9. Pokračování soutěží mladých psů ,popř. beseda s rozhodčím.

Pořadatelem soutěží je KPOP.CR o.s. ve spolupráci s BCCCZ
Celý program včetně tratí je "orientační" a můžou nastat změny , přejímky psů jsou povinné a je třeba dodržet časy.
Soutěže budou probíhat na východním konci Koclířova,směrem na Hřebeč (Mor.Třebovou) GPS:49.45.40,48"N,16.33.43,45"E
Předpokládané startovné je 100,-kč za každého psa ,z dokladů je nutný pouze očkovací průkaz s platným očkováním.Očkovací průkaz musí mít i psi,kteří nebudou soutěžit!
Přihlášky pouze na místě,je zbytečné se hlásit předem.
Občerstvení bude na místě zajištěno ,ubytování je možno v autech a stanech na místě (pokud někdo má potřebu "luxusnějšího" ubytování ,nechť si zařídí sám ,v Koclířově je několik penzionů).
K dispozici bude 200 mladých ovcí (kříženek Merinolandschaft X Sufolk)
Více info a plánky tratí na WWW.KPOP.CZ
neregistrovaný Danda neregistrovaný
Můžu se zeptat muze byt i v bytě? Mrla by tam hodne hracek kdyby byla sama prosim porad dekuju
neregistrovaný Danda neregistrovaný
Může byt v byte? Treba sama nekdy az 6 a pul h určitě bych ji na 4 h venku vyběhal a kdyby jsem nechtel delat sport tak bych ucil kreativne porad jo jinak doma budeme sama od 7 30 do 13 mozna 14 as 15 jenom jednou za 3 tydny jakoze jeden tyden za tri bude sama teda tich 7 hodin prosim porad dekiju
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Danda z 30.03.2021, 23:52:48

To je vtip?

Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 10 (celkem 10)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie: