Aktuálně: 4 914 inzerátů174 451 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Jak se rozhodnout?

SARKA (neregistrovaný) 09.08.2009, 12:44:57 xxx.xxx.33.122
Chci si pořídit senegalečka,mazlíka.
Mám možnost bud dvouletého samečka mazla,ale hodne fixován na svou paní,ale narození miminka jí nedovoluje ho dále chovat.Tak mi ho nabídla,ale já váhám mám strach,aby netesknil a nezačal být agresivní-je to přece jenom senegalec!
Nebo raději koupit ručně dokrmeného a vypitlat si ho?
Děkuji za rady,nechci se unáhlit-S.
cone
cone (1412 příspěvků) 09.08.2009, 13:51:03 xxx.xxx.85.196
Víte, stala se moda dělat ze senegalců něco jiného než jsou. Jistě to nejsou žádné psychické příšerky, ale jsou v první řadě jen " obyčejní " papoušci s obyčejnými papouščími vlastnostmi. Lidé mající negativní zkušenost s amazoňanem nebo žakem budou varovat před pořízemím daného druhu za mazlíčka a lidé nabízející dokrmené papoušky vám budou podsouvat jimi nabízený druh jako nejoptimalnější řešení.
Pokud se vám ten dvouletý líbí a nemáte z něj strach a jste trochu teoreticky vybavená, osondujte podmínky a krmivo na které je adaptován a vemte jej. Tam už není co pokazit. Pokud si nevěříte a na druhé straně si věříte, že si vychováte mazlíka vlastního, který bude ideál, tak zvolte řešení jiné. Je to jen na vás.
anonymní (neregistrovaný) 09.08.2009, 14:47:49 xxx.xxx.33.122
Děkuji za Váš názor,já právě vím,že se vždy nemusí podařit vychovat si mazlíka, ani z ručně dokrmeného a potom přijde veliké zklamání.
Ten je dvouletý a opravdu super mazlík,ale mám obavu z puberty a taky je hodně fiován na majitelku,ale má rád společnost,tak se rozhoduji.
S.S
cone (neregistrovaný) 09.08.2009, 16:46:14 xxx.xxx.85.196
Větší část svých odchovů jsem musel dokrmovat, měl jsem během doby delší čas doma postupně tři krotké senegalce. Jedna samička byly úžasná a dodnes lituji, že jsem se nechal zlomit a přenechal jsem ji jako dvouletou, ta akceptovala všechny členy mé rodiny i dokonce návštěvy, další samička si oblíbila jenom mě a ostatní byla schopna bolestivě štípnout, jeden sameček měl rád kohokoliv, jen ne mě, prodal jsem ho a nový majitel-muž si nemůže vynachválit jak je super. Takže si vyberte - a všechny jsem vypiplával adokrmoval sám se svým dospělým synem.
Osobně nejsem nějak moc velký příznivec PET jedinců vázaných na lidi. Pro mne je nejlepší polokrotký jedinec, schopný žít svůj život s partnerem stejného druhu, nebojácný a maximálně je schopen si vzít pamlsek z ruky.
cone (neregistrovaný) 09.08.2009, 16:58:51 xxx.xxx.85.196
Zmiňovaný sameček v novém domově zachycený při svačince.
Obrázek
S.S (neregistrovaný) 09.08.2009, 18:20:02 xxx.xxx.33.122
Opravdu krásný!Poslední dotaz- nebude tesknit,když je zvyklí na paničku a přece jenom nové prostřebí-dva roky v jednom a ted zlom,přizpůsobí se bez nějaké ujmy-Váš odhad?
Děkuji S.S
cone (neregistrovaný) 09.08.2009, 18:54:13 xxx.xxx.85.196
Myslím, že je velká pravděpodobnost, že změnu stráví bez nějakých komplikací. Jen si zjistěte podmínky, umístění, krmné dávky a jeho ostatní rituály.Z mého pohledu je změna prostředí zrovna tak závažná jako změna zažitých stereotypů - rituálů v životě samostatně drženého jedince.
Orina (neregistrovaný) 09.08.2009, 19:31:50 xxx.xxx.83.218
Myslím, že vám pan Cone odpověděl přesně to co jste potřebovala vědět. Chovám senegalce řadu let a mám ty samé zkušenosti. Jen s tím mazlíkem bych asi nedovedla poradit, protože jsem sama a všichni ptáci jsou fixovaní jen na mě. Na cizí osoby neútočí, ale nevím jak by to bylo v případě života v rodině, na to bych vám nedovedla odpovědět.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.