Aktuálně: 4 911 inzerátů174 419 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

andulčí věrnost :-)

anonymní (neregistrovaný) 10.08.2009, 08:43:19 xxx.xxx.174.103
Dobrý den,včera jsem se rozhodla,že po úspěšném vyvedení mladých,pošlu své andulky na dovolenou a dala jsem je do společné voliery.Bez budek.Večer koukám,samec od mého nejstaršího páru se páří s mladou samičkou...bohužel příbuznou :-( A pak že jsou si páry věrný celý život. Můžu je nechat pohromadě,když nemají k dispozici budky,nebo je nutné je rozdělit?
Adf (neregistrovaný) 10.08.2009, 11:00:46 xxx.xxx.50.98
Můžete je nechat pohromadě. Rozdělte je pak pro dobu hnízdění. Andulky netvoří páry na celý život. Je to u nich dost individuální. Některé páry jsou však svázány pevným poutem a nic na tom nemění fakt, že si sameček někdy odskočí jinam. U jiných není svazek tak pevný.
Orina (neregistrovaný) 10.08.2009, 14:31:58 xxx.xxx.92.183
To je právě neštěstí společných voliér s budkama, kde chovatelé odchovávají příbuzné jedince a neberou v potaz,že by se měl nepříbuzný hnízdící pár oddělit. Sameček se ve společné voliéře bude pářit se samičkama i když budou příbuzné z loňska, předloňska atd. Tak je samozřejmé, že se ušetří za společné krmení ve voliéře a kupující si nese vítězoslavně domů andulku za padesát Kč a ještě druhému napíše mail jak prodává dotyčný draho. Dráž se musí prodávat pokud chovatel chov bere vážně a poctivě a nekříží ve společné voliéře páté přes deváté.
anonymní (neregistrovaný) 10.08.2009, 16:57:03 xxx.xxx.174.103
Orino, v dotazu je jasně napsáno BEZ BUDEK !!! Je to pouze k proletu a ne k odchovu.Necháváme odchovávat pouze nepříbuzné páry. Je třeba číst pořádně dotaz zadavatele.
Orina (neregistrovaný) 10.08.2009, 17:09:58 xxx.xxx.75.69
Ano čtu dobře, jen nechci zadávat další téma, tak jsem vaše spojila tak, aby lidi co odchovávájí andulky ve voliéře s budkama věděli, že je možné, že se andulky budou v této voliéře pářit společně. Určitě si to čtenáři přeberou jak potřebují.
anonymní (neregistrovaný) 11.08.2009, 08:19:03 xxx.xxx.174.103
Adf děkuji za odpověď na náš dotaz :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.