Aktuálně: 4 911 inzerátů174 416 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

neplodnost papoušků

lucka (neregistrovaný) 11.08.2009, 13:54:15 xxx.xxx.32.66
zdravím, setkal se už někdo s neplodností ?? má s tím někdo zkušenosti ?? můžou tím trpět i samičky ??

díky za odpověď...
Orina (neregistrovaný) 11.08.2009, 14:31:34 xxx.xxx.106.163
Byl o tom jednou článek ,myslím v ifauně, že se jedná o záněty. Zkuste zadat v PC na Ifauně text neplodnost, jestli vám něco vyjede na počítači. Nebo třeba někdo poradí.
cone
cone (1412 příspěvků) 11.08.2009, 17:51:50 xxx.xxx.85.196
Lucko neplodností můžou samozřejmě trpět i samičky. Obecný názor, že pokud samička snese vejce tak je v pořádku v plné míře nemusí platit a také neplatí. Neplodnost, špatnou líhnivost vajec event. úhyny zárodků ve vejcích v různém stádiu vývoje může mít na svědomí třeba nějaká bakteriální infekce v kloace, navek vůbec ne patrná. Tato / tyto / infekce mohou jako neléčené způsobit i trvalou neplodnost samic.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 11.08.2009, 18:33:16 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Důležitý je také obsah antioxidantů ve stravě před hnízděním. Pokud samice nabere málo těchto látek dokáže sice tvořit oplodnitelná vejce, které se i oplodní,ale zárodek záhy odumírá.Takže chovatel si myslí, že vejce jsou neoplozeny. Ptáče,které přežije vývoj i při nedostatku oxidantů a vylíhne se, je pravděpodobné, že bude neplodné(samičky) a nebude mít schopnost udržování látek, jako jsou antioxidanty. Tyto poznatky jsou čerpány z odborné literatury.Mirek
Lucka (neregistrovaný) 11.08.2009, 19:07:15 xxx.xxx.32.66
děkuju všem za příspěvky, jen bych ještě něco ráda dodala...
samička i sameček, který je ale starší a byl chovaný v domácnosti, hnízdí druhým rokem a zatím ani jednou neměli jediné oplozené vejce, alespoň to tak vypadalo, a to samička za sezonu, kdy u normálních párů odchovávám dvoje mladé, stihne snůšky tak tři nebo i čtyři, vždycky ty tři týdny počká, jestli se něco nevylíhne, pak vejce vyhází a jen o pár dní později začne další snůšku... a ve vejcích jsem nikdy nenašla jediný náznak zárodku...

mám ji nechat vyšetřit na nějaké ty bakterie ??

a k těm oxidantům: je v jedné voliéře i s ostatními, úspěšně hnízdícími, samicemi a nevšimla jsem si, že by něco nežrala... a v jaké potravě se nacházejí ??
Lucka (neregistrovaný) 11.08.2009, 19:09:47 xxx.xxx.32.66
jo a ještě se omlouvám, zapomněla jsem se zmínit, že se jedná o andulky... :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.