Aktuálně: 4 871 inzerátů174 755 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Barva na pozink.pletivo

Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 11.08.2009, 19:49:05 xxx.xxx.226.3
Doufám, že mě, neznalou barev,neukamenujete za dotaz.Mám pozink.pletivo,po chvíli koukání do voliery mi jde hlava dokola a oči šejdrem.Chtěla bych pletivo natřít hnědě pro lepší průhlednost.Balakryl se po čase loupe,luxol prý dobře drží i když je určen pro dřevo, ale je nezávadný pro ptáky? Morčatům to luxolem klidně natřu, ty pletivo neokousávají, ale u ptáků? Poraďte,máte-li někdo zkušenost.Voliera má u mě sloužit hlavně pro pozorování pro radost,proto natírání.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 11.08.2009, 20:20:45 xxx.xxx.93.251
pletivo je nejlepsi natrit cernou barvou (vodou reditelnou)
H.V. (neregistrovaný) 11.08.2009, 20:25:15 xxx.xxx.157.40
Luxol je bezvaddný - drží, neloupese a vypadá jak glazura. Natíral jsem s ním asi před 15ti roky a je tam stále. Choval jsem tam korely, anduky, penanty, konžské pap. atd. Jediný problém je, že dlouho zasychá a nemůžou tam být ptáci.
anonymní (neregistrovaný) 11.08.2009, 20:54:46 xxx.xxx.16.33
luxol je synteticky lazurovaci lak a NENI urcen k naterum detskych hracek, detskeho nabytku, predmetu prichazejicich do styku s potravinami a pitnou vodou ( = neni zdravotne nezavadny).
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 11.08.2009, 22:24:33 xxx.xxx.55.18
Přesně tento problém řeším taky a byl mi doporučen luxol... Bohužel je zde problém s pozinkovaným pletivem, které by se nemělo 10-15 let vubec natírat, protože se barva nepřichytí a oloupe. Ptáci většinou oloupané pletivo nežerou, jen sloupnou a vyplivnou, jde o to, jak moc je, pokud je, luxol toxický...kontakt se sliznicí by možná mohl stačit..zatím se mi nechce to riskovat a poohlížím se po něčem jiném.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 12.08.2009, 11:43:01 xxx.xxx.226.3
Tak z poradny Balakrylu mi odpověděli toto: pro povrchovou úpravu pletiva je možno použít BALAKRYL UNI MAT V 2045 /
odstín 0240 tmavě hnědý nebo 0250 palisandr / , tato barva má atest pro
použití v potravinářském průmyslu , je vysoce odolná proti povětrnosti , s
dlouhou životností , rychle zasychá

Tak vám nevím, někdo tvrdí, že se balakryl loupe, jiný že né, je mi jasné, že chtějí prodat, ale proč by zas na druhou stranu radili blbě, že?
Tak kdo máte ještě zkušenost,prosím, ať se mohu rozhodnouti:-))
2191968
2191968 (213 příspěvků) 12.08.2009, 11:47:32 xxx.xxx.230.164
Já použil černou akrylovou barvu ředitelnou vodou.Drží skvěle a používá se na dětské hračky.Nátěry pozinku za určitou dobu platí u plechů.Z lesklých plechů se barva loupe,proto musí dojít k částečné oxidaci a pek natírat.U pletiva neni třeba,tam jde o žárové zinkování a nic nejni lesklé.Petr
marsoun (neregistrovaný) 12.08.2009, 12:25:41 xxx.xxx.30.34
zkuste se podívat po barvách zn tikkurila treba EVERAL METAL GRUND je to zakladova barva (ZÁKLADNÍ alkyd-olejová antikorozní rychleschnoucí barva na kov, která neobsahuje pigmenty na bázi olova a chromu. Je určena pro vnitřní a venkovní nátěry ocelových, pozinkovaných a zdrsněných hliníkových povrchů a lehkých kovů, vystavených silnému povětrnostnímu namáhání)
na ni muze prijit ostatni s temito barvamy absolutní spokojenost.Tato fa. opravdu patří ke špičce ve výrobě barev
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 22.08.2009, 20:00:04 xxx.xxx.226.3
Tak další zkušenosti z terénu pro ostatní z natírání pozink. pletiva :-)).
Luxol extra : schne cca 1 den,dobře se natírá, nutno dvě vrstvy ,použila jsem jej na morčetárnu a venek voliery.
Eternal akrylátový mat.: perfektně, rychle schne,dobře se natírá,jedna vrstva stačí, ale pro lepší kvalitu je lépe dvakrát.

U Eternalu, byť je vodou ředitelný, je lépe omýt rychle ruce, nejde pak dolů,luxol se smývá celkem snadno.
Použila jsem barvu: Palisandr -tm.hnědá a je krásně na ptáky vidět,jakoby tam pletivo vůbec nebylo.

Luxol: 135kč /plechovka
Eternal: 153kč /plechovka.

Obé natřené jednou vrstvou,jestli se bude něco loupat...uvidíme po zimě .
pevěn doufám, že ptáci nebudou oštipovat pletivo, větví na hraní tam mají dost :-))


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.