Aktuálně: 4 775 inzerátů176 312 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Ara cervenoramenny

anonymní (neregistrovaný) 17.08.2009, 19:31:38 xxx.xxx.205.201
Zdravim mate nekdo zkusenosti s timto Arou? odchovavate nekdo mlade? Prosim vlozte fotky.
cone
cone (1412 příspěvků) 17.08.2009, 21:01:32 xxx.xxx.85.196
Tento nejmenší ara je poměrně často odchováván, měl jsem před několika lety samečka-ruční odchov a samičku odchovanou rodiči, asi stejně staří a během několika dnů samička zkrotla téměř jako velmi krotký sameček. Měl jsem je ve větší kleci /cca 1m3/, byli spíše více mimo klec, byli umístěni na chodbě a nějak zvlášt nás nerušili, dle mého mínění byli hlasově únosní. Oba se naučili pískat melodie a sameček hovořil i nějaké slovo Pak jsem o ně přišel a po čase jsem si chtěl pořídit dva páry dospělé znovu, ale pro nesnesitelná křik již u chovatele který je prodával jsem je nevzal.To jsou moje zušenosti s daným druhem.
anonymní (neregistrovaný) 18.08.2009, 08:27:50 xxx.xxx.16.33
mam par, samec 5lety, samice 4leta, rucni odchov. hlucnost velmi snesitelna, rvou jen, kdyz "hlasi nebezpeci" (pri hnizdeni je nepezpeci VSECHNO :-) ). jsou ucenlivi, zarizeni bytu nenici. vlastne vubec nic nenici. jsou to parovi / hejnovi ptaci, porad spolu, neustale si projevuji naklonost, sedi stale vedle sebe, probiraji si peri. drzet samotneho aru je neeticke.
v zimnim obdobi jsou v byte, klec maji cca 1,3 m3. od kvetna do zari jsou ve venkovni voliere. neradi slezaji do nizsich poloh, zdrzuji se spise ve vyssich polohach. pokud jim neco upadne na zem, seberou to jen, pokud je to namka AA kvality.
pri hnizdeni jsou celkem agresivni a brani si svoje teritorium, zbytek roku jsou pritulni mazlici.
samice snasi v prumeru 4 vejce, v tridennich intervalech, zaseda na treti. prvni snusku snesla samice jako 2leta, jedno vejce bylo oplozene, mlade se vylihlo, ale druhy den uhynulo, nekrmili ho. pak nasledovalo nekolik neoplozenych snusek. letos ze 4 vajec 3 oplozene, jedno mlade se vylihlo. rodice se starali a stale staraji vzorne, pred cca 10 dny vyletlo z budky.
anonymní (neregistrovaný) 18.08.2009, 09:22:01 xxx.xxx.205.201
diky za informace, ty s tim mladetem mohl by si mi napsat mail??

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.