Aktuálně: 4 796 inzerátů175 479 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

šedivé a padající peří za krke

anonymní (neregistrovaný) 19.08.2009, 09:49:30 xxx.xxx.79.90
Dobrý den,
mám Alexandra Velkého a asi tak před týdnem ji začaly padat velká ocasn péra,ta ji ale už dorůstají.Teď se jí udělalo za krkem takové zvláštní peří,najednou běhěm tří dnů je takové šedavé,né už tolik zelené a trochu vypelichané.Nevím zda to nemohou být nějací paraziti?Hodně se čistí a létají z ní bílé kousíčky.Je ji přes půl roku.Můžete prsím poradit zda to je normální,neb raději k vetrinářii?
Martin (neregistrovaný) 19.08.2009, 10:23:57 xxx.xxx.59.156
jak je starý? váš alexandr pravděpodobně přepeřuje. asi z něj bude samec....
anonymní (neregistrovaný) 19.08.2009, 12:03:58 xxx.xxx.79.90
Zdravím a děkuji za odpověď,narodila se minulý rok nějak v září,takže necelý rok.Myslela jsem že je to spíš samička,nemá zatím vůbec černý pruh okolo krku.Vypadá to že přepeřuje.Ale trochu mě vyděsilo to že za krkem.Je to takové trochu vypelichan a šedozelené,dřív měla hlavu úplně zelenou.Raději ji sleduji,aby nebyla nemocná,nebo neměla nějaký problém.Tak to jste mě trochu uklidnil.
anonymní (neregistrovaný) 19.08.2009, 12:08:59 xxx.xxx.79.90
Mohu se ještě zeptat jestli máte zkušenost se stavbou nějaké voliéry,nebo klece pro Alexandra?Budeme se do měsíce stěhovat a ta klec co má je už dost malá a tak přemýšlím jestli voliéra venu s nějakým krytím a vytápením,nebo doma,ale bojím se aby vše nové neničila.Přítel ji moc nesnese a tak bych nerada,aby si na něj ještě udělala averzi.Voliéra by mohla být pro všechny jednodužší,ale je na mě dost fixovaná a tak možná ještě společníka?Já bych ji opravdu moc ráda doma měla,v tom případě ji ale mohu vypouštět z klece méně často než je doteď zvyklá,má tak dvakrát denně prolet po místnsti a často je i v noci mimo klec na svém stromě.Ráda bych názor jak to vidte a zda máte nějakou zkušenost.
Martin (neregistrovaný) 19.08.2009, 12:32:03 xxx.xxx.59.156
no já ze stavbou voliéry kovové konstrukce zkušenost mám a řeknu vám pškná makačka! jestli je necelý rok stará , tak to pouze pelíchá! za chvíli do ní fouknete a peří odletí. nebojte brzy dorostne.! jeslti je navás hodně fixovaná , tak voliéra a partner nepřipadá v úvahu!!! záleží , jaké rozměry má klec , ve které je. jestli máte finance , tak poříďte větší klec , nebo postavte ( né ze dřeva) aby aspoň párkrát mohla mávnoput křídli když ste pryč a aby nebyla utrápená. síla drátu by musela být 2mm. nejlíp byste udělala , kdybyste tam koupila pletivo NEPLETENÉ!!! klec byste pak mohla umístit do domu jestli by nebyl problém. venku by si bze vás těžko uvykala. jestli byste mohla , tak byste nábyek musela posunout úplně ke zdi aby se tam nevlezla , nebo nějak nespadla a pak ji mhla nechat mimo klec i přez noc. musela byste se smířit ale s tím , že byste měla celý nabytek ozobaný! ať se vám daří!
anonymní (neregistrovaný) 19.08.2009, 12:32:07 xxx.xxx.16.33
pro alexandra velkeho klec tak o obsahu 1 m3. pokud mas moznost mit volieru s vytapenym zaletem a poridit k tomu partnera, bude tvuj alexandr stastny alexandr. jestli ho tvuj pritel nemusi, budes stastna i ty, protoze jinak to bude vecne citlive tema mezio vami, znicene veci (tomu nezabranis) bude pritel snaset nedobre. zvlaste, kdyz budete bydlet v novem.

co se tyce casu pobytu mimo klec, nejsem zastancem dlouhodobych volnych pobytu velkych papousku mimo klec. jednak je to situace dlouhodobe neudrzitelna a papousek je pak stresovan, pokud je nahle jeho volny pobyt vyznamne omezen, druhak hrozi zniceni zarizeni a predmetu v byte (okousana skrin zamrzi, prekousane kabely nebo rozebrana elektronika zamrzi vice), a take se muze dojit k urazu papouska (i smrtelnemu).
anonymní (neregistrovaný) 19.08.2009, 13:02:58 xxx.xxx.79.90
Ano,dnes například mi totálně zničila mobil.:-) Člověk si samozdřejmě řekne že je to jen jeho blbost,že ho neodendal,ale přítel to určitě nepochopí,že je to hloupost jeho a ne papouškova.Bojm se opravdu že by to nevydržel.Budeme se stěhovat do velikého baráku (stodola s velkým pozemkem) a terasou,takže bych si spíše ráda představila nějakou pěknou voliéru,kde by ji mohlo být opravdu dobře a do které bych i já měla dobrý přstup a mohla se s ní pomazlit.Jen nemám vůbec představu jak takovou voliéru vyrobit a jaké zateplení zvolit,jak velký úkryt a zda by musela být propojena s vnitřem baráku a co až přjde sníh.T mi ji zase bude líto,že je venku.Tak vůbec nevím?Prostor je ale jak to udělat co nejlépe???
anonymní (neregistrovaný) 19.08.2009, 13:55:52 xxx.xxx.16.33
pekny clanek o stavbe voliery s podrobnym popisem najdes tady:
http://www.amazonia.cz/informace.php?eid=11

je to voliera napojena k obytne cast domu, tudiz snadno vytapeni lze propojit s vytapenim domu. to veci hodne zjednodusi a je to vyhodne i financne.

v zime a snehu ti papouska lito byt nemusi, neb je v tom vytapenym zaletu :-)

konstrukci doporucuju nechat svarit. nerez jako v tom clanku je prima, ale svaruje se blbe (zvlaste samodomo) a vrta jeste blbeji. leda bys mela pritele od fochu a hodne te miloval :-) pletivo lze pouzit pletene, pak se ke konstrukci zpravidla privazuje dratem, nebo svarovanou sit, pripevnuje se nyty (zdravime tomase :-)) nebo samoreznymi vruty do plechu.

tez si lide stavi voliery z hlinikovych jeklu spojovanych plastovyma spojkama (prohledni si stranky alumat.cz), ale v miste tech spoju je konstrukce ponekud vachrlata. na volieru vetsich rozmeru nedoporucuju.

zkus si vyhledat tady na foru temata s volierama (viz vyhledavac) nebo hledej na googlu, obrazek mnoho napovi.

konstrukce kazdopadne kovova, zalet je vhodne vykachlikovat a na zem dlazbu - snadny uklid, v pripade infekcniho prusvihu lze dezinfikovat.
anonymní (neregistrovaný) 19.08.2009, 16:37:04 xxx.xxx.79.90
Mrknu na to,moc děkuji.Kdyžtak vytisknu a předám příteli,aby se na to podíval čeho z toho je schopen a co by se muselo zadat.Myslím že se bude muset snažit,jelikož ji nechce doma.:-)
Ještě bych se chtěla zeptat,jestli i v případě toho že bude mít voliéru a budu se za ní chodit maylit,bude nutný partner a kdy?Jestli hned po přmístění,nebo až časem?Je ji necelý rok a je trochu hendikepovaná,má jednu špatnou nožičku se kterou se už narodila,ale to by snad vztahu nemělo vadit?A jak to mám udělat když nevím pohlaví a jen se domnívám že je to samička?Mě by stačilo mít jenom ji,ale hlavně jde o její spokojenost.:-)
anonymní (neregistrovaný) 19.08.2009, 17:51:56 xxx.xxx.16.33
***A jak to mám udělat když nevím pohlaví a jen se domnívám že je to samička?***

bud pockat, jestli se vybarvi nebo ne anebo (lepsi reseni) nechat udelat test na pohlavi rozborem dna (bud z vytzeneho peri nebo z krve). stoji to cca 500 kc + odber krve u veterinare, coz zas neni tak zavratna suma

***Ještě bych se chtěla zeptat,jestli i v případě toho že bude mít voliéru a budu se za ní chodit maylit,bude nutný partner a kdy?Jestli hned po přmístění,nebo až časem?***

ptaciho partnera nikdy nenahradis. nemas tolik casu, neumis hrat ty spravny hry, neumis mu probirat peri, neumis s nim vyvadet potomstvo.
paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 20.08.2009, 18:32:34 xxx.xxx.99.254
Omlouvám se že odbočím od tématu peří... Já mám alexe malého a i když je ručně dokrmený občas bývá slušně hlučný- ale nic s čím bychom nepočítali. Jak jsem teď četla, že ptačího kámoše nikdy nenahradím..kdybych pořídila i našemu dalšího ručně dokrmeného, nebudou pak dělat moc veliký rámus?? Sousedi jsou dost pruďasi...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.