Aktuálně: 4 796 inzerátů175 479 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Andulky-anomálie

loonn
loonn (18 příspěvků) 24.08.2009, 13:49:42 xxx.xxx.172.48
ahoj,chovám andulky s přestávkami už téměř 20let ale co se mi stalo letos s tím jsem se ještě nasetkal.max. mládě kterému se rozjely nožky,které jsem zafixoval v určité poloze a do vylétnutí ok.letos-pár lonských andulek hnízdily-6mladých,vylétly první dvě,vše normální,potom další dvě a posedávali na zemi voliéry nebo na větvích nízko nad zemi.říkal jsem si že jsou krátce z budky.o víkendu jsem se synem šel vybrat ze zmíněných andulek jednu do bytu na ochočení.chytil jsem jednu z těch co lezla po zemi a po bližší prohlídce jsem zjistil že má vyvinutou pouze první letku křídelní.přikládám fotky.z šesti mladých toto mají čtyři.dvě co vůbec nelítají mam v bytě na dokrmení,ta si necháme,ostatní dvě to nemají v takové míře a po voliéře se zvládají pohybovat.jsem zvědav jestli to doroste,nebo po prvnim pelichání naroste,ani kamarád co chová andulky léta se s tim nesetkal.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 24.08.2009, 13:58:11 xxx.xxx.21.230
No podle me,kdyz to nedoroste zustanou z nich tzv pesaci.To je prave ten pripad ze jim nedorostou druhe letky...stava se to,kdyz mate rodice uz starsi.U andul vubec jak jsou 4lete chce je to vymenit,ale jestli ten par nemate stary tak netusim.Pavel
anonymní (neregistrovaný) 24.08.2009, 20:12:30 xxx.xxx.70.136
A nedostalo se vám do chovu francouzské pelichání. Je to virové, tak se to mohlo objevit jedna dvě a máte po chovu.
Adf (neregistrovaný) 24.08.2009, 21:19:00 xxx.xxx.160.246
Řekl bych, že to není BFD. To není takto symetrické a peříčka bývají jakoby rozcuchaná a projev by nebyl naprosto shodný u čtyřech mláďat jak píše Leoš. Spíš bych řekl nějaká genová porucha možná vlivem předchozího inbreedingu (třeba i v předchozích generacích).
sunflowersman (neregistrovaný) 24.08.2009, 21:52:10 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer. Taky bych se přiklonil spíše k úzkému příbuznému páření v předchozích generacích.
PAPAGAJA
PAPAGAJA (49 příspěvků) 26.08.2009, 21:23:36 xxx.xxx.97.16
mě se to také uš podruhé stalo ,ve 2 případech měli zdeformované hohy jaksi otočené a asi v 5 něměli letky ,
a ty skokani kterým si takhle říkák je nechal dva měsíce doma a nějak ve 3 připadech jim narostla a v 1 se pořát strácela
Adf (neregistrovaný) 26.08.2009, 21:53:11 xxx.xxx.50.204
Marku, co se týká těch deformovaných nožek, tak tam by se mohlo jednat o křivici nebo osteomalacii. Obé je způsobeno nedostatkem vitamínu D.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.