Aktuálně: 4 955 inzerátů174 111 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Magorárna

borman
borman (6 příspěvků) 24.08.2009, 16:09:47 xxx.xxx.230.164
Vážení přátelé,budte tak laskaví a než zde uvedete nové téma s dotazy,přesvěčte se zda se toto téma již neprobíralo.Namátkou uvedu"postroj pro papoušky,minimálně 3krát.Vápenka také aspon 4krát.Moje voliera nejméně 5krát.Atd,atd.Nebaví to většinu chovatelů reagovat na ty samé dotazy opětně,je to vysilující.Pohodlnost některých tazatelů hraničí až z drzostí,jak se rozčilují,že jim na dotaz okamžitě neni odpovězeno.Vždy jsem měl zato,že tyto a podobné stránky slouží k získání informací,které nemohu nalézt v odborné literatůře ale jak je vidno jsou zde i tazatelé kteří o chovu nevědi zhola nic,vědi s bídou co maji doma za papouška,někdy ani to ne.Nedivím se,že fundovaní chovatelé ztrácejí sílu odpovídat a odbornost upadá.Tot vše.Petr
Marty (neregistrovaný) 24.08.2009, 16:36:17 xxx.xxx.249.60
Naprosto s vámi souhlasím. Já už podobné odkazy ani neotevírám a jdu dál.
Martin (neregistrovaný) 24.08.2009, 16:50:57 xxx.xxx.59.156
Petře souhlasím, ale Ty taky se někdy ptáš na ifauně na úplně zbytečné téma. nevíš , že ta ros. žlutohlavá má kroužek naopak. a pohlaví taky nic. proč se neptáš tady? to je mi fakt záhadou. tady si chceš hrát na """ machra""" a na ifauně se ptáš jako tady každý obyč. chovatel. nezlob se , ale je to tak. Měj se.
anonymní (neregistrovaný) 24.08.2009, 19:10:10 xxx.xxx.21.230
Taky si myslim,a nevim proc by se o tom chovatele tady nemohli bavit??Jak se ztraci odbornost??Pokud vim tak opakovani je matkou moudrosti a poucit nezkuseneho chovatele je snad uplne normalni ne?Akorat bych s vama souhlasil v tom,ze ti co se ptaji si vyskakuji hned,to neschvaluju....a nezapomente ze jste taky zacinal.Naschle
anonymní (neregistrovaný) 24.08.2009, 20:29:55 xxx.xxx.230.164
Martine máš pravdu,ptál jsem se ne ifauně,ale kdo mi odpověděl.Nikdo. Jedna připomínka na obrácený kroužek.A ty si myslíš,že zde by mi někdo fundovaně odpověděl,v to ani nedoufám,když vidim ty dotazy.Proto už napříště nebudu odpovídat ani se ptát.Bude to tak nejlepší e nashle.Petr
cone
cone (1412 příspěvků) 24.08.2009, 20:46:59 xxx.xxx.208.5
Také mě trochu zaskočí, když opakovaný dotaz je na téma, které je ještě zobrazeno na první stránce. Třeba dotazy na test DNA. Ale víc mi vadí, že zájemci o informace neodebírají a tím pádem ani nečtou žádná chovatelská periodika, spíše se objeví kritika na přílišnou odbornost článků v časopisech. Osobně jsem velmi spokojen s posledním číslem čas. Papoušci, s chutí jsem přečetl všechny články a reportáže.
Petře, také už zbytečně nezakládám témata na iFauně, ono to vždy nevyzní tak jak má a jak rozumný člověk předpokládá. Jen se někdy nemůžu ovládnout, když někdo vyskočí s něčím, co občas funguje a lze použít a on to zevšeobecní a snaží se to uzákonit.
Orina (neregistrovaný) 25.08.2009, 06:36:25 xxx.xxx.67.206
Někdy se stane, že člověk odpoví v dobré víře na příspěvek a je mu vynadáno do bezvědomí. Každý máme se svými opeřenými svěřenci nějaké zkušenosti. Někomu vyhovuje v chovu to, jinému něco úplně opačného. Nemůžeme proto dobrý názor jednotlivce odsuzovat, ale zárověň se nedá zevšeobecňovat něco co funguje jen tak napůl. Taky nemůžeme paušálně odsuzovat pisatele přihlouplých stále se opakujících dotazů, protože nevíme do jaké věkové a vědomostní skupiny tazatelů patří. I když chápu, že někdy je to o nervy. Ale bude-li před váma takový člověk stát a ptát se, určitě odpovíte, protože si řeknete"chudák s mínusovým IQ a taky má rád papoušky" Kdybychom se všichni podepisovali a jeden o druhém věděl, alespoň věk, tak by k takové "magorárně" nemuselo docházet a všichni bychom věděli s kým máme tu čest a taky by ubylo zbytečně kousavých, nepříjemných, trapných a pro někoho bolestných urážek.
Orina (neregistrovaný) 27.08.2009, 08:51:12 xxx.xxx.84.112
Nedávno se stala papouškářům víc než nepříjemná událost. Byly vykradeny voliéry. Nebylo to poprvé co se to chovatelům stalo. A tak se zamýšlím nad tím co nás za těch asi 20 let ,co se chov papoušků hodně rozšířil, spojuje. Na jedné straně vykradené voliéry, určitě od odborníků, nadruhé straně urážky na fóru celkém kvůli ničemu, jen tak aby někdo někomu vynadal, protože ten druhý měl dobrou vůli odpovědět na dotaz. Staří, dobří chovatelé se už diskuse úplně vzdali a když o nich nevíme, abychom si za nimi zajeli osobně podiskutovat a získat nějaké vědomosti, tak jsme vlastně se svým chovem stále na začátku.Máme sice krásného koníčka, ale ten nás v poslední době vůbec nespojuje, naopak nás zahání do ústraní daleko od lidí. Nevím proč? Chovatelů není v jednotlivých regionech stejně moc. Já například když chci sehnat něco do svého chovu, tak musím jet za chovatelem až na Moravu. V konkurenci to tedy určitě není. Možná, že větší nenávist a závist přináší doba ve které žijeme. Je škoda, že kvůli lapáliím, ale taky kvůli velkým věcem jako je zlodějina se budeme jeden před druhým zavírat.
Marek (neregistrovaný) 30.08.2009, 22:09:36 xxx.xxx.183.144
Souhlasím s Vámi Orino.Jak se říká:líná huba mele neštěstí.Kdybych se nezeptel ve vesnici vzdálené 10km tak ani navím ,že tam jeden chovatel má ary hyacintové,aratingy,mníšci a ostatní.Chci tim říct,že v mém okolí je chovatelsví hodně rozšířené,že nemusím někam daleko jezdit jako Vy

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.