Aktuálně: 4 801 inzerátů175 497 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Senegalští papoušci

cone
cone (1412 příspěvků) 24.08.2009, 21:56:40 xxx.xxx.208.5
Vlevo je jistě samec, druhý jedinec by se dal lépe určit z jiných fotek, soudě podle chování na druhé fotce by mohlo jít o samici, ale zdůrazňuji, že je to jen tip, chtělo by to foto hlavy z profilu a záběr na podocasní krovky.
karel šušlík (neregistrovaný) 25.08.2009, 11:37:01 xxx.xxx.21.32
myslim že je to pár
Beata D. (neregistrovaný) 25.08.2009, 22:07:34 xxx.xxx.176.71
Ahoj,chtěla bych si časem pořídit páreček senegalců,ne na chov,ale jako mazlíčky.Žili by v domácnosti v kleci a měli by zároven možnost otvorem vylétnout do menší venkovní voliéry.Doma bych je pouštěla k pořádnému prolétnutí.Chci se zeptat,zda je dobré pořídit si páreček naráz,nebo až si jeden zvykne, pak pořídit druhého? A ještě jeden dotaz, zvyknou si i na dvě menší děti v domácnosti?
Orina (neregistrovaný) 25.08.2009, 22:16:16 xxx.xxx.75.19
Senegalští papoušci jsou zvláštní ptáci. Většinou bezmezně milují jednu osobu, ale druhé osoby doma tolerují. Koupit můžete napřed jednoho, nezáleží na pohlaví, ale většinou je pak dobré dokoupit do páru opačné pohlaví, jinak se můžou prát a to dost neurvale. Na fotce jsou dva samci, kteří se tolerují a milují pokud jsou puštěni do velkého prostranství, ale ve voliéře se nenávidí a právě ten menší nepustí toho většího k miskám i když jsou misky od sebe dost vzdálené. V páru se oba chovají bezproblémově. Mimo dobu toku a odchovu mláďat musí mít samice taky misku s potravou dost vzdálenou od misky samce, protože by jí k jídlu nepustil.
cone (neregistrovaný) 25.08.2009, 22:32:12 xxx.xxx.208.5
Se vším, co napsala Orina musím souhlasit, až na poslední větu. Mám zkušenost s min. pěti páry kde oba partneři navštěvují misky společně a bez výrazných šarvátek.
Jsou trochu zvláštní - kdo není, ale jsou to mazánkové. Pro ilustraci - koupila si ode mne ochočeného, dokrmeného jedince hned po odstavu paní, které se seneg. velmi líbilli. Ale po nějakém, nedlouhém čase si senegalec vybral jejího manžela - tomu zase byli papoušci obecně ne moc po chuti, děti tento jedinec toleroval - jednalo se o samičku. Ale zase to nefunguje jako vazba muž/samička a žena/sameček. To jsou jen mýty a chovatelská latina, nezakladající se na pravdě zrovna tak jako téměř všechny rybářské historky.
Orina (neregistrovaný) 25.08.2009, 22:53:30 xxx.xxx.75.19
Oni lidi chtějí hlavně samečka, protože po zkušenostech s andulkama myslí, že samečci lépe mluví. Ale u velkých papoušků je to jedno. Moje papouštice Orina toho namele, hlavně když se chce dostat z klece.
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 26.08.2009, 07:20:46 xxx.xxx.74.187
Ještě pro paní Beatu.Píšete, že by měli papoušci možnost prolétnutí ve voliéře. Je možné zabezpečit papoušky na noc sklem před lasičkama a nočníma predátorama. Taky je dobré zasunovací sklo při chladném a sychravém počasí. Viz ukázka.
Obrázek
Beata D. (neregistrovaný) 26.08.2009, 21:25:22 xxx.xxx.176.71
Díky za odpověď.Zjišťuji nyní vše kolem Senegalců a i jiných menších papoušků,chci o nich vědět co nejvíc,abych si opravdu vybrala správně.Otvor do voliéry by se na noc a na zimu uzavíral,takže většinu času by papoušci trávili v domácnosti. Občas váhám ,zda si pro začátek nepořídit raději nenáročné korelky-páreček,přece jen nejsem až tak zkušený chovatel ,zatím jsem měla pouze andulky.Takže zatím studuji dál a uvidíme, pro co se nakonec rozhodnu. Senegalci se mi moc líbí,ale někdy se mi zdá,že jejich povaha je trochu náročnější...
Orina (neregistrovaný) 26.08.2009, 21:36:41 xxx.xxx.86.160
Pokud budete chtít dříve odchovávat mláďata, tak je lepší jiný druh papoušků. Senegalci si někdy dají s odchovem mláďat na čas a když se pár nevydaří, tak musíte mláďata odebrat do odchovny a dokrmovat ručně. Záleží tedy jestli je budete chtít opravdu jen jako mazlíčky a nebo jestli se chcete těšit u nějakého druhu taky na mláďata. Jinak každý musí nějak začít a s tím budete získávat i postupně zkušenosti.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.