Aktuálně: 4 958 inzerátů174 147 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Klec pro senegalce - KC, Omega

Tereza (neregistrovaný) 31.08.2009, 10:00:35 xxx.xxx.74.39
Chtěla bych poprosit o radu a zkušenost s klecí Kings Cage. Máme osmiletého senegalce a plánujeme mu pořídit z důvodu stěhování novou klec. Doteď je zvyklý na spíš menší klec bez podstavce s otvíráním nahoře. Líbí se mi klec Kings Cage typ 2018 nebo 2620E. Klec bude stát v obýváku, máme malé děti, časté čistění je nutné, proto bych ráda věděla, zda lze tuto klec snadno čistit i v běžné vaně v bytě ... Jestli jde dobře rozebrat, umýt, jestli jde oddělat klec od podstavce třeba na cestu autem ... apod. Také je pro nás důležité jestli jdou krmítka vyndavat zvenku (když by krmila babička :-) ) a jestli jsou dvířka zamykací (náš senegalec je Copperfield :-) )
Varianta byla i Omega I nebo II, ale klec KC se mi zdá za srovnatelnou cenu lepší ... Za každou informaci předem děkuji !!!
anonymní (neregistrovaný) 31.08.2009, 10:10:55 xxx.xxx.62.209
ani jedna neni na stavena na pravidelne rozebirani a strkani do vany.

coz neni vubec zadna klec vetsich rozmeru, teda pokud neni dvouhodinova rozborka, vystlani vany vrstvou hadru, nasledna sborka a suseni tech hadru kazdotydenni zabava pro 2 osoby, kterou proste musis mit :-)

u kc 2620 se krmitka daji obsluhovat zvenku, omega zadna krmitka nema
Tereza (neregistrovaný) 31.08.2009, 10:41:37 xxx.xxx.74.39
Aha, díky za odpověď !
A u KC se dá sundat klec z podstavce - myslela jsem třeba do auta apod ... ?
Ne že bychom to dělali rádi a denně, ale tím, že doteď měl náš papoušek klec obyčejnou - s plastovým spodkem, která čas od času chtěla pořádně umýt, tak mě napadlo, že s KC nebo Omegou už to bude problém ...
U omegy se teda nedají krmítka obsluhovat zvenku ?
anonymní (neregistrovaný) 31.08.2009, 11:39:31 xxx.xxx.62.209
ve vane umyjes rost a suplik a zbytek se proste pucuje na miste kde stoji.

do omegy si musis misky koupit zvlast a zvenku se obsluhovat nedaji.
anonymní (neregistrovaný) 31.08.2009, 13:02:54 xxx.xxx.94.166
A proč si místo Omegy nedáte zhotovit klec na zakázku podle vašich požadavků? Můžete tak mít klec na míru s otočným roštem na krmení a samozřejmě vysouvací šuplík.
Tereza (neregistrovaný) 31.08.2009, 14:50:20 xxx.xxx.74.39
Klec na zakázku - viděla jsem jen od Alumatu - ale to pletivo se mi moc nelíbí - spíš mi přijdou lepší dráty a stejně potřebujeme, aby klec sama stála na zemi, takže na podstavci s kolečkama, tak jsem myslela, že ta hotová bude lepší a asi i levnější, ne ?
Nebo prosím o nějaký tip na výrobce takové klece. Díky !
anonymní (neregistrovaný) 31.08.2009, 15:08:24 xxx.xxx.83.1
solidní klec jsem viděla na pletivohorakova.net - je s šuplíkem, roštem i otevíracím vrchem
anonymní (neregistrovaný) 31.08.2009, 15:30:19 xxx.xxx.94.166
Jestli se vám líbí dráty místo čtverečkovaného pletiva, tak už tady byla jednou připomínka chovatele senegalského papouška, že si mezi dráty strčil křídlo a nešlo mu to vyndat. Chovatel pak sháněl jiný druh pletiva než dráty. Zkuste www.voliery.cz máte tam přímo klec s názvem senegal.
mirjana
mirjana (70 příspěvků) 31.08.2009, 21:18:26 xxx.xxx.93.119
KC - je výborná a vše se dobře čistí, pletivo se špatně čistí, dráty jsou na domácí použití lepší - na cestování poslouží menší klec třeba s plastovým dnem
jan k (neregistrovaný) 01.09.2009, 10:28:11 xxx.xxx.221.166
Jo jo, se zaseknutým křídlem do horizontálních drátů se to stalo dvakrát mému senegalcovi, mohl se pos... Takže jsem musel koupit čtvercové pletivo a dát ho přez ty dráty, a bylo po starostech.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.