Aktuálně: 4 637 inzerátů177 787 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

pomoc

J.M. (neregistrovaný) 15.12.2009, 14:44:19 xxx.xxx.105.3
Shrňme si problém snahy, aby voda nezamrzla:
1) Musela by stále přitékat ohřátá voda a odtékat studená do ohřívače, nebo by pod napájčkou musel být el.ohřívač. To se týká prostředí, ve kterém je celý den mráz.
2) Drůbež by nedostávala tekutou vodu, ale zobala by sníh.
3) napáječka by byla umístěna v kurníku, kde je i za velkých mrazů teplota vody nad 0°C.
4) Jak už tu někdo říkal, přidávat do vody sůl NaCl, pak má voda nižší bod tuhnutí. Avšak kuchyňská sůl je pro drůbež ve vyšších dávkách jedovatá.
5) Krmit drůbež teplou kašovitou směsí, ve které by bylo dostatek vody tak, aby už nemusela pít. Ale to se mi nezdá pro zrnožravou drůbež fyziologické, a možná by jim to ani nechutnalo. Ale vím, že slepice v zimě docela rády žerou teplé ( ne horké !!!) brambory.
6) Dát napáječku do skleníku ?

Jiná řešení mne už nenapadají. Ale bažanti v přírodě za mrazů jistě také žerou sníh a led, vždyť ve volné přírodě za mrazů také žádnou tekutou vodu nenajdou.
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 15.12.2009, 16:56:42 xxx.xxx.102.191
mm hej ale bazanty mozo mat aj v zime vodumislim volne zijucich ak ziju pri rychle tecuich riekach,tam voda nezamrza celkom.a mne sa do voliiery nedostane sneh moja voliera je v zaveternej strane.aj teraz co u nas snezilo sa tam neurobila ziadna snehova pokrivka mislim vo voliere
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 15.12.2009, 17:10:02 xxx.xxx.53.187
Drůbež má napáječku v budově-je zděná, z jedné strany je většív kurník(původně pro ovce), uprostřed je přípravna krmiva, jsou zde křepelky kterým se topí žárovkama takže se v celém oběktu drží teplota nad nulou a kdyby byla opravdu velká zima tak tam mam kamna, a z druhé strany je ještě jeden kurník. Problém je u bažantů kteří mají voliéry, mě tam sněžit může ale ne při každém mrazu sněží. Musim tam chodit každou chvíli a králováci jsou z toho velmi nervozní.
J.M. (neregistrovaný) 17.12.2009, 16:55:11 xxx.xxx.105.3
Ještě mne napadá, že by bylo možná možné vymyslet a instalovat malý elektrický motůrek s čerpadélkem, které by v zimě za mrazů honilo vodu z nádržky do napáječky, a tím by voda v pohybu nezamrzla.
Nebo klasickou kbelíkovou automatickou napáječku naplnit teplou vodou, a ten ležící kbelík celý zabalit třeba klasickými jutovými pytli (polystyrenem ? nebo jinou izolací), aby se prochládání vody zpomalilo.
anonymní (neregistrovaný) 17.12.2009, 17:42:56 xxx.xxx.114.160
Je to úplně jednoduché nasypej jim do voliéry 3-4 kbelíky sněhu na jednu hromadu a máš problém na několik dnů vyřešený.
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 20.12.2009, 11:58:54 xxx.xxx.102.191
ahoj martin tak ako tvoje bazanty prezili sobotnajsie mrazy?? u nas bolo v sobotu rano -18 a bazanty sa len sem tam striasli a našuchorili a inak mislim si ze to zvladly v pohode.
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 20.12.2009, 20:42:58 xxx.xxx.53.187
Hm, já mam po královácích, nejspíše mi je otrávila sousedka, má k nim přístup z její zahrady nebo jestli umrzli? to nevim, schovat se kam měli, slámu měli suchou. Nosili křídla pozemi, chodili nachrpení, slípka umřela v noci a kohout se tak bolestí trápil že jsme ho museli zabít. Pošla i slepice od diamantovího. Všechny jsem je pochytal a přestěhoval do skleníku tam jim bude líp, ani voda tam nezamrzá je totiž přilepenej k baráku. Na jaře ty voliéry ze 3 stran nečim zakreju, aby tam sousedka nic hodit nemohla a aby na ně ani nemohlo foukat z pole. Se sousedkou se nám párkrát stalo že nám něco otrávila ale nedá se dokázat že to byla ona. Teď nevim kde seženu kříženku diam. a zlat. bažanta, kupovat čistokrevnou je škoda. A králováky už si asi pořizovat nebudu protože jsou strašně plachý, bojácný a bláznivý.
J.M. (neregistrovaný) 21.12.2009, 07:49:19 xxx.xxx.105.3
Martine, to přebolí a přeji, aby přebolelo. Třeba to byla nějaká nemoc, nevím. Ale věřím i na zlé sousedy, také takové znám. Těšte se na jaro, bude lépe. A v tom skleníku bude drůbeži určitě lépe, tepleji, a nikdo tam nebude moci nic jedovatého hodit. Kousek od nás chová slepice jedna paní, která už nejméně deset let je v zimě každý rok pouští do skleníku. A vajíčka jí snáší i v zimě.
Hezké vánoce a zdraví Vám i Vaší drůbeži přeje
Marková
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 21.12.2009, 15:49:24 xxx.xxx.218.138
ahoj martin.to co si vravel ze maju kridla spustene a su shrbeny to je choroba.o nej som uz volaco cital je sposobena podchladenim alebo nejakym parazitom neboj kupis si druhe.a tu kuru co je krizena so zlatym tu ti nemoze eeste predat ten,od kttoreho si kupil tu prvu?
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 21.12.2009, 16:22:51 xxx.xxx.218.130
inač je ich škoda al nwm ja mam vsetky strany zavetrene mne to kriju humna okolo.a v noci u nas bolo -24 A byzanti su v poriatku tak potom nwm bud ti ich otravila alebo mali dakeho ,,chrobaka v sebe,,.inas neboj sa to prejde
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 21.12.2009, 16:31:59 xxx.xxx.53.187
Ten bažant umíral ve křečích, nevěřim že by to bylo podchlazením. Ale ta diam. asi umřela mrazem kohout jí strašně štípal a vyháněl z kurníku, do této voliéry nemají sousedi nijak přístup. Jinak děkuji za přání k Vánocům, taky přeji vše nejlepší.
anonymní (neregistrovaný) 21.12.2009, 17:31:43 xxx.xxx.218.142
pridavam sa vsetko najlepsie a vesele vianoce.mno tak bud ho otravila tvoja suseda alebo mal v sebe daku chorobu
anonymní (neregistrovaný) 27.12.2009, 22:18:19 xxx.xxx.218.142
k tomu napajaniu v mrazoch:zlate bazanty,jap.prepelice a hrdlicky chichotave mi funguju celu zimu na snehu,vodu nepotrebuju.zopar rokov to tak riesim,vo volnej prirode to takto funguje tiez.
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 31.12.2009, 16:33:41 xxx.xxx.127.228
ničim jinym si to nevysvětluji než mrazem, bž. královský jsou schopný u nás zimu přežít v přírodě ale diamantovej je z tropický Číny, ne přímo z tropický ale nemrzne a nesněží tam, křepelky japponský mam v hospodářský budově a topim jim 2 zářivkama. A naše polní křepelky se na zimu stěhujou.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.