Aktuálně: 4 885 inzerátů174 912 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

pomoc

Bura Adam (neregistrovaný) 09.10.2009, 07:56:34 xxx.xxx.28.80
Dobrý den. S bažanty královskými mám také nějaké zkušenosti, tak něco přidám. Chovám skupinu 1,4 ve velké venkovní voliéře zastřešené voliérouvou sítí. Samec je velice agresivní, nejvíce mi napadá nohy, proto se vyplatí chodit k nim v holinkách. Ke slepicím ani ostatním druhům ptáků však agresivní není. Slepice jsou plaché, ale když mají hlad, tak příjdou i blízko. Ke krmení dostávají pšenici,kukuřiici, neloupanou rýži a strouhaný brambor se strouhankou. Stále k dispozici mají granule BŽ. V chovné sezóně přidávám ještě loupaný oves. Některé slepice mi vejce vysedí samy (např. v malinovém houští), jiné o vejce zájem nemají. Se snůškou je to také různé - jedna ze slepic snáší vejce dokonce ještě i teď. Bura Adam
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 09.10.2009, 14:42:05 xxx.xxx.53.187
Bura Adam. Dobrý den, vy je chováte i se slepicemi? Já jsem četl že jsou agresivní na všechny kurovitý ptáky, zkoušel jsem dát kolchidské bažanty dohromady se zdrobnělíma wiandotkama ale nešlo to. V létě jsem měl u králováků kvočnu s perličátkama a bylo to v pohodě protože byl bažant ještě mladej. Ale jestli je teda král. bažant na člověka takhle agresivní tak to se mam na co těšit. Já je chovám v poměru pohlaví 1,2 a ta voliéra se mi na to zdá tak akorát, nevím jak je přesně velká, konstrukce je ze žel. trubek a pletivo je normální 5 na 5 (poplastované).
bouda
bouda (77 příspěvků) 10.10.2009, 19:23:02 xxx.xxx.236.253
Zdravím. Se sezením samic je to různé. Některé samice vylíhnuté v líhni na vejce opravdu nesednou, některé však ano. Nejlepší je proto (alespoň dle mne) vejce nesbírat, počkat až slepice snese všechna vejce. No a poté buď zasedne, anebo dáme vejce do líhně.
Slepicemi samozřejmě myslím samice b.královského. K těm se samec nijak agresivně nechová. Určitě k tomu přispívá i počet samic ve skupince. Pokud je chováte v páru, tak veškerá hnízdní agresivita kohouta dopadá právě na tu jedinou samici. Pokud je samic víc, agresivitia se rozdělí mezi všechny a žádné problémy by být neměly. Navíc je to i zcela přirozené, protože bažant královský patří mezi polygamické bažanty. Jinak je chovám spolu s holuby guinejskými a toky rudozobými. Oba tyto druhy se často pohybují i na zemi, a ani vůči nim samec (ani samice) žádnou agresi neprojevuje. "Zlý" je opravdu jenom na chovatele. Letos v létě jsem při údržbě voliéry klečel na zemi. Kohout se ke mně "připlížil" zezadu, a svou ostruhou mi krásně rozsekl kůži na hlavě :).
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 11.10.2009, 12:19:20 xxx.xxx.218.143
tak tu chovam svoje bažanty
Obrázek
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 11.10.2009, 18:49:40 xxx.xxx.53.187
Příští rok už ti ponesou, já jsem teď musel ke královákům přestěhovat tenebroze protože obojkoý ho strašně kloval až mu vykloval na hlavě lysinu. Koukám že je chováte v s hodně slepicema, myslíte že ty 2 pro něj nejsou málo? Často čtu a slyšim že je tenhle bažant monogamní. Příští rok bych nechal ještě nějakou slípku ale aby jich tam nebylo zase moc.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.