Aktuálně: 4 983 inzerátů174 037 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Co dělám špatně ??????

jirka113
jirka113 (6 příspěvků) 07.09.2009, 19:27:42 xxx.xxx.43.78
Ve společné volieře mám 4 páry andulek a pár kakariků všechno jsou mladí ptáci na začátku léta mi samice kakariků snesla všechny vejce na podlahu takže bylo po nich a teď mi začali andulky a hned první samička mi krásně seděla a z ničeho nic vejce nechala jedno z budky vyhodila( Bylo už v něm krásné mládě) a vlezla do jině budky samec ji stále krmí budek mají na výběr krmení rozmanité včetně míchanic,ovoce i zelené .kde je chyba nebo mám takovou smůlu?
Mikeš (neregistrovaný) 07.09.2009, 20:24:01 xxx.xxx.78.38
Já upřednostňuji chov všech papoušků po párech i andulky. Alespoň mají vetší klid. Mladé potom dáte do proletovačky a po druhém hnízdění máte proletovačku i pro páry, které odhnízdily a které necháváte odpočívat. Tak se vyhnete i šmejdění jiného páru v budce už hnízdící samičky, která je tak rušena. Výhodu to má také tu, že dáte jen jednu budku a nemusíte dávat budky na výběr, andulky zahnízdí v budce, kterou jim předložíte.
Marty (neregistrovaný) 07.09.2009, 20:26:33 xxx.xxx.249.60
Možná právě pestrá strava, míchanice nebo různé ovoce, zapříčinilo tuto situaci. Když samice sedí na vejcích, nesmí se dávat tak různorodá potrava. Pár by to mohlo vyhecovat k dalšímu hnízdění, což je asi váš případ.
Adf (neregistrovaný) 07.09.2009, 21:29:59 xxx.xxx.160.136
Nejlepší je chov po párech jak píše Mikeš. Hnízdění v kolonii je vždy riziko.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.