Aktuálně: 4 897 inzerátů174 580 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Osvětlení ve voliérach

anonymní (neregistrovaný) 10.09.2009, 14:32:38 xxx.xxx.230.164
Já ničím.Voliery jsou v dosahu veřejného osvětlení.Petr
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 10.09.2009, 19:34:01 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Chov vedu způsobem: letnění venku, zazimování vevnitř. V místnosti kde zimuji papoušky mám okno, které dodává dostatek světla. Po setmění přisvěcuji dle potřeby normální úsporkou. Dříve jsem tento problém hodně řešil a chtěl nakoupit všechny možné světla nahrazující sluneční svit. Nyní s odstupem času si myslím, že je to pouze tahání peněz z lidí ( viz Arcadia) podobné svítilny seženete za pakatel od jiných firem. Spektrum je skoro totožné. O světlu nahrazující sluneční svit bych přemýšlel za podmínek chovu v uzavřené místnosti po celý rok s nedostatkem oken. nedávno jsem mluvil s chovatelem poicephalů, kde ptáci hnízdili i třikrát po sobě. Asi si dovedete představit jakou dobu samice byly bez přísunu světla v boudách. To je další potvrzení toho, že vitamíny, které jiné organismy vstřebávají pouze za spolupůsobení slunečního svitu dovedou ptáci vstřebávat z potravy.Další hloupostí je konstatování, že sklem neproniká žádné záření, což je naprostá hloupost.( reklamní tah Arcadia).
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 10.09.2009, 19:39:32 xxx.xxx.55.18
Tyto zářivky používám, používal v akváriích, paludáriích, teráriích. Pro ptáky si myslím toto nemá cenu, pokud se vám jedná o zářivky se spektrem UVA/UVB, tak toto světlo je účinné do cca 50cm od zdroje..což je v záletech v podstatě nepoužitelné. Zde podle mě stačí obyčejné zářivky. Jinak, dají se sehnat i levnější výrobky než který uvádíte a to se stejným složením světla.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.