Aktuálně: 4 985 inzerátů174 058 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

andulka x senegalec?

anonymní (neregistrovaný) 14.09.2009, 16:26:06 xxx.xxx.25.128
Mnoho let (cca 25let) mě vždy provází nějaká ochočená andulka.Pár let se rozhoduji,zda si nepořídit pro změnu nějakého většího papouška (např. senegalce).Jen pro informaci uvádím,že bydlím v paneláku a mám 5leté dítě. Když si ale rozumně porovnám všechna pro a proti,opakovaně zjišťuji,že není lepšího mazlíka než andulka. Nenáročná na chov, prostor, krmení, čas i peníze, není agresivní, není příliš destruktivní na vybavení klece i nábytek, není příliš hlučná, není z ní velký nepořádek, inteligentní, snadno se ochočí, má vlohy na opakování zvuků a slov a především a má malý trus, který nedělá fleky a dobře se uklízí. Ptám se tedy, jaké jsou jednoznačné plusy velkých papoušků v porovnání s andulkou? Hledám rozumné argumenty proč si koupit jako mazlíka senegalce a ne andulku?
anonymní (neregistrovaný) 14.09.2009, 18:51:47 xxx.xxx.16.33
presne tenhle dotaz (v doslovnem zneni) uz tu byl. tak si vyhledej odpovedi
anonymní (neregistrovaný) 14.09.2009, 18:59:03 xxx.xxx.16.33
oprava: tedy ne na tomto webu, ale na ifaune
Adf (neregistrovaný) 14.09.2009, 22:49:26 xxx.xxx.69.28
Rád bych vám poradil aby jste nemusel(a) bloudit po webu, ale s papouškem senegalským nemám žádné osobní zkušenosti. Nicméně bych ve vaší situaci asi zůstal u andulek aby jste se papouška nemusel zbavovat pokud by byl třeba agresivní.
sarka (neregistrovaný) 15.09.2009, 09:49:09 xxx.xxx.33.122
Dobrý den,mám doma senegalečka a opravdu zatím je super,mazel a kamarád.Hlučnost opravdu minimální,měla jsem andulku a ta švikořila skoro celý den.Roky se ráno budí kolem sedmé,potom je puštěný volně a není problém.Kolem poledne ho zavřu do klece a tam odpočívá.odpoledne je zase na volno a večer sám zaleze do klece/20 hodina/a spí do rána.Jen se snažíme učit kakání,ráno udělá potřebu do klece-to už umí,ale přes den ho musím hlídat,co dvacet minut ho dát na klec a neustále mu to připomínat,někdy nám to jde lépe,někdy hůř!!Miluje společnost a už opakuje své jméno,jen ta puberta snad nebude hrozná,zatím jen doporučuji!Ale ručně dokrmeného!Šárka
Orina (neregistrovaný) 15.09.2009, 14:57:28 xxx.xxx.96.230
To je to samé jako se zeptat proč si nekoupit ratlíka, ale dogu. Záleží k čemu vás táhne vaše srdce a taky vaše zvědavost pořídit si to, co jste ještě neměla. Andulku pokud necháte v kleci samotnou, tak si nějak zvykne, samotný senegalec bude řvát a dožadovat se vaší pozornosti. Záleží tedy kolik máte času se papouškovi věnovat. S andulkou to deset let jejího života nějak přečkáte, i když na ní nebudete mít čas. Senegalec ale žije 40 let, pokud nepojde dřív, a to je dost dlouhá doba, že se může naskytnout chvíle, kdy už ho nebudete moc mít pro úplně jiné starosti nebo práci. Při držení papoušků musíte myslet na jejich dlouhověkost a hlavně uvážit závazek k živému tvorovi, aby nešel z ruky do ruky, ale měl celý život spokojený u jednoho majitele. To si kupující často neuvědomí a handlují s papouškama jak se špinavým prádlem.
mirjana
mirjana (70 příspěvků) 16.09.2009, 09:52:31 xxx.xxx.93.119
senegalec mívá docela těžkou pubertu a pak může být na některé členy z rodiny agresivní - to je velká nevýhoda oproti andulce, někdy se objeví klidný jedinec - u mě jeden senegal ze tří, který pubertu zvládl bez problémů - je to ale spíš výjimka,

mládě ručně dokrmené bude téměř vždycky mazlivé
Orina (neregistrovaný) 16.09.2009, 12:00:44 xxx.xxx.101.18
Já mám těch senegalců hodně, ale ještě se mi nestalo, že by byl některý z nich agresivní. Pokud agresivní je, má to vždy svojí příčinu. Buď se ten na kterého senegalec nalétává moc vnucuje a papoušek si brání nejen území, ale taky svoji lásku nebo se papoušek potřebuje odreagovat, protože se mu stalo právě teď něco špatného a tak začne klovat do někoho na kom si chce vybít vztek. Stačí aby letěl druhý senegalec kolem, první to bere jako útok na svojí lásku a protože nemůže druhého ptáka potrestat začne klovat do nejblížšího tvora, jakým jste právě vy a nebo ten kdo právě vstoupil do místnosti. Veškerou agrasivitu musíte brát s pozice papouška, že není zlý jen nepředloženě útočí a nikdy to není jeho vina, ale vina okolí. Pakliže si kousání senegalce rozeberete do detailu nikdy nekousne bez příčiny ať vás a nebo přítomné osoby.
anonymní (neregistrovaný) 17.09.2009, 09:39:37 xxx.xxx.93.119
teorie to je sice hezká, ale praxe je jiná, zkuste potom vysvětlovat malému dítěti, že papoušek který ho klovl není zlý, jen si hájí své teritorium nebo osobu na které je závislý...dobré je taky vysvětlovat manželovi, že senegalec zakouslý do jeho hlavy je jen žárlivý papouch a vlastně se s ním pere o lidskou samičku
hodně takových papoušků se pak prodává z rodinných důvodů - u nás fungovalo vypouštění jen v nepřítomnosti některých členů rodiny, teď venkovní voliéry
senegalci v páru jsou trošku lépe krotitelní - včera si mého čtyřletého, pubertou i tokem prošlého ručně dokrmeného mohl můj syn doslova pomuckat /ale i on není malé dítě a za chvíli půjde do puberty/
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 17.09.2009, 09:47:39 xxx.xxx.88.106
Bohužel papoušci jsou divoká zvířata, to si málokdo připustí. A taky se jako divoká zvířata chovají. Jestliže někdo přistoupí na držení takovýchto zvířat v bytě, musí počítat i s následky. Málokdo by si vzal do bytu třeba rysa, i když je to velikostně docela malá kočička, ale papouška, protože je malý si vezme každý, aniž by uvažoval o tom, že je to v podstatě zrovna tak nevypočitatelné zvíře , jako ta kočička. Pokud chce mít někdo doma klid a pohodu, je přeci jenom nejlepší pes. Jsou tam všechny možné velikosti od těch nejmenších až po ty obry. Jenže pro někoho není pes v dnešní době IN, když si může vybrat něco zvláštního i když s tím má pak celá rodina trápení.
jan knob (neregistrovaný) 17.09.2009, 12:15:17 xxx.xxx.221.166
No jo, mě když senegalec kousne tak zařvu bolestí, seřvu ho. Ale zároveň chápu, že jemu to je úplně jedno a chápu, že to je jen pták a prostě se do mě sem tam zakousne. Hold má zobák na kousání :-). Ale že bych zrovna papoucha přirovnával k rysu, to asi ne.
A s tím IN bych to Orino neviděl tak dramaticky, třeba já si ho vůbec nekoupil kvůli tomu, že by to bylo in, to mě ani nenapadlo. Koupil jsem si ho, že se mi prostě papouch jako zvíře moc líbil.
Orina (neregistrovaný) 17.09.2009, 17:03:10 xxx.xxx.101.231
Ale jo, spousta lidí ho má protože se jim líbí a taky se jim líbí papoušci. jenže je musejí brát se vším všudy. S povahou i se zobákem. Je pak škoda,především pro papouška, když to někomu dojde když je papouch doma. Jestliže pak začne cestovat z rodiny do rodiny, trpí především on.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.