Aktuálně: 4 916 inzerátů174 478 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Dokrmování andulek

anonymní (neregistrovaný) 15.09.2009, 18:47:19 xxx.xxx.143.249
Ráda bych si vzala andulku k dokrmení, andulka mi již snesla vajíčka. Kolik dní před vylétnutím se míá začít ochočovat? a Čím? děkuji za odpověd
Adf (neregistrovaný) 15.09.2009, 19:22:09 xxx.xxx.69.28
Myslím, že to pro vás nemá příliš smysl. Ve hnízdě bude více andulek, takže vám stačí tak od třetího týdne ochošovat mláďata tím, že je zvyknete na držení v ruce (stačí pár minut denně) a nechat je normálnímu vývoji.
Pokud vysloveně trváte na dokrmení tak bych vám doporučil začít kolem 20.-21. dne. Ale uvědomte si, že je to vždy spojeno s riziky a můžete o andulátko přijít. Berte v úvahu, že ručně dokrmené andulátko (od prvních dnů) je vždy mírně opožděné ve vývoji oproti normálně krmeným jedincům a slabší. Dokonce za jistých okolností i v předchozím případě (zvykání na ruku) se může máma andulka přestat o mladé andulky starat. Tak přeji šťastný odchov.
Orina (neregistrovaný) 15.09.2009, 21:21:47 xxx.xxx.112.212
Chtěla jsem se zeptat, kolik hnízd andulek jste již měla normálně odchovaných rodiči?
anonymní (neregistrovaný) 16.09.2009, 06:43:00 xxx.xxx.143.249
No, měla jsem kdysi velký počet andulek (20-30) boužel v době mé nepřítomnosti se s nimi něco stalo, nevom co ale ve volieře již nebyly. S choverm sem zase začaka na začátku tohoto roku, mám tři páry, ochovává pouze jeden, ten letos hnízdí potřetí. Vyvedly pouze jedno mladé.
anonymní (neregistrovaný) 16.09.2009, 14:55:28 xxx.xxx.26.224
Očividně nemáte ani zkušenosti s chovem a tak si nebudete umět s běžnými komplikacemi které můžou nastat poradit, nechci vás nijak podceňovat, ale mám dojem že ve vašem případě by se z dokrmování mohl stát experiment a to není dobré, s životem zvířete se neexperimentuje.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.