Aktuálně: 4 930 inzerátů174 536 diskuzních příspěvků17 754 uživatelů

zlozvyk nebo porucha ?

anonymní (neregistrovaný) 15.09.2009, 20:56:51 xxx.xxx.85.66
mám asi 4 letou samičku kakadu gofina.u předešlého majitele byla držena spíš uvnitř klece než venku. po zabydlení u nás si mě natolik osvojila, že se dá pohladit a hrát pouze ode mne a ostatní členy rodiny má snahu téměř rozkousat .ale jelikožto jsem pro co nejvolnější pohyb mazlíčků sestřihl jsem mu konce letek(cca koncem dubna) a Kubička (kupovaný jako Kubík)si chodí několik hodin svobodně po bytě nebo po zahradě atd. ale ? poslední asi 2 měsíce si začal okusovat sestříhlé letky a některé části konzumovat(ale neškube se !nemá jediné holé nebo řidší místo) ,popřípadě "sám na sebe" zejména na křídla útočí, ale né krvavě, jedná tak na volnosti i v kleci. jinak když je u mě tak je v pohodě. máte někdo takové zkušenosti ? jedná se o zlozvyk nebo nedostatek něčeho ? nebo to dělá z nudy? jestli to pomůže, máme i další čtyři papoušky v jedné domácnosti. poradí někdo ,děkuji.
Orina (neregistrovaný) 15.09.2009, 21:17:00 xxx.xxx.112.212
Hlavní chybou jsou ustřižené letky. Může to být příčina, protože papoušek nemůže létat, není to pro něj přirozené a proto se okusuje. Doufám, že se k tomuto případu vyjádří ještě jiní chovatelé.
Adf (neregistrovaný) 16.09.2009, 19:10:06 xxx.xxx.69.28
Přijde mi to, jak píše Orina. S největší pravděpodobností se jedná o psychickou poruchu. Pro velké papoušky může být i změna majitele obrovský šok. Ale těžko říci kde je jádro celého problému.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.