Aktuálně: 4 824 inzerátů175 268 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů

Alexandr malý

Poláchová (neregistrovaný) 20.09.2009, 19:34:10 xxx.xxx.228.220
Dobrý den, mám alexandra malého(žlutá mutace). Prosím o radu s výchovou. KOupila jsem ho ve zverimexu kol prosince 08. Byl to jedináček odchován matkou.Ochočený je málo např.: vezme si jídlo z ruky, pouštěn k prolétnutí je, občas si nechá sáhnout na zobák ale SPÍŠ SEKÁ ZOBÁKEM a nepřijde ke mně ani po dlouhé době co byl puštěn a ničí co se dá ikdyž má dostatek hraček i jídla. předem děkuji Poláchová
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2009, 19:55:57 xxx.xxx.244.86
papoušek jako je alexandr maly ,na ochočeni,musi byt ručne dokrmeny....pokud mate ptaka odchovaneho pot rodici tak ho asi nikdy neochočite.....ale pokud mu budete venovat dostatek casu tak snad nekdy:D
tereza bendová (neregistrovaný) 20.09.2009, 19:58:00 xxx.xxx.233.147
DOBRÝ DEN TAKY MÁM ALEXANDRA NEJDŘÍV SEM HO CHTĚLA OCHOČIT ALE NEMOHLA JSEM HO MÍT V BARÁKU TUDÍŽ ZŮSTAL VE VENKOVNÍ VOLIEŘE. ANI SEM HO MOC NEOCHČOVALA TEŤ MU BYL ROK A TAKÉ ŽERE ZRUKY A POHLADIT SE NENECHÁ. SKUSTE ZÍSKAT JEHO DŮBVĚRU KRMTEHO A TŘEBA MU SKUSTE ŠÁHNOUT NA NOŽIČKU ALE NEPLAŠTĚ HO KDYŽ UCUKNE NECHTEHO SKUŠTĚ HO PŘILÁKAT KDYŽ BUDETE CHŘASTIT ZRNÍM V MISCE NEBO SE K NĚMU OTOČTE ZÁDY AŽ BUDE PUŠTĚNÝ A CHRASTITE S TÍM ZRNÍM SNAD PŘÍDE NOTÁČEJTE SE A NECHTEHO ABY K VÁ M PŘIŠEL PAK VÁS SKUSÍ OZOBÁVAT TŘEBA VLASY NEBO OBLEČENÍ MŮJ TO DĚLÁ BUĎTE V KLIDU TŘEBA SI U TOHO SEDNĚTE A PAK SE SKUSTE POMALU OTOČIT A DÁT MU NĚCO CO MÁ RÁD MŮJ TŘEBA MILUJE NAMOČENÉ PIŠKOTY A NEBO MU DEJTE BURKOVÝ OŘÍŠEK A KDYŽ HO HODÍ NE ZEM TAK MU HO DEJTE ZNOVU A POVÍDEJTE SI S NÍM TŘEBA KDYŽ HO ZNOVU SCHODÍ DĚLEJTE ŽE SE NA OKO ZLOBÍTE NEBO SKUSTE VYMYSLET NĚJAKOU HRU CE SE VAŠEMU PAPOUŠKOVY ZALÍBÍ A TÍM SE VAŠE DŮVĚRA PROHLOUBÍ.
tereza bendová (neregistrovaný) 20.09.2009, 19:58:41 xxx.xxx.233.147
DÁ SE OCHOČIUT A TEN KDO PÍŠE ŽE NE TAK ASI NIKDY ALEXANDRA NEMĚL!!!
anonymní (neregistrovaný) 22.09.2009, 17:53:06 xxx.xxx.109.179
Taky bych řekla, že se dá ochočit. Taky jsem koupila Alexe ve zverimexu. Byl naprosto plachý, jen jsem se přiblížila ke kleci byl jak divej. Ven z klece jsem ho pouštěla od začátku a zavírala jsem ho tím stylem, že jsem ho nahnala na klec, ať si zaleze sám. Moc jsem si ho nevšímala... Začal se ke mně přibližovat čím dál víc, a stále jsem si ho moc nevšímala, až mi jednou přistál na rameni a od té doby se ode mě nehne! Ale jinak je to taky darebák - zajímá ho všechno, jen né jeho hračky...
anonymní (neregistrovaný) 23.09.2009, 13:18:28 xxx.xxx.152.8
názor, že alex odchovaný pod rodiči se nedá ochočit je naprosto nesmyslný!!
A návod na ochočení? mlsky a trpělivost, určitě to půjde

mafffia
tereza bendová (neregistrovaný) 23.09.2009, 19:54:15 xxx.xxx.233.147
uplně souhlasím :) taky ochočuju:D zatím si bere z ruky a skoušíme různé hry nejvíc ho baví když m něco podávám a on to schyzuje na zem- primitivní ale Axíka to baví :D mám ho venku ve voliéře takže neočekám v ochočování zázraky ale aspoň něco :D. ale chtěla bych se zeptat vím že když mu dám do klece třeba novou větvičku že ji nejdřív kouše a oklove ji než na ní sedne a tak a to samé s prstem:D taky to skouší ale ono to dost bolíí :D:D:D:D nenapadá vás nějaký nápad co udělat proto aby mi sedl na ruku ALE BEZ BOLESTNĚ PROSÍM :D:D:D přeji hezký den a předem děkuji za rady :)
Orina (neregistrovaný) 23.09.2009, 20:55:48 xxx.xxx.65.208
Nastavit hřbet ruky tak aby při kousání neměl za co zachytit zobákem. Teprve později až si zvykne mírně s rukou otočit a tak si začne sedat na ukazovák, který musí být buď sevřený v pěst a nebo musí být všechny prsty u sebe. Chce to ale na cvičení dlouhý čas.
tereza bendová (neregistrovaný) 23.09.2009, 21:13:03 xxx.xxx.233.147
to on dokáže chytit ale i tak ale budu zkoušet děkuju za radu:)
tereza bendová (neregistrovaný) 23.09.2009, 21:16:30 xxx.xxx.233.147
a Axík má už rok tak to docela bolí když štípne :D:D:D
cmirda.gti
cmirda.gti (1 příspěvků) 28.09.2009, 18:50:20 xxx.xxx.178.245
zdravím začínám chovat alexandry malé a postavil jsem jim voliéru 2,5m na délku a 2m na výšku a 1,8m na šířku k tomu je zimní vyzděná,zateplená ubykace tak jsem se chtěl zeptat jestli je dostačující výletoví prostor a jestli tam mužu nechat ptáky přes zimu a ještě jsem se chtěl zeptat jestli můžou byt spolu s korelama dík y za odpovědi a rady zatím M.
kartina21
kartina21 (4 příspěvků) 05.10.2009, 00:15:22 xxx.xxx.150.2
Alexandr malý jde ochočit. Mám dva roky starého alexandra malého žlutého samece( je to můj první papoušek). Odchovaný od rodičů. Ze začátku nechtěl zpátky do klece a na ruku už vůbec ne. Ze začátku jsem k němu chodila s rukama za zády, aby se jich nebál. Po půl roce začal přistávat na ruce. Začal mluvit. Do klece jde sám. Hodně na něj mluvím a dávám různé dobroty, když ho volám na ruku. Poslední dobou se naučil přistávat na rameno za chůze. Myslím, že se dá zvládnout všechno, chce to čas a trpělivost.
Eva (neregistrovaný) 16.10.2009, 22:28:10 xxx.xxx.81.125
Ahoj, to okusování všeho je pro alexe typické. Musíte ho trošku vychovat, aby přestal. Ten můj to dělal také, hlavně se mu líbilo okusovat konzoli a dřevěný nábytek. Chce to když ho pustíte, tak ho pozorovat. Jakmile začne něco kousat, tak zvýšeným hlasem (ale pozor ne křičet) a důrazně, tedy jako když dítěti říkáte, že nesmí sahat třeba na nůž, řict "jeho jméno" nesmíš. Já ho ze začátku i mírně odehnala, třeba jsem hýbla závěsem nebo zatleskala apod. Nesmí se ale vyděsit, opravdu jen mírné odehnání. Po čase již reagoval jen na ten příkaz, bez odehnání a pak už to přestal okusovat úplně. Jen občas si na to vzpomene a zkusí to, ale stačí mu říct nesmíš a nechá toho.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.