Aktuálně: 4 783 inzerátů176 366 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Senegalec

anonymní (neregistrovaný) 21.09.2009, 09:42:05 xxx.xxx.26.219
Dobrý den, mám 3 letého senegalce který se nechá pohladit a bere si pamlsky a přiletí na ruku ale čekáme rodinu a bojím se o dítě. Šel by takový papoušek umístit do voliéry k chovateli nebo i sklecí prodat jinému člověku. Zvykl by si? Děkuji za odpovědi
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2009, 10:09:00 xxx.xxx.62.209
pred trema rokama jsi nevedela, ze budes chtit nekdy deti?

to vis, ze by si zvykl. co jineho mu taky zbyde?

ps. tohle tema by melo zustat viset nekde nahore, az tu zas nekdo zacne vykrikovat, jak se bude venovat papouskovi 8h/denne/30 let. (a tudiz nepotrebuje patnera, staci mu krabice od bot atd.)
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2009, 10:20:31 xxx.xxx.26.219
Máš pravdu. A je mi ze mě samotného zle. :( Ono když kousne mě tak mi to zas tak nevadí ale dítěti by mohl amputovat prst. Nevím jestli ho můžu dát chovateli do venkovní voliéry. On totiž když vidí ptáky za oknem tak se jich bojí a je fixovaný na lidi. Nevím jestli si zvykve. Jde mi o to aby se měl dobře.
cone
cone (1412 příspěvků) 21.09.2009, 10:51:20 xxx.xxx.208.5
Určitě si na nového majitele váš papoušek zvykne, dokonce- bez nadsázky - se může v novém cítit i lépe. Měl jsem polokrotkého samečka, červenobřichého krasavce, který se ke mně dostal také až ve 3 letech. Po nějakém čase jej ode vyloudil známý a od něj z ramene se nehne, kosky co provádí až nemohu pochopit.
Myslím, že pokud navidíte jiné východisky, tak prodej do jiných rukou není zas až taková tragédie.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2009, 11:23:21 xxx.xxx.26.219
Děkuji pane Šiška, takže spíše k nějakému chovateli domů a ne do voliéry asi že? Během chvilky se mi ozvala paní že by ho chtěla ale já se bojím aby nedopadl u ní jak u mě.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2009, 11:40:15 xxx.xxx.62.209
nedavej ho do rodiny s malymi detmi
cone (neregistrovaný) 21.09.2009, 12:53:42 xxx.xxx.208.5
K malým dětem bych umístění papouška také nedoporučoval, vesměs jsou to malí tyrančíci, kteří si vyslouží občas nějaké to kousnutí či klofnutí. Jejich rodiče mohou reagovat tak, že papoušek skončí někde v rohu v kleci jen se základní péči nebo půjde o dům dále.
Jinak jsem již viděl i takto krotké senegalce spárováné.
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2009, 13:09:15 xxx.xxx.26.219
Majtel. No já myslel že zajdu za nedalekým chovatelem co má voliéry a zeptal bych se ho jestli by ho nechtěl, abych občas za ním mohl dojet. No ale když ho dám pryč tak bychom se asi neměli vidět. Nebo nějaká paní ho chce domů co má děti odrostlé ale ta asi nikdy papoušky neměla a tvrdí to samé co já před 3mi lety.
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 21.09.2009, 16:31:40 xxx.xxx.5.16
Dobrý den, já osobně jsem takhle přišla k perfektnímu chovnému samci, který musel opustit původní rodinu kvůli kousání. A je ho opravdu dost - kdybych mu při krmení a úklidu nedala "k boji" klacek, odrbal by mě, kam až by dosáhl. Takže sice měním misky a zametám jednou rukou (v druhé mávám klackem se zakouslým senegalským pitbulem), zato mám ptáka, který se nekácí, když potřebuji projít kolem voliéry nebo zkontrolovat budku, a navíc mluví, píská a mlaská, což je docela legrační. A díky své dominantní povaze zvládli moji starší, trochu nabručenou samici a výsledkem jsou dvě krásná mláďátka. Takže pokud najdete chovatele, který pro něj bude mít samici a pořádnou voliéru, jsem si jistá, že budou spokojené všechny strany. Hodně štěstí, Lucie D.
anonymní (neregistrovaný) 22.09.2009, 06:18:55 xxx.xxx.26.219
Děkuji Lucii a všem tady že mě neodsuzujete a dávate mi rady. Sice mi to neulechčí mému svědomí ale budu klidnější až pujde z domu. Díky. A ať vám to pěkně píská :)
anonymní (neregistrovaný) 22.09.2009, 17:35:17 xxx.xxx.152.8
Zdravím, jestli čekáte rodinu tak to není rozhodně důvod zbavovat se papouška. Sama mám 2 malé děti (6 a 2 roky) a v soužití s pouchem není naprosto žádný problém. Naučí se s ním žít. 2-letý syn si z papoucha nedělá vůbec nic. Když je puštěný tak ho k sobě volá, dává mu dobroty a když se papoušek ožene, když ho chce syn pohladit a on zrovna nechce tak náš mladej prostě uhne. Papoušek obvykle nejdřív ukáže že se mu to nelíbí, než amputuje prst.
Zkuste to a uvidíte, že v soužití s děckem nebude naprosto žádný problém. To byste musel dávát v těhotenství pryč i psa a kočku atd (co kdyby náhodou)

zdravím Helča Blažejovská all mafffia
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 24.09.2009, 06:21:13 xxx.xxx.26.219
Krásná fotka :) no my se přořád ještě rozhodujeme. Je fakt že většinou jen upozorní ale občas mu asi naše krev zachutná :( . Velkým důvodem je však i to že ono když je přítelkyně doma tak vydrží tak hodinu zpívat a 3 hodiny řvát a to je dost nanerny. Ono to moc není těhotenství v klidu a právě se bojím že bude žvát když budé malá spát :). Zatím nás naše láska k němu nepustí to udělat asi. Uvidíme. Já chtěl jen vědět názory jestli to jde. Za další 2 roky to už půjde jen stěží.
anonymní (neregistrovaný) 30.09.2009, 09:08:21 xxx.xxx.70.42
Myslím si,že pro papouška bude lepší,když ho dáte někomu kdo o něho má zájem.Máte strach,aby malé nekloval,a máte především strach,aby nedělal rámus a malé nerušil,což už je problém.My jsme měli amazonka,který byl muj mazlík,ale s agresivní pubertou.Což se týče křiku,většina dětí se naučí to nevnímat a v klidu při tom spí,pokud je zvyklé od počátku.Naši 2 leté holky si nevšímal,téměř ji ignoroval a když mu něco chtěla udělat co se mu nelíbilo,tak ji kupodivu naznačil že jí klovne a pokud to už udělal,tak opravdu vždy jemně.Zato 15 letou holku,tu nemohl ani cítit,napadal ji bez důvodně a záměrně a vždy zranil do krve i v obličeji.Mě miloval,ale bylo to už neunosné,měli jsme ho 3 roky a po roce teroru jsem ho dala do chovu.Uspěšně se spároval.Brečela jsem po něm půl roku,ale vím,že ted se má možná lépe....
anonymní (neregistrovaný) 30.09.2009, 10:50:16 xxx.xxx.112.110
ja mam dite 1.5 a vim jake je to cislo ale nedavala bych paposka pryc je to vas clen rodiny a uvidite ze si zvykne jak papousek tak dite a predce az bude mrnous lezt tak papouskovy uz bude zase vic a vy to uz jinak uvidite.asi bych nedokazala se zbavit papouska jen kvuly tomu ze cekam rodinu to ja bych se musela zvyvit dvou psu a papousku a ted kdyz kluk uz je vetsi a chodi tak si sedne pred voliery a kouka na ne obcas jim tam hodi kousek jablicka a nebo travu takze bych se toho vazne nebala.zkusit to muzete a pak uvidite ale davat ho pryc kdyz nevite jak bude reagovat.asi bych to nedelala

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.