Aktuálně: 4 929 inzerátů174 552 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Andulka provokatér

Samara (neregistrovaný) 21.09.2009, 17:17:19 xxx.xxx.43.215
Dobrý den, chtěla bych požádat o radu... Mám doma půlročního senegálka a jeden a půlroční andulku, bydlí spolu v jednom pokoji a klece mají vedle sebe. Téměř pokaždé, když andulku pustím z kelce ven, vyletí a sedne na klec senegalci. Nevím jestli se snaží senegalce provokovat ("heč já jsem venku a ty ne") nebo jestli se chce jen kamrádit a hrát si. Přikláním se spíše ke druhé variantě. Každopádně, náš senegálek je pěkné kvítko a nerada bych, aby andulka skončila třeba bez nožičiky. Vždy, když na senegalcovu klec sedne, lehce ji rukou odeženu, ale po chvíli to stejně udělá znovu. Nemohl by mi tedy někdo poradit, jak andulku odnaučit tento zlozvyk?
Orina (neregistrovaný) 21.09.2009, 17:41:08 xxx.xxx.66.221
Sedání na klec je pro andulku nebezpečné.Když bude puštěná dejte na klec senegalce ručník nebo nějakou látku aby andulka přistávala tam. Reakce papouška v kleci jsou někdy velmi rychlé. Možná je lepší je pouštět současně.Andulka senegalcovi vždycky ulétne, ale stejně je musíte hlídat.Odnaučit se to asi nedá, je to od andulky rošťárna.
Obrázek
Samara (neregistrovaný) 24.09.2009, 18:58:42 xxx.xxx.43.215
Pouštět je spolu nemám odvahu. Párkrát jsem to zkusila, ale senegalec andulku už několikrát pěkně prohnal, takže jsem dostala trochu strach. Navíc, když jsou venku zároveň, tak senegalec začne být docela nervózní a kouše. Ale řešení s látkou určitě vyzkouším, takže děkuji za radu.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.