Aktuálně: 4 922 inzerátů174 499 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Budky KMENOVE nebo PRKENNE

Jakub (neregistrovaný) 27.09.2009, 15:01:05 xxx.xxx.156.208
Jake budky davate Korelam a Papouskum Zpevavym myslim jestli prkenne nebo kmenove nebo jake jse vam osvedcili vice! muzete pripsat i rozmery!! dekuji
jarda (neregistrovaný) 27.09.2009, 18:46:09 xxx.xxx.3.4
U mého chovu Korel a Zpěváku se osvedčili budky prkené,rozměr 25x25x35. Měli budky na výběr ale vždy zvolili tuto před kmenovou.Jarda
anonymní (neregistrovaný) 27.09.2009, 20:17:48 xxx.xxx.244.86
ja mam boudy prkenne a hnizdi normalne..letos je ale budu obijet kurou kterou si ve sklepě pěkně pomalu susim....at dostano nejakej dizajn......:D
qayx12
qayx12 (68 příspěvků) 27.09.2009, 21:44:40 xxx.xxx.71.187
nevim jak u korel nebo zpěvaku ale ja preferuji vždy a pouze budky kmenové jelikož to je takové z jejich prostředí sice mam prkené budky u andulek ale to jen proto že když je vice páru tak už mě nebavi se piplat s malou budkou ale jinak u mě vedou vždy kmenové budky a s tou kurou to neni moc dobry napad polezou ti tam škvoři a jiná havět budou se tvořit bakterie atd... radši bysch ji tam nedaval ale je to jen a pouze muj nazor!!
cone
cone (1412 příspěvků) 27.09.2009, 22:27:30 xxx.xxx.208.5
Myslím, že obecně jsou u všech druhů používanější budky prkenné, jako hlavní důvod vidím jednodušší způsob získání a výroby. Každý trochu manuálně zručnější chovatel si dokáže prkennou boudu vyrobit, s výrobou kmenové jsou trochu větší obtíže se získáním vhodného materiálu, a o složitější výrobě nemluvě. Pokud kupuje budky na burzách tak snad je kmenová o nějakou tu korunu dražší.
Hodně jsem také slyšel názorů na lepší desinfekci prkenných budek, také neznedbatelná je možnost zničenou prkennou nahradit druhou stejných rozměrů. Jako drobné mínus u prkenných vidím při chovu větších papoušků menší možnost úpravy vnitřního prostoru samotnýmí papoušky před hnízděním, což může být u některých jedinců dost motivující.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.