Aktuálně: 4 864 inzerátů175 075 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Yorkshire-velikost

Ness (neregistrovaný) 28.09.2009, 11:44:04 xxx.xxx.22.90
Prosím o radu: chceme si pořídit pejska, jorkšírka, drobnějšího vzrůstu. Ale doslechla jsem se, že tito mrňousci jsou velmi hákliví na nemoci, mají slabé kosti, atd. Nikde na netu jsem se ale tohle nedočetla....tak chci poprosit o radu, máte někdo takovouhle zkušenost? Moc děkuji!
Vikiki22
Vikiki22 (18 příspěvků) 17.10.2009, 22:24:45 xxx.xxx.48.232
1. Yorkshirsný teriér existuje len v 1 veľkosti! A tá je daná štandardom, tj. 20-24 cm a 1,8-3,1 kg. Žiadny miniatúrny yorshire neexistuje.
2. Ak si psíka zadovážite od CHOVATEĽA (nie ,,chovateľa´´), takmer určite sa s problémami ohľadom zdravia nestretnete.
Jedným slovom si kúpte yorshirského teriéra s PP (papiermi pôvodu) od uznávaného chovateľa. Lepšie poradiť sa nedá.
anonymní (neregistrovaný) 24.02.2010, 18:15:34 xxx.xxx.75.166
ja viem o tom, ze yorkovia sa rozlisuju v 2 velkostiach: 1. je mini, je taky akurat do dlane a vazi do kila a druhy su stredny a ti maju od 2-5 kg. Suseda ma toho mini a je fakt ,,mini" ja mam doma stredneho, vazi uz 2,8 kg. Ked si tychto dvoch psikov k sebe porovnam, tak je vidiet ,,dost velky" rozdiel
2. je pravda,ze yorkovia su nachylny na zlomemniny, pretoze maju slabe kosti, menej narocny je tzv. silky terier, a tak isto u neho zavisi, co tento psik zozerie, ma zakazane jest cokoladu a podobne dobroty, najlepsie pre neho su granulky specialne urcene pre neho, ci veterinarna rada, alebo Royal Canin, v ziadnom pripade mu nekupujte granule ktore stoja par korun! mam kamaratku, ktora ma yorkshira a kupuje mu granule zapar centov, ten psik je o mesiac starsi od mojeho a ma spadnute usi, srst sa mu neleskne...
Alik (neregistrovaný) 14.03.2010, 21:27:28 xxx.xxx.62.229
Mam jen pripominku, ze absolutne zadny pes jakekoliv rasy nema vubec jist
1.cokoladu
2.rozinky
3.hroznove vino

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.